Herečka bez role je jako pták bez křídel! Deset nejslavnějších severských hvězd bojuje o roli královny Kristýny ve fiktivním švédském dokudramatu.

Filmová lahůdka ze Skandinávie, která by se dala charakterizovat i jako "scény ze života hereček" nám představí nejslavnější severské umělkyně současnosti ve zvláštně pojatém fiktivním doku-dramatu. Připravuje se konkurz na jednu z nejkrásnějších rolí světové dramatiky - roli královny Kristiny v připravovaném novém americkém filmovém zpracování. Produkce si přeje "severskou krásu". Díky této akci se tedy sejde několik hereckých hvězd, které zde ovšem nehrají samy sebe. Je to pro ně šance prorazit za hranice své země. Doma jsou slavné, ale svět o nich nic neví. Co herečka, to jeden pohnutý ženský osud, který by vydal na samostatný román. Hrdinky jsou zralé krásné ženy, v jejichž životě něco již odešlo, ale něco je teprve čeká. Některé role už je dávno minuly, jiné, např. role "matky", by se snad ještě daly stihnout. V této neokázalé mozaice ženského světa uvidíme např. Helenu Bergströmovou, Lenu Endreovou, Ewu Frölingovou, Marii Richardsonovou a další. Film natočil zkušený režisér anglického původu Colin Nutley, manžel herečky Heleny Bergströmové, který se našim divákům představil např. půvabným snímkem Pod sluncem (1998). (oficiálny text distribútora)

charge odpad!

Švédský filmaři uměj vážně kulový, nemůžu si vzpomenout jestli se mi od nich něco někdy líbilo, tohle je typickej příklad, ohromný množství nezajímavých postav, který akorát svou přítomností otravujou plus jejich profesní potíže, děj žádnej, vůbec se v tom nejde orientovat. ()

wasillisa

trhá mi to srdce, ale nemůžu jinak - byl to děs... znova bych to vidět nechtěla a jediné co mi na tom připomínalo švédský film byly dvě světlovlasé holčičky tancující na ABBu v kuchyni z Ikei... ()

Horác

V tomhle filmu je fakticky těžký se vyznat a taky ho ukoukat. Střihy z jedné hrdinky na druhou jsou tak rychlé, že člověk ztrácí přehled. A ještě ty ženský vypadaj všechny stejně:) Ale není to špatný film, dobře z něj vystupuje strach ze stárnutí a ta příšerná herecká afektovanost, přehánění a faleš. (Znám teda jen několik hereček osobně, ale maj to všechny stejně:) S hodnocením jsem trochu nerozhodný, takže zatím za tři. ()