23. marca 1985 spáchalo štyridsať sedem členov sekty "Church of Heaven's Veil" mäsovú samovraždu. Okrem seba otrávili smrteľnou drogou vytvorenou samotným lídrom Jimim Jacobsom i všetkých svojich potomkov. Teda až na jedno dieťa, malé dievčatko menom Sarah Hope. Tá sa po 25 rokoch nočných môr, ktoré ju neustále celý život prenasledujú, rozhodne v doprovode menšieho televízneho štábu dané miesto navštíviť, aby sa raz a navždy vysporiadala s minulosťou. Niekedy je to však náročnejšie, než by si bol človek pomyslel. V jednom zo starších opustených domov členovia štábu nachádzajú množstvo videonahrávok, ktoré ozrejmujú skutočné dôvody úmrtia všetkých členov sekty... (*CARNIFEX*)

darkrobyk

Jak se zdá, příběh sekty Chrám lidu Jima Jonese je stále inspirativní. Tedy od Universalu jsem čekal větší bombu. Pokud však škrtneme v žánrové kolonce horor a napíšeme drama, pak to úplný propadák není. Maggie (J.Alba, které více sluší blond) je dcerou bývalého agenta FBI, který krátce po zátahu na sektu spáchal sebevraždu. Rozhodne se s pomocí jediné přeživší Sarah (L.Rabeová) zjistit, co se tehdy vlastně stalo. A pravda bude bolet. Nápad s duchy není nový, ale také není zde zcela špatný. Přesto by snímek možná lépe obstál bez nich... Strašidelný tenhle počin není, ale svým způsobem tísnivý, kdyby se takto celý příběh opravdu stal. ()

Asia_Power

The Veil Znáte tu situaci, kdy si sosnete film s tím, že si ho určo jednou pustíte, čas jde dopředu a vy se k filmu ne a ne dokopat, protože pokaždé dostane přednost něco jiného? Třeba mrdání nebo jinej film. The Veil je přesně ten druh filmu a tak se nám s Alíkem na něj v noťasu prášilo s tím, že jednou určo jeho den přijde. Přišel a to v den, kdy by to ani jednoho z nás ve snu nenapadlo. Plány byly totiž úplně jiné. Alík chtěl koukat na turnaj UFC 198 a já se nutně potřebovala celej večer věnovat práci na kompu. Co by se tak mohlo posrat? Nic až na jednu drobnost - Padnutí serveru v naší čtvrti. Alík měl po turnaji, já přišla o prachy a milej net s náma tedy vyjebal tak luxusně , že ani na to jebání nebyla nálada. Co s načatým večerem? No jooo máme tu přece The Veil. Tak jsme to "plní nadšení" pustili. The Veil měl určo radost že konečně přišel jeho velkej večer a rozhodl se nám odvděčit nevšedním zážitkem. Filmu bych neměla ani moc co vytknout. Snad až na pár maličkostí. Představte si že máte tejden zácpu a z nějakého důvodu žerete celej ten tejden jen med a pak konečně zamíříte směr hajzl. Tak první půlka filmu se táhne podobně jako by se táhnul váš výslednej týdenní produkt. Naštěstí to zachraňují postavy. Ty jsou totiž tak neuvěřitelně debilní, že Vám udělá radost každá co zdechne a ani neřešíte jak daná postava skapala, hlavně že je po ní. Ale abych nekřivdila jedna vyjímka se našla - Nick. Samo chcípne jako první když nepočítám jednu autonehodu. To už sem si říkala, že jedinej plus filmu bude koukat na prdel Jessice z Alba, která zde jakýmsi nedopatřením hraje. Ouha. Kolem pasu má uvázanou košili, takže jí na prdel není vidět. To už začíná kolosálně smrdět průserem. Co kdybych to vypla? Alík určo moc protestovat nebude. A tato má myšlenka asi film smrtelně vyděsila, nebo mu došlo, že stojí absolutně za vyliž prdel, fakt nevím co bylo tím faktorem, že se během minuty rozhodl otočit o 180 stupňů. Najednou všechny ty počáteční píčoviny začaly dávat smysl, objevilo se napětí, objevila se houstnoucí atmosféra, objevil se dokonce i Nick (neměl chcípnout?) a jako bonus Jessica, která díky pánbíčkářským rodičům nikdy ve filmu neukázala ani půlku bradavky, do sebe najednou nechá vrazit hned tři pěkně velký kolíky a dokonce u toho řve jak protržená. No ty krávo to se střihač a rejža vzbudili? Fakt že jo. A jako bonus krásný Happy End jako z pohádky. No nevím jak to The Veil udělal, ale z kolosálního průseru se mu povedlo transformovat na pohodovou záležitost, která se za sebe nemusí stydět a dokonce poputuje místo do koše do exterňáku. Zázraky se občas fakt kurva dějí...Jo a velmi důležité info na konec - POZOR, komentář obsahuje SPOILERY. ()

Morholt

Rozpaky. Technicky to nebylo špatné, herecky jsem s tím také neměl problém ačkoliv Jessica Alba, na kterou film táhl především, mě ani tady nepřesvědčila, že je bůhvíjaká herečka. Ale Lily Rabe byla fajn a Thomas Jane celkem ucházející. Problém vidím především v až úzkostlivé snaze udržovat zneklidňující atmosféru po celou stopáž, protože byť místy film příjemně zamrazil, jindy byl ten záměr napínat diváka úplně mimo. A v tom se pak ztrácely ty dobré hororové prvky charakteristické pro duchařiny. Takže ano, ušlo to, ale upřímně řečeno jsem čekal trochu víc. 50% ()

TheDon

Od doby co si Džesika vzala Davida Silvera už to není taková palba jak bejvala. Bejvávalo líp, ale nutno říct, že je pořád dostatečně sjízdná. Pod mohutným lesním Veilem se skrývá malej roztomilej rybníček s lávkou pod vodou a chaloupka jak z pohádky, kde si Tomáš Jana svýho natisíckrát reinkarnovanýho ´démona´ užívá tak mocně, že mu to soudnej člověk nemůže sežrat. Tam kde přidává prostředí amosféře, tam ubírá Tomík svým hereckým projevem. Škoda. Začínalo to hodně sympaticky. I myšlenka je neokoukaná. Jenže... 50% P.s.: Inspirace Jimem Jonesem a listopadem 1978 ? ()

George Stobbart

Prúser na n-tú! Už keď som videl, že v tom má zase produkčné paprče mizerný Blumhouse, tak som tušil, že to nebude nič moc. Ale ono to bolo oveľa horšie. Na to, že tu nebol práve najmenší rozpočet ani neskúsené amatérske osadenstvo, to dopadlo až šokujúco zle. Druhú hviezdu dávam čisto zo srandy; pre absurdne komediálny prínos. Btw. Thomas Jane by asi potreboval ostrihať, pretože odkedy na hlave nosí to retro Tarzan háro, tak sa ocitá v čoraz väčších kravinách (snáď bude výnimkou aspoň nadchádzajúci "Before I Wake"). ()

• Postava Jima Jacobse (Thomas Jane) je viditelně inspirována skutečným knězem Jimem Jonesem, vedoucím sekty Peoples Temple, jenž v roce 1978 nařídil členům spáchat hromadnou sebevraždu - spáchalo ji asi 900 lidí a Jones byl nalezen s prostřelenou hlavou. (t.mon)