Into the Forest

V nedaleké budoucnosti dvě ženy, žijící na samotě v odlehlém lese, postupně zjišťují, že se svět kolem nich ocitl na pokraji zkázy. Informovány pouze nejasnými zvěstmi, musí se vypořádat s vetřelci, chorobami, hladověním i osamělostí. (skrblik007)

pornogrind

Víceméně komorní postapokalyptický psychologický drama. Pár oživujících scén tu sice je ale jinak si jede snímek v tom svým "langsam" tempu. Takže dokážu pochopit, že pro někoho to bude nudnej, zdlouhavej a zbytečnej film. Sice jsem se u něho nenudil ale dá se říct, že film nic objemnýho nepřinese. Slabší 3 hvězdy. ()

Morholt

Blackout z pohledu dvou sester, které žijí na samotě u lesa a tudíž se jich nedotýká všeobecné pozdvižení, které pravděpodobně zachvátilo frekventovanější místa. A to je z diváckého hlediska asi chyba. Ono je sice moc hezké, že se jedná o realistické ztvárnění, ale dívat se hodinu a půl na to, jak dvě holky listují knížkama, svítí svíčkama a sekají dříví, to mě zase tolik nebere. Na druhou stranu i když je to tak nějak o ničem, je to hezky natočené nic a Evan Rachel Wood s Ellen Page mě bavily, takže na ten průměr film v pohodě dosáhne. Ale čekal jsem trochu víc. 50% ()

flanker.27

Baby sobě... No dobře, to si film nezaslouží, tak špatný a (pro muže) nestravitelný zase není. Vlastně jsou některé jeho scény a nápady dost fajn, jen tomu tvůrkyně nějak nebyly schopné vnuknout víc než jen "jsme zpohodlnělé a ve srabu se o sebe musíme starat samy bez techniky (a bez chlapů)". Začíná to hodně dobře, právě to zobrazení žití jakože v přírodě v baráku téměř zcela závislém na přísunu energie krásně ukazovalo, v jaké iluzi tihle pseudoekologové žijí. I psychologicky to bylo celkem propracované. Mladší sestra byla po většinu filmu sympatická, pokoušela se věci skutečně řešit, když se jí něco nepovedlo, nehodila flintu do žita a pokoušela se na to jít jinak. Starší se oproti tomu chovala jako kráva po celou dobu, emotivní, nespolupracující, iracionální. Proto jsem na konci nepochopil, proč ve finálním rozhodnutí mladší sestra ustoupí a zvolí na nátlak starší sourozenkyně cestu nikam. A ten závěr absolutně bez pointy, no, kamarád to komentoval tak, že má dojem, že se tvůrkyně pokoušely vymyslet nějakou pointu, ale protože na žádnou nepřišly, nechaly to "otevřené" (avšak dle nás tedy spíš nedomyšlené). Rozhodně času nelituji, ale rozuzlení to potřebovalo jak skotská sušenka máslo. ()

silentname

Tak je to tu. Jedno z najväčších tohtoročných očakávaní sa konečne dostalo ku mne. Nie je žiadne tajomstvo, že som veľkým fanúšikom Ellen Page a robím všetko preto, aby som si mohol pozrieť všetky jej filmy. Tento film však pôsobil ako niečo skutočne zaujímavé, nápadité a súčasne to otváralo možnosti pre skvelé herecké výkony a veľmi dobrú drámu. A úprimne, tento film ma ani v najmenšom nesklamal. Ale rovnako musím povedať, že "Into The Forest" by som ohodnotil ako jeden z najlepších filmov Ellen Page, v akom kedy bola. Myslím si, že takto mal v januári vyzerať The 5th Wave a všetci by sme boli spokojní. Žiadne scénky, ktoré by pôsobili silene, nič čo by malo vyvolať emócie nasilu, ale prirodzená dráma dvoch sestier, ktoré sa ocitli v skutočne nepríjemnej situácii. A jediné, čo môžem povedať je - "Paráda." Okamžite sa vieme s nimi spojiť, obe dokážeme veľmi dobre pochopiť, každá prežíva situáciu po svojom a musí sa počas filmu vyrovnávať s inými problémami. A ani v jednu chvíľu ma to nenudilo. A môže za to najmä vynikajúce tempo filmu, ktoré nikdy nejde ani moc rýchlo, ani moc pomaly. Nechá nás vychutnať si každú scénku a z uhlov, ktoré ho robia veľmi zaujímavým. Vzťah sestier je úprimný, páči sa mi ako sa dokážu samé o seba postarať a rovnako aj záverečná myšlienka filmu je vynikajúco spracovaná. Po celý čas som uvažoval čo by som filmu vytkol, a nič ma dokopy nenapadlo. Možno z niektorých scénok sú vyvrcholenia situácií trošku predpokladteľné, ale nemôžem to ohodnotiť ako mínus, lebo tak to proste je. Film nič nezakrýva, na nič sa nehrá, pôsobí uveriteľne a po celý čas ma držal v kliešťoch a nepustil. A to je signál, že sa niečo naozaj podarilo. Jediné, čo môžem na záver povedať, pozrite si to, ak ste to už neurobili. Hodnotenie: A+ ()

F.W.Colqhoun

Klišé praví, že skvělé sci-fi lze natočit za nulové peníze. Into The Forest dokládá, že za nulové peníze lze točit i průměrné postapo. Stačí dvě herečky, jedna nic moc pěkná a herecky přeceněná, druhá krásná, která to za tu populárnější celé oddře. Druhým pilířem je v tomto případě scénář spoléhající na odlehlé lokace, kde pro navození atmosféry nepříliš vzdálené budoucnosti postačí nemnoho triků a děravá střecha, kterou do stavebně odfláknutého vystajlovaného obydlí zatékají kyselé deště. Protože potom vypnou proud. Co chybí storce na sci-fi rafinovanosti, substituuje v rovině věrohodně složitých sesterských interkakcí. Kdyby to celé nepáchlo adolescentní podbízivostí, která cílovému publiku hledajících se slečen sugeruje důvodné podezření, že jediný slušný chlap na světě je tatínek (kterej nemá ani v životě ani ve filmu tolik času se zdiskreditovat), a kdyby mi nebyla Ellen Page tak protivná, možná bych byl štědřejší. ()

• Film měl premiéru na Toronto International Film Festival v Kanadě a to 12. listopadu 2015. (AffectedFace)
  • Snímek byl natočen v lesích kolem řeky Campbell na východním pobřeží ostrova Vancouver a na místech v oblasti nazvané Lower Mainland, která se nachází v kanadské provincii Britská Kolumbie. (Trajektt)