The Midnight Swim

silentname

Asi si nepamätám, že by som niekedy videl film, o ktorom by som povedal, že bol neskutočne zaujímavý, a neskutočné nudný súčasne. Neviem to vysvetliť, ale to sú moje pocity po dopozeraní "The Midnight Swim." Príbeh troch sestier je zaujímavý, ich puto uveriteľné a legenda o siedmich sestrách, ktoré sa utopili v jazere a začnú ich prenasledovať nie je zlá. Okrem toho musím povedať, že ani herecké výkony nepatria medzi najhoršie. A baby sa celkom snažia. Dokonca aj ich malé hudobné videjko, nie je úplne strašné. Dokonca to aj ukazuje dobre ich sesterské puto. Čo ale podľa mňa funguje na filme veľmi málo je spôsob jeho natočenia. Prečo je toto found footage? Nechápem. Je super, že sa to tvorcovia snažia využívať aj na niečo iné než horory, no tu mám pocit, že boli možno dokopy 3 scénky, kde sa dobre využil tento spôsob natáčania. Inak to umocňuje viac nudné momentky, než zaujímavý príbeh. Pretože často máme pocit, že sa vo filme nič nedeje. A je to reálne aj tak. Alebo to čo sa deje nie je podané zaujímavý spôsobom. A práve v tomto tento štýl režírovania nefunguje. Napriek tomu, že tam vidím dobré momenty, nikdy si neviem predstaviť, že by som si ho niekedy pozrel znovu. Sôr by som sa mu vyhol. Sú lepšie filmy, ktoré stoja za to vidieť. Rozhodnite sa sami, ale osobne by som vás asi od sledovania odhováral. Nie pre zlú réžiu alebo príbeh. Ale je tu veľká šanca, že aj vám tento štýl nebude sedieť. Hodnotenie: C+ ()