The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Z nakrúcania

darkrobyk

Nepolevující napětí se vine celou epizodou. Už předehra, kde na otázku, jak zastavit nákazu, zazní odpověď - vybombardujte město, zamrazí. V muzeu by se jeden bál i nadechnout, scéna se zapalovačem pak byla nekonečná. Fascinující je, jak si tvůrci vyhráli s prostředím, kdy se mnohdy těžko rozlišuje, co jsou kulisy a co vzniklo v počítači. Smysl pro detail, neponechat nic náhodě....úžasné. Některé výjevy mají až surrealistický nádech a Dalí by byl možná spokojen. Při sledování mi jdou hlavou jiné filmy a příběhy - Loganův útěk, Věc, Annihilation, Skleník od Aldisse...prostě paráda. ()

Luicy

Já nemám co vytknout… konečně správně vytvořená adaptace s vhodně zvolenými příběhovými změnami. Výprava super, Tess s Joelem na jedničku a i ta Ramsey mi v té roli Ellie pasuje, byť bych si vizuálně dokázala představit jinačí herečku. A ti Clickeři? Skvost! Zatím si to velice užívám, vidět oblíbenou hru na filmovém plátně je úplně jinej zážitek a HBO zatím dobře ukazuje, jak se to má dělat! ()

moviefan4

Čistá dokonalosť! Pre milujúceho fanúšika neskutočná spokojnosť s materiálom akým je The Last of Us je v tých správnych rukách, je doručený fan service s dávkou novoty pre každého z Nás! Píše sa história o prerušení kliatby videohrených adaptácii a som hrdý že sa to deje pri dokonalom diele ako je The Last of Us! ()

BrooksW.Here

"Now they now where you are, now they come... You're not immune for being ripped apart." _____________ Moje nadšenie z prvej časti neopadlo, ale tu ešte viac zosilnelo. Už úvodný flashback dodáva celému príbehu ešte viac realistickosti a dojmu, že by sa dané udalosti naozaj mohli stať, uvedomujeme si, že ľudstvo muselo šíreniu huby zabrániť akýmkoľvek, dokonca aj tým najkrutejším možným spôsobom... Potom sa opäť vraciame do súčasnosti, ktorá nám ponúka úchvatnú prehliadku zničeného mesta (ktoré mne osobne veľmi pripomínalo úvod 9. série TWD), ktoré na prvý pohľad pôsobí prázdne, ale nič nie je tak, ako sa môže zdať... A práve to mám na postapokalyptických snímkoch najradšej – fascinujú ma pohľady na mŕtvolne vyľudnené a tiché veľkomestá (názov The Last of Us je nesmierne výstižný!), v ktorých (teda aspoň v tomto prípade) vládne naozaj nemilosrdne nervydrásajúca atmosféra... K tomu táto epizóda ešte po celý čas geniálne buduje napätie až po samý strop, kde všetky nepríjemné a úzkostné pocity vyvrcholia prvým oficiálnym stretnutím s clickermi... Jediným mínusom tejto epizódy je jej stopáž, ktorá mohla byť aspoň o takých 15 minút dlhšia, pretože 50 minút seriálu na týždeň je pre mňa strašne málo (sila zvyku 😐). Ale aj napriek tomu kvalita stále siaha mimoriadne vysoko... Po prvýkrát v živote môžem úprimne povedať, že sa teším na najbližší pondelok... ()

Razzor_82

"No, podělala jsem se!" Tak nechutně nesympatickou pubertální postavu Ellie prostě nesnesu. Bella jí vtiskla ksicht skřeta a neustálým odsekáváním má chování rozmazleného spratka. Postapo svět je hezký ale kulisy nedělají atmosféru. Tady není vůbec žádné napětí. Půl dílu se někam jde a pak tady máme průměrně zajímavý střet s houbami. Ani tenhle díl mě nepřesvědšil. 4/10 ()

• V prízemí hotela sa trojica prebrodí cez cca 3/4 metra hlboký bazén vody. Po výstupe po schodoch hotela majú suché nohavice aj topánky. (andrejba)
  • V úvodu epizody má divák možnost vidět ve scéně z Jakarty ceduly „Baťa“. (Punisher)
  • Když Ellie (Bella Ramsey) jí sendvič, je v průběhu střihů nakouslý vždy z jiné strany. (willy1)