Dvoudílný televizní film vypráví příběh Harryho Houdiniho, první skutečné americké superstar, která se proslavila po celém světě. Přistěhovalec z východní Evropy Ehrich Weiss, jenž začínal jako kouzelníček v podřadné cirkusové show a dotáhl to až k vyprodaným koncertním halám, proslul pod uměleckým jménem Houdini. Oscarový Adrien Brody ztvárnil hlavní roli velkého Harryho Houdiniho, který si klestí cestu ke slávě, zaplétá se do špionáže, bojuje proti spiritistům a setkává se s největšími osobnostmi své éry - americkým prezidentem počínaje a sirem Arthurem Conanem Doylem či Rasputinem konče. Drama Houdini je strhující podívanou, která nás zavádí do hlubokých zákoutí Harryho duše a odkrývá nám zákulisí mágova života skrze jeho triky, vize i mistrovské iluze. Vedle Brodyho se ve filmu představí také Kristen Connollyová v roli Bess Houdiniové, Harryho životní lásky i jeho pravé ruky, a Evan Jones jako Harryho asistent a důvěrník Jim Collins. (HBO Europe)

Davies182

Nemůžu říct, že bych se ničemu zajímavému ze sto let staré historie kolem tohoto pozoruhodného pána nepřiučil, to ne. Co však ale také musím potvrdit je, že je Houdini celou dobu tak okázale akční na úkor rozmáchlejších dialogů, až jde ze všech těch rádoby cool eskamotérských kousků po první polovině hlava kolem. A začne to šíleně, neuvěřitelnym způsobem nudit... ()

Martrix

Houdiniho život by vydal na desítky životopisných filmů a každý z nich by mohl být jiný. Tento příběh se ve své první polovině zabývá cestou Houdiniho na vrchol a v té druhé se trochu víc rozebírá jeho vztah se ženami (matkou a manželkou) a tvůrci věnují hodně prostoru Houdiniho odporu k okultistům/spiritistům. První část je zábavná, dynamicky pojmutá, ale nejde se moc do hloubky. Sledujeme spoustu Houdiniho triků a jeho drive, aby se z něj stal nejlepší iluzionista na světě. Druhá polovina už ukazuje, že to nebylo zadarmo a Houdiniho představí jako člověka, který se pohybuje na hraně mezi láskou a svými ambicemi. Bohužel z toho tvůrci zbytečně rychle přeskočili na zmiňovanou zášť vůči podvodníkům, kterou prohloubila ztráta blízké osoby. Trilogie by byla lepší volba. Příběh i tak funguje dobře, doba ve které se odehrává i téma je velmi atraktivní a věřím, že tvůrci spíš museli některé věci vynechat, než že by se záměrně odchylovali od skutečnosti. Brodymu role sedla, takže pro první seznámení s velkým umělcem Houdinim, to není vůbec špatná volba. ()

JustMeeKatie

O Houdiniho jsem se nikdy moc nezajímala. Stejně jako většina jsem ho samozřejmě znala jako celosvětově známého kouzelníka, ale to bylo tak všechno Ráda jsem se prostřednictvím tohoto filmu o něm dozvěděla plno zajímavých věcí. Jaký byl, co všechno udělal a jak vlastně některé jeho triky fungovaly. Ale pří sledování jsem často přemýšlela, co je ještě skutečnost a co fikce přidaná do filmu pro efekt. I když možná to byl záměr. Protože u Houdiniho jste si asi nikdy nemohli být ničím jistí. Herecké obsazení bylo opravdu skvělé. Adrien Brody tomu parádně vévodil. "Houdinoho" bych hodnotila jako takovou zajímavou (a zábavnou) podívanou, na kterou se člověk může podívat během nudného odpoledne/večera a přitom se dozvědět něco ze života největšího iluzionisty všech dob. ()

Terezinka198

Na životopisy moc nejsem, ale toto byl vskutku ukázkový film. Nebyla chvíle, kdy bych se nudila - přestože mi někdy už předem docházelo, jak daný trik udělal, HBO nezklamalo a podalo to naprosto dokonale. Opravdu silný zážitek budu mít z tohoto filmu, který ve mně přetrvá ještě dlouhou dobu. Pozn. 2023: Před 7 lety jsem ještě nevěděla, že se kvůli tomuhle filmu zamiluju do Adriena Brodyho a pak se vrhnu na maraton jeho filmů. :) ()

Veronica27

Sám velký Houdini, tenhle film jsem zhltla jako dvoudílné jednohubky.Pokud máte rádi svět iluzí určitě si přijdete na své.Pár triků je nám zobrazeno, avšak trik se slonem zůstává skryt - škoda.Pohled do světa show, kdy Houdini nezná hranice, naopak je sám překonává a dává si čím dál větší cíle je opravdu zajímavý, tak jako pohled do jeho soukromí.Kdy za svou motivaci a hlavně úspěch děkuje své matce, bez který by to nikdy nezvládl, přeci jí slíbil, že jí jednou zasypá zlatem.Pro mě osobně velice zajímavý snímek. ()

• Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)
  • V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)