Uroborosu: Kono ai koso, seigi

• Japonsko ウロボロス〜この愛こそ、正義。 (viac)

Ikuo a Tacuja jsou sirotci a v dětském domově, ve kterém vyrůstají, se o ně velmi dobře stará paní učitelka Júko, jako by to snad byla jejich pravá starší sestra. Jenomže ti dva jsou svědky její vraždy a když na policii vypoví, co viděli, policista se zlatými hodinkami zamete všechny stopy, aby se pravý pachatel nenašel. O 15 let později se z Ikuoa a stal policista – jeden z nejlepších, zatímco Tacuja využil svého vzhledu a vychytralosti a stal se z nějak jakuzák. Ti dva mají společný cíl, najít policistu se zlatými hodinkami a odhalit, co se stalo před 15 lety. (Zíza)

Tsuki

Oguri Šun a Ikuta Tóma tvoří parádní dvojku a je radost je v těchto rolích sledovat. Celkově mi přišlo, že má seriál dobře našlápnuto a čekala jsem, kam to celé povede. Bohužel mi až ke konci došlo, že název Ouroboros tak nějak předurčuje celý seriál... Vyústění mě docela zamrzelo. Přestože se konec nedal dost dobře předvídat, přece jenom jsem čekala o něco nadějnější nebo nějakým způsobem uspokojivější rozuzlení. Celkově jsem vnímala velkou změnu a odklon od toho, co bych čekala, u posledních dvou dílů - předešlé napětí a nadějné vyhlídky najednou nahradil podivný melodramatický tón a sentiment. Stále jde sice o nadprůměrný seriál, ale ten konec můj dojem hodně snížil. Pokud ale předloha (manga) určila takový závěr, nedá se to rozporovat. ~(3,6)~ ()

Zíza

Dost jsem váhala mezi 4 a 3 *, ale nakonec se přiklání ke třem, samozřejmě velmi dobrým. Herecké obsazení všech "klaďasů" je výborné, tady se člověk ani nemusí bát, že se něco potentuje. Z hlediska příběhu si na své přijde ten, kdo má rád příběhy o pomstě. Seriál je zajímavý, jak se ze začátku vyhýbá mnohým klišé z tohoto žánru, ale ke konci se k nim zase vrací. Což ovšem nevadí, konci to sedlo. Škoda, že seriál neměl trochu průbojnější hudbu, hned by to bylo jasné lepší hodnocení (ačkoliv některé úplně němé scény se podle mě diváky zaryjí pod kůži mnohem lépe, než ty ozvučené). Sem tam to bylo trochu "hluché" a prázdné, ale jinak pěkný akčnější seriál. Od choreografie bojů ale nic převratného nečekejte. Nemluvě o tom, že jich tam zase tolik není. Přeloženo. ()

ainny

Laděním mi seriál připomněl mé milované Maou, i když neměl ani zdaleka tak ponurou atmosféru. Tvůrcům se povedlo místy propašovat i typický japonský humor. Tím nemyslím ztřeštěnosti, ale spíš poznámky k pousmání, které patří k životu. Po dlouhé době se mi líbil i Oguri Shun, u kterého jsem měla dojem, že už dlouho přešlapuje na místě. Ikutu nehodnotím, protože v jeho případě jsem silně zaujatá. Velké plus má u mě seriál za konec, který byl přesně takový, jaký jsem ho chtěla mít. P.S. Shlédnuto ve dvou dnech v rámci bruntálského maratónu. ()

Krysap

A já jsem zase váhala mezi 4 a 5*. Nakonec dávám 4 za seriál jako takovej, ale 5* za Oguriho. Tahle role mu sedla jako přišitá, on je prostě dělanej pro cool jakuzácký týpky. Ikuta nebyl špatnej, ale ty opravdu vážný scény podle mě moc nezvládá. Nicméně, nemám váženějších výhrad. Ten příběh je opravdu síla, vůbec jsem nečekala, jak se to nakonec všechno vyvrbilo a nejednou jsem zamáčkla slzu. Konec byl v podstatě happy end, člověk to tak nějak tušil od začátku, ale stejně jsem si musela dát pořádnýho panáka na uklidnění. S hudbou v mém případě naprostá spokojenost. ()

Lex.San

Tak a je konec. Musím říct, že tohle dorama stojí a padá na postavách. Ne že by příběh stál za starou belu, ale kdyby hlavní duo nehráli Ikuta a Oguri, tak to možná ani nedokoukám. Nějak mi totiž nesedla gradace příběhu. Protože i když šlo o hodně a v některých situacích i o život, tak mi tam k tomu, abych byl přikovaný u monitoru a ani nedýchal, něco chybělo. Ale jelikož budu i přes tato negativa hodnotit poměrně vysoko, tak musím uvést i nějaké ty plusy :)*** Kromě zmíněných hlavních postav mi sedla i řada postav vedlejších. Ať už to byla Dannova pravá ruka, Takeshi Fukamachi, nebo detektiv Chono, vyšetřovatelské duo Tachibana a Mishima či yakuzácká šéfka, bylo vždy na co koukat. Bohužel se mi pod kůži nějako nedostala Hibino, která mi přišla v příběhu tak nějak navíc. A pořád nevím, jestli to byl záměr scénáristů, ale její vztah k Ikuovi mi přišel takový nevyhraněný. Šlo o nějakou romanci? (Pochybuji.) Na přátelství to bylo velice zvláštní a na pracovní záležitost moc šťouravé. To lepší dynamiku mezi sebou měli s Dannem.*** Jak už jsem psal, příběh byl takový, jaký byl, ale bod navíc přidávám za závěr, který byl famózní a ukončil celý ten kruh dokonale.*** Dalším bod dávám za hudbu, protože jak endingová píseň od Arashi (Sakura), tak i No one od Eny mi už zakotvily v mobilu.*** Tudíž za mojí osobu dávám silné 3*, ale berte to z rezervou, protože jsem zaujatý. Hodně jsem se těšil, že si zase spolu bok po boku zahrají Ikuta a Oguri, takže v mém případě šla objektivita hodně stranou. (7/10) ()