Strangerland

• Írsko Strangerland

Catherine a Matthew Parkerovci (Nicole Kidman a Joseph Fiennes) sú noví obyvatelia púštneho mestečka Nathgari v Austrálii. Ich životy však čelia hlbokej kríze potom, čo zistia, že ich dve tínedžerské deti Tommy (Hugo Weaving) v spolupráci s obyvateľmi zaháji pátranie, ktoré čoskoro odhalí náznaky, že s Tommym a Lily sa stalo niečo hrozné. Klebety sa šíria a podozrenia voči sebe navzájom prehlbujú, až sa verejná mienka nakoniec obráti proti samotným Parkerovcom. Teplota v okolitej krajine je na vzostupe a šance detí na prežitie sa každým dňom znižujú. Cathetrine a Matthew musia siahnuť až na dno svojich síl a prekonať vzájomné podozrenia v snahe prežiť a vyriešiť záhadu osudov ich detí. (Incantator)

Pajkenzi

Jednu hvězdu za to že jsem od tohohle filmu čekala hodně, a dostala jsem 2hodiny promarněného času strávený nad tím co bude dál, a dostalo se mi úplné nic, nic co by mě nějak nadchlo a co by mi dalo šanci aspoň na průměrné hodnocení... Ještě v půlce to drželo svůj průměr pak to spadlo na bod mrazu... Hodně velké zklamání. ()

MartinezZ

Příběh o ztracené kurvičce jedné pošahané australské rodiny, jež zbytečně svou existencí narušuje poklid okolí. Nezajímavá ultranuda s psychomagory, která mohla být při troše štěstí a umu scénáristova i jakýms takýms filmem. A tak zůstala jen ta vyprahlá Austrálie , přičemž kvůli ní samotné ale nemá naprosto smysl s tím ztrácet čas ani místo na disku. ()

gegina31 odpad!

Tak to byla hodně velká sračkojízda. Už je to dlouho, co mě nějaký film takhle vytočil. Bylo to naprosto o ničem. Natahovali to jak jen mohli. Děj by se dal shrnout tak do 30 minut. Výborný námět, se kterým by se dalo nádherně vyhrát a někdo ho takhle totálně zkazil. Věčně tam ukazovali tu odpornou vysušenou australskou krajinu, kterou jsme se měli přepokládám kochat. Celý film jsem byla rozhodnutá dát 3 hvězdičky, ale konec nekonec mě nasral tak, že jsem nemohla jinak, než dát odpad. Opravdu ubohé. ()

castor

Nezávislá vlaštovka, u které má divák občas pocit, že na střihače už jaksi nezbyl honorář. Stříhat se totiž mělo. Beru, že pár scén na první pohled vypadá, že jsou nedůležité, nicméně své místo v ději mají. Jsou ale i takové (a není jich málo), které jsou silně navíc. Ponurá atmosféra, spousta leteckých záběrů, vyprahlá krajina, vyprahlé manželství. Pouštní bouře přinese v malém australském městě pro řadu lidí hodiny práce navíc, pro rodiče dvou dospívajících dětí pak dny zoufalství a beznaděje. Otázky, které jsem potřeboval zodpovědět, jsem získal, něco (cokoliv) navíc však nikoliv!! ()

Morholt

Joseph Fiennes s Nicole Kidman byli perfektní, hezké byly i exteriéry a zajímavě působila i zvláštní atmosféra kombinovaná s prostředím australského zapadákova. Ale na mě to bylo místy až příliš zdlouhavé a zbytečně mlhavé. Pokud film zůstával v rovině manželské krize a psychostavů matky, bylo všechno fajn, ale jakmile se přešlo do pátracího a vyšetřovacího módu, bylo mi to celé jedno. Za jedno podívání to určitě stojí, ale s touhle sestavou jsem čekal kapánek víc. 60% ()