Remember Me

DavidWebb

Zo všetkého najskôr napíšem, že ma Remember me nesmierne prekvapil - pozitívne. Ale pekne po poriadku. Pomôžem si filmárskym klišé a takisto použijem klišé: Forma vyhráva nad obsahom. Tuná totižto v každom zábere vidno, ako veľmi režisérovi záleží na spracovaní a výslednom podaní, v čom mu vynikajúco sekunduje kameraman. A odviedli fantastickú prácu, pretože ma donútili odpozerať všetky tri časti, aj keď sa mi už chcelo naporiadek späť, a dokázali to za sprievodu nijako zvláštnej alebo "supportnej" hudby. Vizuálne pôsobivému príbehu (IMHO) začne asi v polovici druhej časti uberať percentá (možno aj nespravodlivo) neodbytný pocit, že niečo podobné som už videl. A áno, RM si podľa mňa požičiava, síce okrajovo ale predsa len, z Kruhu a Temnej vody. Rovnako ako aj slabšie herecké výkony a to hlavne mladej Hannah. Pomalé tempo s ambíciou vyvolať u diváka špecifické vlny/pocity u mňa našlo svoju odozvu, hoci z komentárov na IMDb viem, že to nesadne každému. Vo výsledku môžem za seba povedať, že podobné televízne duchariny mám strašne rád, a konkrétne táto sa BBC v zásade vydarila. 85% ()

ReneeS

Pro jednou mám pocit, že pomalé plynutí příběhu mu uškodilo. Zbytečně byl natahovaný děsivými scénami, které se ale víceméně jen opakovaly a spoléhaly více na hudbu a zvuk ,než na samotný příběh. Nebudu tvrdit, že mě hlavně v prvním díle párkrát nezamrazilo, ale méně by bylo možná více. V tomto případě dobře zahrané postavy měly větší potenciál, než jim příběh nakonec nabídnul. Nepřítomnost Michaela Palina, skoro v celém druhém díle, zamrzela, protože jeho zvláštní "80 a něco" starý pán dodával příběhu lepší atmosféru, než celá hudba dohromady. ()

kareen

Sice se sem Britům jako obvykle povedlo protlačit i nějaké to psychologické drama, které tu zastupuje především dysfunkční rodina mladičké Hannah a v malé míře i dobrosrdečný, nepříliš ambiciózní detektiv Fairholm (samotný ústřední příběh starého Toma nepočítám, ten už má až příliš romantizující zabarvení), ale jinak je primárním cílem této třídílné minisérie strašit. A nutno dodat, že se jí to daří celkem zdatně, k čemuž jí silně dopomáhá patřičně znepokojivá hudba, kamera, která jinak atraktivním přírodním scenériím dodává ten správný ponurý ráz a také všudypřítomná tísnivá atmosféra. Remember me je zkrátka a dobře regulérní horor, ve kterém se najde pár efektních lekaček, ale ještě lépe funguje ve scénách, kde se toho zdánlivě zas tolik neděje a kdy jemné šimrání v zádech může vyvolat třeba jen kapající kohoutek (vodní motiv je tu celkově velmi důležitý) nebo jednoduchý popěvek. A stejně jako v podobných hororových počinech platí, že nejlepší to je, dokud se neví kdo a proč, s postupným odhalováním už přeci jen ta intenzita strašidelnosti klesá, i když nevymizí úplně. Závěr je potom tak nepravděpodobný a nereálný, jak se dá u nadpřirozené, mysteriózní záležitosti očekávat, ale svůj účel plní vcelku dobře. Prostě taková normální, milá duchařina...víc od toho nečekejte. ()

filmmovier

Zatím jsem viděl pouze první díl, ten ale nebyl vůbec špatný. I když jsem od toho čekal trochu víc a něco trochu jiného, zklamání se, jak taky jinak, u BBC, nekoná. Velice dobré obsazení v čele s Michaelem Palinem a Markem Addym, velmi slušná atmosféra, hudba, nadpřirozené prvky a poměrně slušný konec, který velmi naladil na druhý díl, tvoří ruku v ruce příjemné drámo, které mi svým zaměřením celkem sedne. Až budou titulky (nebo dabing) tak se moc těším, jak se to vyvine, ale zatím je to vydařená duchařina, která se za sebe rozhodně nemusí stydět. Zatím za 75%. ()

Illy

To co ze začátku vypadá jako kvalitní horor, se postupem času změní na vlastně jen duchařský příběh. A duchařské příběhy nemají nikde v Anglii. Celé je to zarámované kvalitní produkcí (prostě BBC), perfektními herci a poutavým obrazem. Potěšilo. ()

eoj

První díl byl fajn, ale tempo zvolnilo a příběh se rozplizl do nudy. Navíc jsem neustále čekal, kdy Palin vytáhne kapesník, hodí si ho na hlavu a zeptá se "Are you the brain specialist?". ()