Ninja commando

• Česko Ninja komando (neoficiálny názov) (viac)

Samotársky ninja expert Jeng Moo (Hiroyuki Sanada) prichádza do Číny, aby zabil ex-ninju, ktorý, ako Jeng verí, zabil jeho otca. Strýko Foo, ako tohto ex-ninju volajú všetci, ktorí ho za tie dlhé roky čo žije v Číne poznajú ako mierumilovného človeka, však skríva mnohé tajomstvá, ktoré veľa vecí zmenia. Keď sa Jeng Moo pokúsi strýka Fooa zavraždiť, zabráni mu v tom mladík Ah Ching (Conan Lee) , majster kung-fu a Foov blízky priateľ. Jeng tak nájde mocného protivníka, s ktorým sa vysporiadať nebude veru lahké. (kitano)

Fr

RETRO /// ,,VÍTR VANOUCÍ Z VÝCHODU. Z JAPONSKA. TO JE ZNAMENÍ.“..... /// Vzpomínka na to, jak tenkrát videem svištěla miliontá filmová kopie, u který sedělo 5 (i čtyři) slintajících lidí ožívá. Monodabér s klidným hlasem profesionála dělal co mohl, já se kochal atmosférou ninjů a nechtěl bejt popelářem ani kosmonautem, ale … Teď vedle mě sedí můj syn a kurevsky se baví. Nostalgie. Kýč. Kurevsky zajímavej kýč o tom, jak mstící ninja narazí na stejně dobrýho protivníka. Není to žádný drámo, ale prdel (i když jde většinou o ten dětinskej humor) a hodně (fakt hodně!) akce. A když jsem teď film po mnoha letech viděl znova, překvapuje mě, jakej má na těch 4* nostalgie malej podíl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Právě jsem se vrátil komnat shaolinu a vím hovno, co se ve světě kung-fu stalo. 2.) Píšu diplomku o ninjách. 3.) Thx za titule ,,xxENDxx“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Kordus

Příšerná kravina, naštěstí i značně vtipná. Ale pouštěl jsem si to v očekávání nějakého vážného ninja-eposu a místo toho jsem dostal hlavního hrdinu žijícího ve věži plné pastí, jeho dementního kamaráda se silným sexuálním apetitem, moudrého tajemného strýčka, který obývá mlýn a modrého ninju, který se chce pomstít za vraždu svého otce, kterého vlastně nikdo nezavraždil. ()

Flipnic

Tak tohle je opravdu ULTRAnářez!!!! Pokud člověk vydrží první půlhodinu, ve které se toho moc neděje, děj je nevyjasněný a sledujeme hlavně Conana Lee a jeho tradiční kung fu (které rozhodně není špatné, ale já nejsem jeho příznivcem), dostane následně takový martial arts a wu xia nářez, že mu z toho spadne klapačka až na zem a zuby se mu rozkutálejí po obýváku. Děj filmu je nepodstatný, slouží zejména pro neskutečný masakr mezi dvěma hlavními postavami, mladým honkongským kung fu mistrem Conanem Lee (neuvěřitelně připomíná Jackieho Chana) a mého obrovského oblíbence, karate řezníka a ultra ninju v jedné osobě Henryho Sanady. Tihle dva mladí, talentovaní týpci si to rozdávají (samozřejmě myslím bojová umění ...) dobrou hodinu v neuvěřitelné, dynamické, fantasticky vychytané řežbě. Opravdu jsem viděl hodně, ale tohle je prostě doslova náser jako kráva!! Je zde všechno, kung fu, karate, meče, neuvěřitelné ninja vychytávky, skoky, pády, salta, prostě na co si jen příznivce bojových umění a těchto tradičních filmů vzpomene. Navíc minimálně podpořeno střihem! Člověk už si říká, už dost, to už stačilo a ty dvě mašiny do sebe rubou furt a furt v tak dokonale zvládnutých bojových choreografických scénách, že se při nich tají dech. Z tohoto filmu se mohou dnešní akční martial arts filmy vyloženě učit. Režisér Corey Yuen tímto jedním ze svých prvních filmů jasně dokazuje, že na akci, její choreografii a dynamiku je machr první velikosti a má to prostě v krvi. Jeho filmografie to jen dokazuje (Karate tyger 1, Kurýr 1 a 2, So Close, DOA ...). Každopádně tohle je asijská klasika, kde si příjdou na své jak milovníci honkongských kungfu stylů, přístupu, humoru a kultury, tak milovníci temných japonských ninja praktik, tvrdšího karate a neuvěřitelných soubojů na meče. Opravdu absolutní špička svého žánru. Vadil mi jen klasický honkongský humor ze začátku, ale jakmile se pole vyklidilo pro scény Conan vs Henry, tak už se jen jede a jede, na humor není čas ... Mazec!!! ()

Lateef

Film jsem chtěl vidět hlavně kvůli Flipnicovu entuziasmu a určitě je to, co se akce, soubojů a akrobacie týče, nadstandardní záležitost. Sanada s Leem předvádí věci, ke kterým se Neo (a ještě s použitím bulletimu a lan) dostane nejdřív za sto let, souboj na chůdách působí jako neuvěřitelná prezentace rovnováhy, dynamiky a koordinace pohybů, bojovou hru v restauraci na dřevěné konstrukci zdobí zase nápaditost (včetně masakrální hvězdy se saltem na prostoru asi 30-ti centimetrů) a tak bych mohl pokračovat dál a dál, na každé akční scéně by se dalo najít něco jedinečného. A pak je tu také ten čínský humor, vtip a rozjívenost, někdy se nad tím pousmějete, někdy to působí afektovaně, přehnaně a rozpačitě. Jako celek to ale jest velmi podařená ninja/kungfu věcička... ()

Hellboy

95 minut bojů, dokonalost. Snad nikdy jsem neviděl kung-fu film, který by obsahoval takové množství tak dobrých bitek jako tady, ve filmu s neznámými herci, o kterém jsem do včerejška ani neslyšel. Příběh je samozřejmě velmi jednoduchý, ale to je dostatečně vynahrazeno výbornými nápady, z nichž mi v hlavě utkvěl především boj na chůdách. Hlavní hrdinové navíc neustále trousí nějaké děsně špatné vtipy, kterým se nejde nesmát a celý závěr s likvidací protivníka je prostě úchvatný. A ta ústřední znělka je boží. Viděl jsem dost srovnatelných kung-fu komedií, které všechny používaly stejný princip, tzn jednoduchý příběh, originální prvky při soubojích a zvláštní humor, takže tento snímek se na první pohled zas tak moc neliší, ale všechno v něm je dotaženo do dokonalosti a vlastně překonává třeba většinu mnou zhlédnuté produkce Jackyho Chana. Škoda, že podobné filmy se dneska už tak moc netočí, čest výjimkám. ()

kitano

Poznate to. V kung-fu filmoch sa obcas stava to, ze v neakcnych pasazach byvavaju trochu nudne. Nejaky ten kvazi humor, kecy, a dalsi skvely suboj, ktory vas zobudi. Tak tento film taky nieje. Akcia tu vyplna hadam 90% filmu a je to daleko ta najpestrejsia akcia, aku som kedy v kung-fu filme videl. Co akcna scena, to originalny napad ci zaujimavy prvok. Kto film raz videl, navzdy mu urcite utkvie hlave suboj na chodulach, suboj za pouzitia bieleho platna, scena "lapme ninju do pasce", ci mnoho inych. To plati aj o typickom humore - ak si chcem niekedy vybavit skutocne vtipnu scenu z kung-fu filmu, vzdy ma napadnu sceny z tohto filmu (scena s prakom je nedostizna :)). Roznorodostou mozeme pokracovat dalej. FIlm je ozvlastneny aj tym, ze velky priestor vo filme maju japonsky herci - ich prirodzene herectvo je podstatne ine ako u HK hercov (hlbsie, precitenejsie) a aj to pridava na jeho vynimocnosti. A to by bolo, keby som nespomenul stylovy ninjovsky soundtrack :). Dokonca aj pribeh je v ramci zanru bezchybny a zaujimavy.Co viac si moze fanda kung-fu priat. SUPERB. (10/10) ()

Rogue

Conan Lee hláškující jak Spider Man, ninja krtci, atomovka v kuličce, čarodějný záporák, souboj na chůdách, dům miliardy pastí, bowlingová koule jako zbraň a mnoho dalšího. Vrchol retardovaného žluťáckého humoru, ve kterém porno vládne světu. Bohužel to není moc vtipné - kultovní status nechápu. ()

cheyene

Jako malému by se mi to jistě líbilo na plný počet hvězdiček, ovšem nyní se přes tři nedostanu. Choreografie bojových scén je skvělá, ovšem veškeré souboje jsou tu příliš dlouhé a i přes jejich zdařilé provedení nudí. Děj je zajímavý, má dobré rozuzlení hlavní zápletky - strýček Lee vs. Stínový ninja. Hudba je poměrně příjemná, prostředí výborné, ale komediální prvky jsou naprosto nesměšné a hlavní hrdina Ah Ching mi nebyl příliš sympatický. ()

Lhurgoyf

Strýčka Fooa sa z predom nejasných dôvodov snaží zabiť zákerný ninja, on má ale našťastie dobrého kung-fu synovca, ktorého len tak niekto neporazí... Bláznivá kung-fu komédia z hongkongskej produkcie už tradične ponúkajúca kvalitné súboje, slušnú zábavu, ale i otrasné herecké výkony a ešte dementnejšie dialógy. Najviac ma pobavil úvod, kde vidíme skupinku ninjov v akcii. Teda v zrýchlenom zábere môžeme vidieť ako saltami preskakujú maličký múr (ktorý by mohli jednoduchšie preliezť), ako synchronizovane lezú dole hlavavmi na stromy a ako si nakoniec vykopú jamu, vhupsnú do nej, zasypú sa hlinou a vystrčia hadičku na dýchanie. Ešte dlho som sa nemohol prestať smiať... ()

Rominator

Ústřední mmotivem tohoto snímku je ninjova pomsta, který chce pomstít smrt svého otce, ale nečeká, že se mu do cesty postaví takový schopný protivník. Kromě výborných originálních bojových scén se ve filmu objeví i specifický humor, který rozhodně pobaví. ()

Idaho

Tuhle doslova klasiku jsem videl už před mnoha a mnoha lety. Dnes, když jsem tento film objevil a netušil, že jde o něj, svitlo mi hned po prvních pár vteřinách filmu. Tak co, kluci, čím jste kdysi chtěli být? Co je lepší? Ninja, nebo bojovník kung-fu? Ale ať už to či ono, nic není lepší než-li párek hezkých japonských… :) 100 % ()

mchnk

Jak čtu, byli jsme na tom všichni stejně. VHSka, nahrávka z RTL a občasný český překlad. V 8. letech Ti to vážně nevadí a i přes tuto, dnes neuvěřitelně směšnou překážku, je to Tvůj nejoblíbenější film. Film, který Tě donutí běhat po lese a shánět si od starších kámošů, kteří mají praxi v dílnách, ručně broušené hvězdice. Teprve po dlouhých letech, kdy se mi do ruky dostala anglicky mluvená verze s kompletními cz titulky, se dozvídám podrobnosti, které mi byly v mládí úplně lhostejné. Ucházející humor, trošku jednodušší scénář, ovšem naprosto brilantní bojové scény. Bojovníci Ninja byli fenoménem, který tento film plně zachycuje a částečně i vysvětluje jejich podstatu. ()

PetrPan

Komora na polapení ninji, démonický bojovník, kterého oslabuje pohled na kozy, jak jinak než supr čupr souboje, téměř žádný hihi humor či přidaná hodnota v podobě skvělých titulek („Konichi wa“ ….Koně chčijou? To mi jako nadává?“). Kdysi na VHS paráda, dnes po letech možná ještě větší. ()

anderson

Ďalšia "zodratá" VHSka z mojej "nemeckej" zbierky. Navyše sa jednalo o uncut nahrávku z RTLplus a ja som najviac obdivoval to ako sa "distribútorom" podarilo z filmu vystrihnúť všetky reklamy a ešte aj pridať rýchlodabing. :-) (18.1.2009) ()

eraserhead666

Starý old school plný ninjovských vychytávek. Přípěh nic moc, taková ta lehce úsměvná klasika plná cti, pomsty a pochopení, ale souboje jsou zábavné a zajímavé (rvačka na chůdách). Pořád lepší než ninja želvy. Ale zážitek dost pozvedlo i to, že jsem hongkongský film sledoval v anglickém dabingu s českými titulky, které tak ze 40% tvrdily něco jiného, než o čem ve filmu mluvili. Přesto to dávalo smysl. Prostě chuťovkový úlet plný mouder a kopanců. ()

Lacike

Tak nič, ja tým nindžovským filmom na chuť neprídem. Mne ten koncept proste pripadá strašne debilný. A film nezachráni ani to, že sa neberie príliš vážne. Tak trochu ako Jackie Chanovská komédia. Je tu dokonca vo veľkej vedľajšej úlohe aj jeho častý spolupracovník Tai-Bo. Ale Conan Lee Jackieho komediálny talent nikdy nemal. Takže mne to smiešne nepripadalo. Len otravné. No a bitky? Je ich tu kopa, ale normálna snáď žiadna. Buď sú hnusne predrátované, otrasne zrýchlované alebo je tu kopa záberov, ktoré sú pustené reverzne. No a keď už nejakú bitku náhodou nijak takto "nevylepšili", tak sa tam využívajú ninjovské techniky a gadgety, ktoré mňa nebavia. Fanúšikovia tohto podžánru budú nadšení, ale mne to proste nesedí. 4/10. ()

Dale

Čo sa týka súbojov a ich choreografii, je to absolútna špička, fanúšikovia bojových umení budú chrochtať blahom. Škoda len, že to nemalo aspoň trochu zmysluplný príbeh a čo sa týka dialógov, bolo to veľké utrpenie. Neviem, či to má na svedomí len katastrofálny US dabing, všetky tie bullshity a son of a bitche mi z úst týchto Aziatov zneli veľmi divne. Takisto, čo sa týka humoru, je to veľká bieda a korunu tomu dáva zneškodnenie padoucha na konci filmu. ()

italka63

Absolutně dokonalý kung-fu nářez mezi Sanadou a Leem, tak tohle bylo vážně něco, okořeněno vtipem, ironií, trochou smutku, to vše zažije japonský ninja, který se s manželkou vydá do Číny pomstít smrt svého otce, taktéž ninji, a co z toho vzniklo.Perfektní. ()

Martin741

Ja osobne vlastne suhlasim s Cheyene -m. Ako malemu decku by sa mi to pacilo, a bezpochyby by dal 5 spuntov, len clovek ako starne, ozyvaju sa roky, ze jo - tiez uz nie som najmladsi - a teraz to vidim tak maximalne na 3 hviezdy. Jo a doteraz radsej mam opicarny isteho Cenovic Dzudiny, najma to sialene skakanie po strechach, leseniach ap. 60 % ()