Svobodná matka se vrací do rodného města, kde se zamiluje do sukničkářského bubeníka místní kapely – jeho kamarád se do ní ale zakoukal první. (Netflix)

Willy Kufalt

BlackJack je filmem, který by si možná zasloužil o hvězdičku víc, nejspíš ani nenacházím mnoho toho, co bych mu vytýkal, ale prostě mě neoslovil a můj zážitek je z něj spíše průměrný. Hudba ve znamení tanečných šlágrů s chytlavými melodiemi je dost příjemná (přičemž snad poprvé jsem slyšel ve švédštině poslouchatelné písně), ale zároveň jí zde v kontrastu s hořkým příběhem zní možná až příliš moc, přičemž některé písně stihnout zaznít dvakrát, během filmu se ten hudební styl snadno zunuje a někdy s tou posmutnělou atmosférou příběhu ani příliš nedokáže ladit. Příběh mladé ženy, svobodné matky s dítětem, která se zaplete s partou tří víkendových flákačů v čele s promiskuitním hudebníkem, až nakonec skončí raději opět sama, má svou funkční atmosféru a minimálně dva poměrně silné momenty (telefonát se synem a závěr), ale v rámci dvouhodinové stopáži mi zejména v druhé polovině připadalo, jakoby děj často jenom přešlapoval na místě a v jistých chvílích neměl čím oslovit nebo nabídnout cokoliv překvapivého. [65%] ()