Gangsterský boss Pao (George Cheung) má problém. Je ním špeciálna jednotka zvaná Silent Force, schopná odviesť svoju prácu kvalitne a hlavne potichu. Pao by bol najradšej, keby už stíchli úplne a tak vymyslel plán, ako to vyriešiť. Počas koordinovanej akcii je osem agentov z desiatich na mieste mŕtvych, deviaty potravou pre žraloky a len tomu poslednému sa podarilo zachrániť. To bola obrovská chyba. Frank Stevens (Loren Avedon) totiž nie je žiadne béčko a svojich druhov nemieni oplakávať zo založenými rukami. Pao a jeho gang svoj čin ešte trpko oľutujú... (beso74)

Wacoslav1

Sorry Laco, ale tady se fakt neshodneme. Avedon náhodou na sklonku svý uznávám, že promarněný kariéry natočil tohle super zábavný béčko který vůbec nevypadá na dobu svýho vzniku, ale spíš působí jako kdyby zůstalo zaseknutý někde v osmdesátých letech a to mi rozhodně nepřekáží. Spíš naopak. Od úvodní svižný honičky na vodě až přes nekompromisní likvidaci Avedonova týmu po které se hlavní hrdina mění v nekompromisního mstitele. Tohle prostě můžu. Jasně uznávám, že je to hodně levný a scénáristicky úplně dementní, ale o to tady nejde. Ten film si na nic nehraje a navíc v některých scénách i ukazuje, že se nebere nijak brutálně vážně. Pobavilo mě třeba jak Avedon skopnul toho potápěče do vody nebo tomu obrovskýmu plešounovi nacpal tu palici do zdi. Hodně vtipná je i likvidace hlavního záporáka. Jasně, že Hues je tu jenom jaksi dodatečně přifařenej aby se pobil s Avedonem, ale proč ne. Ten potvrzuje, že bitkařský kvality i charizma měl, ale jak Laco aspoň jednou trefně podotknul, tak do vyšší ligy to nikdy nedotáhnul.70% ()

SeBig

Avedon a jeho béčka = občas se trochu zadaří, občas zase nic moc, ale celkově zato se tam nějaká zábava najde (nemyslím prcací scény), má to svou atmosféru a žánru to neškodí. ()

Lacike

Loren Avedon tu hrá poldu, ktorý sa snaží dostať za mreže nejaký ázijský gang plný béčkových xichtov, ktoré vám budú odniekiaľ povedomé, ale meno žiadneho z nich nepoznáte. Napríklad ten aziat z Policajných akadémií. Dej je o ničom. Akcia prakticky tiež. Je to film na úrovni súčasných podfinancovaných Seagaloviek. Snáď len Loren Avedon sa ešte v bitkách snažil trochu niečo predviesť. Nejaký chvat sa mu občas podarí, ale záberovanie je otrasné, kamera roztrasená, choreo jednoduchá, Hues vo finálnom súboji tradične márny. Už ani obnažené namakané cecíky neukazuje, tak načo je taký záporák? Ts, ts. Avedon svoju šancu zo začiatku 90tych rokov preniknúť do vyššej ligy po troch solídnych videobéčkach totálne prejebal a nikdy nič pozerateľné už nenatočil. 1/10. ()