Zvláštnosti ruskej poľovačky v zime

• Česko Svéráz národního lovu v zimě (viac)

Třetí díl slavné komediální série. Do třetice všeho ožralého! Slavnou komediální trilogii Alexandra Rogožkina završil v roce 2000 snímek, který si svými absurdními situacemi v ničem nezadá s předchozími dvěma díly. Známá společnost, jako vždy vydatně zásobená vodkou, zavítala do zasněženého Kuzmičova revíru. Lovecké záměry jim tentokrát komplikují ekologičtí revizoři s korpulentní dámou v čele. Aby prolomil bariéry, rozhodne se jim Kuzmič ze přispění samorostlého generála Michaljiče ukázat, jak vypadá typický ruský lov. Všechno jde dobře do té doby, dokud se některý z inspektorů nerozhodne, že by si také zkusil, jak se vlastně loví. (oficiálny text distribútora)

Razzor_82

"Hned ti vylepšíme zdraví a zbavíme stresu." Vodka v hlavní roli po třetí. Kuzmič a jeho partička jde na lov pod parou tentokráte v mrazivém prostředí. Méně vtipné a nabité hláškami než předchozí dva díly. Přesto se zde najde pár vtipných scén. Vábení jelena nebo lov z domácího balónu. Poezie ruského filmu. 6/10 ()

fallangell

Kdo videl prvni dva dily Narodniho lovu a cekal stejny prival humoru bude nejspis lehce zklaman. Rozdilny pristup prinesl rozdilny film. Ani horsi, ani lepsi nez predesle dily. Zkratka jiny, poetictejsi, a stale nad lahvi vodky. Uz tu nejde v prvni rade o piti hektolitru pruzracneho moku, ale skutecne o zpusob a pristup k lovu samotnemu. ()

viperblade

Když jsem asi dva roky zpátky viděl část Svérázu národní politiky, tak jsem se slušně bavil (to mi připomíná, že se na ten film musím dodívat :-)) a proto, když mi kámoš nabídl další dva díly, neváhal jsem. Bohužel, tenhle byl dost slabší, než výše jmenovaný. Neříkám, byly zde skvělé místa, kdy jsem se opravdu zasmál (vzlétnutí na židli s balónky, přilepení k hrnku), ale na jeden slušný fór je zde pět scén o ničem. Místy mi přišlo, že všechna ta poetičnost, o kterou se film snaží, totálně zabijí atmosféru a já tak nevěděl, na co vlastně koukám - jestli to je komedie, či nějaký pokus o vážný film. Proto musím dát průměrné hodnocení s tím, že jednou bohatě stačilo. Jinak nevím, kde IMDb (CSFD nepočítám, protože ta bere údaje právě z IMDb) přišlo na čas 98 minut, protože já viděl film, který měl 80 minut. ()

Sejkorka

Nevím, jaký je rozdíl mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Dal jsem jednu hvězdičku z úcty k předchozím skvělým dílům. Tohle mi připomínalo cimrmanovské "zůstali jsme do konce ze zvědavosti, jestli druhá část bude stejně slabá, jako první." Naštěstí to dlouho netrvalo, hodina deset se dá přežít. Než takové pokračování, radši nic. ()

Rex Mundi

Súhlasím s názorom, že táto časť ruských "Osobenností" je o niečo slabšia, ale nájde sa v nej viacero veľmi milých scénok a zachováva si príjemnú atmosféru aj "svojráz" celej série. Za zapamätanie určite stojí Kuzmičova kamenná záhrada, Masľukovej medvedie intermezzo, už spomenuté pozorovanie kančej migrácie alebo letecký lov :-) ()