Polícia na francúzskej Riviére si nevie poradiť s mafiánskymi skupinami a tak sa rozhodne vyprovokovať medzi nimi vojnu, ktorá by pobrežie čiastočne vyčistila. Plán je jednoduchý - stačí vylúpiť kasíno vo vlastníctve jednej zo skupín a z činu obviniť konkurenciu. Ale na takúto akciu sú potrební špecialisti... (RTVS)

Enšpígl

Na začátku mně ti dva chlápci moc nepřirostli, ale na konci filmu už byli v kategorii miláčci jako většina podobných hrdinů ze staré dobré krimi Francie. Patrice možná nezvládý prostředky filmů tak dobře jako jeho kolegové Henri Verneuil nebo José Giovanni, ale konce ty umí na výbornou, takže během loupežnické části, nedýcháš, čekáš a fandíš. ()

Jonatána

Specialisty jsme s kamarádkou v prváku na gymplu viděly snad desetkrát, dialogy jsme znaly zpaměti. Já jsme milovala Bernarda, ona Gérarda. Nikdy jsme si nelezly do zelí (já Delon, ona Bebel, já Vaculík, ona Tofi :-D). To je mých krásných náct, méně než plný počet prostě dát nemůžu. A kromě těch báječných vzpomínek je to bezvadný film! ()

petaspur

Mazák Carella se na pokyn a za nepřímé podpory policie pokouší vyloupit nejbohatší kasino na Riviéře. Ačkoli dnes oprávněně působí použitá technika zastarale, tak proti způsobu krádeže (na rozdíl od většiny současné tvorby) lze mít jen pramálo námitek. K tomu musím připočíst krásnou přírodu a nezbytný humor hlavních hrdinů. Pořád je to zábavné. ()

kkarx

Američani natáčeli v 70. letech skvělé dosud realitě nejbližší kriminálky v čele s nezapomenutelnou Francouzskou spojkou, avšak už o dekádu později se z nějakých důvodů takto laděné snímky přestali téměř objevovat. (viním z toho především dekadenci osmdesátek a velký příklon k akčnímu filmu, zlehčení témat atd) Francouzi navázali tam, kde USA skončili, i když jistým vlivům doby a děním v USA se neubránili. Specialisté se tak plně nesou v duchu těch nejlepších Belmondovek a Delonovek, navíc s neprovařenými, ale nadmíru sympatickými hrdiny. ()

cross

Kultovní film mého dětství sice ani po letech neztrácí nic na své působivosti, brilantnosti filmového plánu a skvělé lupičské akci, nicméně z pohledu realisticky uvažujícího dospěláka musím uznat, že je nutno přiškrtit pár mozkových kohoutků a prostě se jen nechat skvěle bavit starou dobrou francouzskou školou.... jinak bych se totiž neštítil sepisovat dějové a logické masařky.... Každopádně, s trochou sentimentu za 4*. ()