The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Nakažení (S01E02)

(epizóda)
  • USA Infected
Z nakrúcania

Po útěku z karanténní zóny se Joel a Tess dohadují o Elliině osudu, zatímco si klestí cestu troskami dávno opuštěného Bostonu. (HBO Max)

Z nakrúcania

Kanee

Nečekal jsem, že se na tuto videoherní ságu, která je opravdu skvěle zpracovaná seriálově, tak upnu.  Ono, je to docela kontroverzní seriál, když vezmu v potaz, jak vypadá herečka Ellie (Bella Ramsey) ve hře a tady...celkem downgrade, ale co, hraje fajn, to se musí nechat. A Joel (Pedro Pascal) je prostě živá videoherní postava, skvělý herec, hraje skvěle, vypadá jako on, prostě pecka. S kamarádem koukáme a každé pondělí žhavíme HBO na nový díl. Akorát škoda toho, že chtějí místo pokračování hry udělat pokračování pouze ve seriálové podobě, jako tomu je teď, akorát že předloha nebude a bude to čistě nové pokračování. To mi přijde celkem jako zahozený potenciální skok na nejlepší hry za daný rok nebo dokonce za desetiletí. Každopádně díl supr, seriál supr, nemohu se dočkat dalšího dílu..!! Naprosto čistá práce, PECKA. ()

warrenur

Post-apokalypticky svet je vyobrazeny paradne...opat, ako v predoslom dieli to ma civilny start ozrejmujuci pociatky tejto huby. Ellie si to hlaskuje ako typicka pubertiacka a z rutinneho prechadzania ruin porasteneho mesta postupne narasta napatie a boj o prezitie, az k samotnemu zaveru. Velmi slusne 85% a trosku nadneseny plny pocet. ()

PaTeXx

První pětihvězdičkový díl. Dlouho očekávaný první encounter s clickerem vyvolal obrovskou vlnu pozitivních nervů. A že fakt kurva obrovskou. Excelentní práce s kamerou a audiovizuální stopa, vzhled clickerů byl podle očekávání úžasný. Mrzí mě, že se trošku přeskočila pasáž v mrakodrapech, ale knihovna ji vynahradila naprosto dostatečně. No nic, Bille, here we come! ()

Rayen1

Jiný a přece jenom stejný jako předloha, něco bylo vynechaný (procházení budov, podzemí), něco bylo přidaný (Tessino hledání cesty, pár dialogů), něco bylo upravený (situace kolem Tess, první střet s Clickerem)... ale pořád je z toho cejtit TLoU, a mě se to líbí. Jen ta Ellie... ale snad si už pomalu, pomaloučku zvykám... :D ()

Algernons

Nebýt toho nadbytečného úvodu, ve kterým oproti prvnímu dílu už žádný smysl nevidím, tak by šlo takřka o dokonalou epizodu. Skvělé přenesení herní sekce do příběhu a silně kvituju i změny proti předloze ohledně sdíleného vědomí, které zde funguje skvěle. Setup, Payoff opět na maximum. Krásně se jim daří strukturovat ty epizody jako jednotlivý díly, ikdyž jsou součástí uceleného příběhu. Clickeři a setkání s nimi bylo zpracovaný výtečně! Kvituju využívání silných stránek filmového média, oproti hernímu. ()

• Když Ellie (Bella Ramsey) jí sendvič, je v průběhu střihů nakouslý vždy z jiné strany. (willy1)
  • V úvodu epizody má divák možnost vidět ve scéně z Jakarty ceduly „Baťa“. (Punisher)
  • V prízemí hotela sa trojica prebrodí cez cca 3/4 metra hlboký bazén vody. Po výstupe po schodoch hotela majú suché nohavice aj topánky. (andrejba)