Dospievajúca Catherine, inteligentné a plaché dievča z normálnej mestskej rodiny, napíše v škole slohovú prácu, v ktorej vyjadrí svoj názor na problematiku menšín v rodnom meste. Namiesto pochopenia sa jej však zo strany pedagógov dostane len striktného odmietnutia. Osamelá Catherine, ktorá trávi dni doma bez kamarátov, len s počítačom, narazí pri surfovaní na „nete“ na chat a zapojí sa. Adresa však patrí miestnej neonacistickej organizácii a jej vodcovia v Catherine vytušia poddajnú obeť. Ocenia jej slohovú prácu, prijmú ju medzi seba a Catherine zažíva prvý krát v živote pocit, že má priateľov, ktorým na nej záleží a ktorí si ju vážia. Všetok svoj um a inteligenciu vloží do služieb organizácie, bez toho aby si bola schopná domyslieť dôsledky jej ideológie. Cesta, ktorú bude musieť prejsť k tomu, aby dospela a prezrela, nebude vôbec jednoduchá..... (Horrorshow)

latvar

Pozoruhodný snímek. Mladá studentka si najde nové kamarády(politické aktivisty) a ti jí nabídnou práci psát pro ně články a propagandu. Kateřině se tato práce zalíbí a po sléze povýší a začíná vystupovat v televizních debatách. Po teroristických útocích na synagogu a dalších událostech toho Kateřina začne mít dost a chce odejít, což se zrovna moc nelíbí jejímu příteli a dalším lidem. Dle mě hodně zajímavý film se skvělou hudbou. 80% ()

Lacike

Taky jednoduchy az teenagersky pojaty film s protirasistickou tematikou o jednom zmätenom dievcatu, ktore nema priatelov a tak si zacne s nackami a nakoniec konecne zisti, ze to su vymleti kokoti. Hlavne kvôli sympatickej Sarah Polley som to prezil do konca. Film je tak za 2 hviezdicky, ale kvôli myslienke filmu, ktoru treba neustale opakovat, aby sa nam tu nemnozili Kotlebovci a podobny odpad, tomu dam aj tretiu hviezdicku. ()

majo25

Téma nacizmu a rasizmu je síce zaujímavá, zaujal aj už vtedy dôležitý dôraz na internetový priestor, ale to spracovanie, ktoré vyzeralo, ako keby ho vytvorili tínedžeri, už nie. Tak ako rýchlo hlavná postava vstupuje do naci-organizácie, kde je všetko kamarátske, nenásilné a podporné či vtipné, tak z neho rýchlo aj vystupuje. A opäť, lebo sa to dianie v sekunde mení na násilnú a krvilačnú propagandu, ktorú hl. predsatviteľka ani len nezatracuje. Viacmenej jej vadí zrada na kamarátke, ale že sa náckovia učia strielať z nacistických revolverov, pália kríže, sľubujú pomstu iným rasám alebo že majú potetované na sebe hákové kríže, to je v poriadku. Celé to potom pôsobí dosť nevieryhodne. Spracovanie je slabé ešte aj na televíziu. ()

TheRaven

(pozor, i nějaké spoilery) White Lies v základu není vůbec špatný film. Hraje na zaručeně úspěšnou notu propadnutí ideologii a následnému vystřízlivění. Nakonec i příběh je docela ucházející, ale to zpracování? Občasné syrovější pasáže a pohledy do společenství skinheads (organizace, konzerty, apod.) jsou podbarveny klasickým kanadským koloritem, což je kýč, nevhodné pseudoumělecké záběry a tentokrát i něco té nevhodné hudby v jinak docela solidním soundtracku (Mozart a requiem, když tam banda neonácků dává někomu přes tlamu? Ne, to se moc nehodí, i když to snadno může být jeden ze symbolů -smrt rozumu hlavní hrdinky?-, kterými se tenhle film hemží.) No a nakonec ještě ten neonazi ?kazatel?, který nechává mladou dámu podapalovat kříž, aby byla přijata do "klubu"? Ani zde jsem nějak nevyrozumněl smysl, ale co, vypadá to efektně. A reakce k ostatním komentům; nemyslim, že by hlavní hrdinka byla tak blbá, neustále jí bylo na očích vidět pochyby a nedostatečné propadnutí věci jako u těch holohlávek kolem, což se naplno projeví v závěru. Není tak těžké propadnout ideologii, ale je důležité si včas uvědomit, jaké nese následky v bludu přetrvávat. A dále, pokud se vám líbily filmy typu Romper stomper a hledáte něco podobného, White Lies raději odložte. Slabší průměr. ()

flanker.27

Hodně dávná vzpomínka, ale vím, že se mi to líbilo díky nikoli zjednodušenému pohledu na věc. Film se dokáže celkem slušně navážet i do "korektní" ideové většiny a příliš ji nešetří. Krátkodobé podlehnutí hrdinky hloupým rasistickým idejím tak do značné míry je reakcí na zase jinou hloupost a nezájem o originální myšlení v jejím okolí. "Papouškuj, jak se máme všichni rádi a jak jsme si všichni rovní, hlavně nic nerozebírej, nepřemýšlej." Také si pamatuju, že v době natočení bylo právě toto filmu vytýkáno, jakož i to, že skiny zobrazuje "příliš měkce". Není to kdovíjaké veledílo, přesto oceňuji, že nejde právě o takový laciný prefabrikát, jak by se dalo čekat. ()

• Natáčení probíhalo v kanadském Torontu. (Epistemolog)