Camille učí mytologii na teologické fakultě. Jednoho dne uloží do lednice mrtvolu svého milovaného psa a vzápětí se v prádelně seznámí s cirkusovou umělkyní, černoškou Petrou, která se do ní zamiluje a probudí její touhy. Snoubenec Martin se stává pouhým pozorovatelem, mrtvý pes ožívá. (LFŠ 2006) (oficiálny text distribútora)

hirnlego

Z filmu mi v paměti utkvěla snad jen lesbická scéna, která je přerušována prostřihy z cirkusového představení dvou artistek na visuté hrazdě - velmi zajímavá a působivá analogie. Ale jinak mi snímek přišel až moc "ukážeme, že taky umíme natočit intelektuální film a snad si nikdo nevšimne, že nám to vlastně ani moc nejde a spíš se v tom trochu malátně potácíme - tak třeba když tam dáme lesby, mohlo by to zabrat". Oživnutí zmrzlého psa bylo už jen pomyslným posledním hřebíkem do rakve, do které bych šoupla, když né celý film ani celkem nepříjemnou hlavní hrdinku, tak chcíplého psíka určitě - ten byl opravdu absolutně zbytečný. (3,5*) ()

lena60

Než naplno rozkvetla láska mezi vzornou, uvědomělou katoličkou Camille, pomýšlející na vdavky s dlouholetým snoubencem a nespoutanou lesbickou artistkou Petrou, prskala jsem vzteky jako podrážděná kočka (viz. výše uvedený obsah filmu) a přemýšlela o rázném ukončení snadno předvídatelné milostné podívané. Asi po dvaceti minutách jsem se uklidnila a rozhodla se dokoukat film do konce. Výsledné resumé? Slabší průměr. ()

bila.tecka

Jsem nadšený z křehkosti, s jakou se režisérce podařilo zachytit milostné tápání distinguované učitelky k svobodomyslné dívce. Kontrast dvou světů, dvou zcela odlišných způsobů vnímaní (postojů k životu, citů,..) ustupuje do pozadí před zamilovaností a touhou po druhém člověku. Banální, ale moc silné a dojemné. ()

AgnesDee

Co to sakra mělo být?? Nejdřív zavře svýho psa do ledničky, pak se zamiluje do šílené Petry, která ji neustále stalkuje, pak se to dozví její přítel, který na to nehodlá reagovat a nakonec se naše úžasná (ne)hlavní hrdinka dvakrát napije, usne a nakonec si dá šlofíka ve sněhu, což se ukázalo, nebyl zrovna dobrý nápad. A ten pes? Po přečtení anotace jsem se těšila, že se super lesbickej film zvrhne v zombie apokalypsu, a pes z nějakého důvodu oživne jen tak na konci. A co ty super umělecký scény plný stromů, elektrického vedení a žehličky?? Co to mělo sakra znamenat?? Ale co, třeba jsem moc hloupá na to, abych pochopila tak super umělecký film. A málem bych zapomněla na ten šílený mix hudby a jeho hlasitost, přes kterou nešlo nic slyšet. Pokud na tento film narazíte, tak se připravte na těžký drogy a častý záchvaty smíchu. ()

IQ Tiqe

Pěkný lesbický film. Aneb dilema jestli volit stávající vztah s mužem, nebo něco nového nejistého a s nejasnou budoucností se ženou. Dějově nic extra, ale holky byly pěkný a jedna měla nádhernej přízvuk. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()