Eddie je fanoušek heavymetalové hudby, zdrcený podivnou smrtí svého idolu, zpěváka Sammi Curra. Pak získá jednu kopii Gurrova posledního alba a naváže s mrtvým kontakt. Pomocí alba chce však mrtvý zpěvák zničit svět. (Hans.)

Han22

80s béčko v plné parádě. Šikanovaný mladík na škole je typické klíšé z té doby nejen v hororu. Tenhle ale místo třeba karate uniká k metalu a když jeho idol Sammi Curr umírá, pomocí desky puštěné pozpátky ho oživí. To netuší, že za chvíli bude mít plné ruce práce aby ho zastavil. Sammi se přesouvá pomocí elektrospotřebičů, zabíjí elektřinou a já musím uznat, že to byl v druhé části parádní nářez, zejména finální likvidace tohoto elektroducha. Metal sice poslouchat nezačnu a ani tenhle film mě nepřesvědčil, že metalisti nejsou totální magoři, nicméně hudba je tu celkem stylová (spíše hard rock nebo lehký heavy metal) a camea Kissáka Simmonse jako DJe nebo Ozzáka jako kněze brojícího proti metalu jsou celkem vtipná. A celkově je o výbornou zábavu. ()

Mr.Apache

Začátek je dobrý, ale postupně to začíná upadat do stále větší trapnosti. Ve finále je to už jen zmatená hovadina, která nedává kloudného smyslu. Kingovo podobně odsuzované Maximum Overdrive ze stejného roku je oproti tomu veledílo ze zlatého fondu kinematografie. Úplně nejpříšernější je baleťák, který má představovat rockovou hvězdu, mstící se ze záhrobí. Naproti tomu, skutečné rockové hvězdy, mihnuvší se v menších rolích, stojí za pozornost. A soundtrack od kapely Fastway určitě potěší každého fandu osmdesátkového rocku a heavy metalu. Jinak tedy až na docela slibnou úvodní cca půlhodinu, a vcelku pohlednou hlavní hrdinku (u níž jsem měl dojem, že jí líbání s hlavním nehrdinou způsobuje značnou nevolnost), je tenhle snímek vyloženě za trest. ()

MFZB

Nuž, film skôr sklamal ako potešil, síce z hororom to nemalo veľa spoločného, ale nie preto som ho chcel vidieť, ale kvôli tej heavy metalovej hudbe som po ňom siahol...Zo začiatku aj vyzeralo, že počas filmu budú vypekané dobré metlové songy 8-tych rokov, ale zdá sa, že to bolo ozaj iba zo začiatku, potom to nejako ubralo na grádoch a film v dosť prípadoch nudil a dokonca ma v niektorých chvíľach začínal aj srať... Nie som teda fanda heavy metalu a ani rocku, takže až tak veľmi som si na svoje neprišiel, no nevadí, možno by to chcelo siahnuť po nejakej lepšej pecke, každopádne, ako jednohubka to ušlo... ()

corpsy

Troglodytný B movie scenár, v technicky áčkovom lákavom balení. Musím povedať, že herec Charles Martin Smith sa ukázal ako schopný režisér a idú mu hlavne akčné scény, ktoré sú na vysokej profesionálnej úrovni. Mimo to ide o klasickú osemdesiatkovú teen odrhovačku, ktorá má iba pobaviť. A to se jej aj podarilo. ()

Campbell

I když mám rád tyhle metalový páprdy tak tohle mě dost zklamalo. Třeba už jen příběh, čekal jsem daleko větší porci hororu ale dostalo se mi hodně málo scén které by byly s hororem spojeny. Navíc herci a jejich dialogy byly naprosto idiotské a nezachránil to ani Simmons ani Osbourne. Celej film se strašně vlekl a mě nudil k smrti. Největší plusem je hudba a tím nemyslím jen ten rock kterej měl koule ale i orchestriální hudba v podání Younga sice to není Hellraiser ani to nepatří mezi to lepší co udělal ale je to poslouchatelné a příjemné. Nicméně jak jsem říkal film mě docela nudil a nic mě na něm nepřekvapilo. Takže za mě 2* a ani o kousek víc. ()

• "Trick or Treat" - čtvrté album heavy metalových Fastway zároveň posloužilo jako soundtrack k filmu. (Fenk)
  • Natáčení probíhalo ve Wilmingtonu v Severní Karolíně na místech 105 Borden Avenue, 734 Forest Hills Drive, Cape Fear Memorial Bridge, John T. Hoggard High School, Trask Coliseum, New Hanover High School a v EUE/Screen Gems Studios. Natáčelo se od 21. dubna do 6. června 1986. (noelcoward73)
  • Ve scéně, kdy je Eddieho máma převlečená do halloweenského kostýmu a vyráží s přítelem ven, je vidět v záběru mikrofon. (juta)