Viceprezident miliardového investičního fondu přijde o práci a skončí jako číšník v bistru. Zde se seznámí s bývalým vězněm, který mu udělí velkou životní lekci... Jimmy Adams byl odjakživa jiný než jeho vrstevníci, a tak se mu podařilo vystudovat na prestižní univerzitě a najít si skvěle placenou práci ve firmě Alfa, která operovala na trhu s dluhopisy. I přes jeho jinakost se do něj ještě na univerzitě zamilovala krásná zdravotní sestra Becky a společně se kvůli jeho práci stěhovali z místa na místo, až Jimmy zakotvil v Alfě a mohli začít pomýšlet na založení rodiny. Přestože Jimmy pro svého zaměstnavatele zajistil zisk mnoha milionů, je z firmy propuštěn, protože tento obchod by na firmu mohl vrhat špatné světlo. Pro firmu bylo lepší svalit všechnu vinu na Jimmyho, a očistit tak své jméno na trhu. Je jisté, že s takovou vizitkou si Jimmy už práci ve stejné oblasti nenajde. Po mnoha neúspěších při hledání se Jimmy dostane do bistra Waffle jako číšník. Řetězec Waffle je sedmý největší restaurační řetězec v USA a také třetí největší zaměstnavatel bývalých vězňů a recidivistů. Jimmy, který se po celý život pohyboval jen mezi finančníky, se v bistru jeví trochu jako mimozemšťan, ale má opravdový zájem naučit se tu práci a má obrovský potenciál. Přestože se pohybuje mezi lidmi, kteří již měli co do činění se zákonem, najde si k nim cestu. Jako bývalý finančník bez problémů záhy pozná, že bistro vydělává slušné peníze. Mohl by si ho koupit, je na prodej, ale má to háček. Kromě peněz na koupi musí mít odpracováno i tisíc hodin. To Jimmyho donutí pracovat 16 a více hodin denně. Jeho žena Becky je těhotná, a když se dozví, že Jimmy chce prodat jejich dům, aby získal peníze na bistro, čtyři dny s ním nepromluví. Pak ale souhlasí… (TV Prima)

Lacike

Prilis som nepochopil zmysel tohto filmu. Zase dalsi film ktoru ukazuje pribeh cloveka, ktory ked pride o spickovo platenu pracu, tak ma zrazu problem zohnat akukolvek obycajnu a tak nakoniec prijme ponuku na to najpodradnejsie, kde beru kohokolvek. Casnika. Jak keby nadobudnute skusenosti nevedel vyuzit inak. To na co on pride az na konci bolo snad kazdemu jasne od zaciatku. Hlavny hrdina je tak naivny, ze pôsobi jak ufonec z inej planety. Keby to nebolo podla skutocnej udalosti, tak by som tomu neveril a divil sa kto vymyslel taku blbost. Dufal som, ze to bude aspon trochu vtipne, ale tym jak sa trivialne posolstva predkladaju divakovi strasne vazne, ma to iritovalo. Skoro som mal pocit, ze mi chcu vymyt mozog. 4/10. ()

Marze

Jde o skutečný příběh podle pamětí Jamese Adamse (2010). Chytrý mladý muž se účastní nečestných praktik na Wall Street, jeho společnost zkrachuje a on jde dělat těžkou práci číšníka v národním snídaňovém řetězci.Tedy mnohem poctivější práci. Postavy kouří a pijí, občas se zmiňují o sexu a marihuaně a sem tam použijí sprosté slovo. V práci je hlavní hrdina zprvu kouzelně naivní, nosí nevhodné oblečení a drahé boty. Studuje manuály zaměstnavatele, jako by byl ve škole a vůbec se seznamuje s pracující třídou. Co už není tak humorné je to, že stále zůstává svou myslí trochu nadřazen nad ostatními, kteří stále pošilhávají po lepším zaměstnání. Je to poselství o hledání bohatství, ať jste kdekoli a o síle nutící dělat dobro. Film osloví každého, kdo někdy zažil nezaměstnanost. Přitom je to pozitivní film, který dokáže vzít za srdce. Takový něžný pohled na těžké životní období. ()

kaylin

Hodně nenápadný malý film, který se mi ale díky hereckým výkonům - takovým příjemně přirozeným - dostal pod kůži. Danny Glover mě v těchhle malých filmech hodně baví a jdou mu. Hezká ukázka toho, že chce chtít něco natočit, ale taky tomu dát něco víc, třeba prostě jen snahu, aby malý film něco sdělil. ()

BOURQUE

Príbeh, ktorý ma so svojou jednoduchosťou príjemne prekvapil. Je to náučný, hlavne pre dnešnú generáciu. Nepriami preklad názvu „Lekce života“ by kľudne mohol byť aj po anglicky. A celý je to sfilmovaný jednoducho bez zbytočných naťahovaní. Pekná a dobrá rola pre D. Glovera. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()