V roce 1943 bojují Indové po boku s Brity proti Japonskému císařství. Zároveň chtějí pro svou zemi nezávislost. V napjatých časech přesvědčí slavnou herečku Julii (Kangana Ranaut) její milenec a producent Rustom (Saif Ali Khan), aby odjela do sousední Barmy na turné pro vojáky. Konvoj se ale dostane pod japonskou palbu a Julia se ztratí v džungli pouze se svým přiděleným ochráncem, seržantem Nawabem Malikem (Shahid Kapoor). (rikitiki)

Andrea1717

Som dosť sklamaná, čakala som viac. Film je silno priemerný a naviac motív samovražednoobetujúcich sa bojovníkov za čokoľvek, ma vždy skôr irituje ako nabáda k emóciám. Kúzlo Shahida a Saifa, za ktoré som vlastne dala hodnotenie aké som dala, je ale neodškriepiteľné. Dievčine Kangane neviem prísť na chuť, jej "herectvo" sa mi nejak nedostáva pod kožu, ani k Shahidovi mi nesedela, ich chémia na mňa nepôsobila, a v páre so Saifom, vlastne ani v scenári žiadna chémia nebola. Toho vojenského si tu divák moc neužije, akurát hnusného a protivného anglického dôstojníka, ktoré by som osobne bola odbachla pri prvom stretnutí je plný film. Ale ako vykreslenie odpornosti angličanov, uzurpujúcich Indiu bol dokonalý, neznášala som ho ako predstaviteľa Angličanov od prvej minúty filmu. Pre mňa bola najzaujímavejšia časť filmu tá, kde sa Shahid a Kangana + ich súkromný japonský zajatec túlajú džungľou, ostatné nejako vyprcháva do stratena, v závere divákovi dajú krátku nádej na nejaký happyending, ktorá vzápätí vyletí do luftu.... ale šťastný koniec som vlastne ani nečakala... tent film nie je žiadny výnimočný filmársky počin, u mňa spadá hlboko do priemeru... ničím nevyčuhuje, ničím extra nepúta ... ()

Ramanam

Ne, ne a ještě jednou ne. To je celé špatně. Mají v Indii opravdu i nyní takový komplex ze své méněcennosti, že musí neustále takto neobjektivně vytvářet karikatury a zrůdy v podobě Britů? Chápal bych to po vyhlášení samostatnosti, ale i nyní? Inu, kdyby to byli tací babralové, tak by vás drahoušci na tak dlouho neovládli. Touhu po svobodě chápu, ale jaké svobodě? Jedině té nové Indie jako celku, hinduistů a buddhistů, jakožto původních obyvatel už asi ne. Nadvláda muslimů jim nejspíše vůbec nevadila, či co. Ona je Indie taková velká houba. Kdo tam příjde, toho přejmou. Nebo se ke mně ještě nedostal film, kde by se muslimští vůdcové, kteří vraždili původní obyvatele, vykreslovali jako totální idioti ve smyslu prostoduchosti. Naopak se o nich točí velkofilmy, kde jsou za hrdiny. Jiný kraj, jiný mrav. Jen už jsem na toto jednostranné poukazování směrem k Britům opravdu alergický. Nyní tedy svobodní jako celek jsou, ale stále balancují na hraně náboženských nepokojů a ekonomické spolupráce/pomoci od nenáviděných „bílých ďáblů". O problémech majících sami se sebou ani nemluvě. Tři velké herecké osobnosti, které hrály prostě jen to své a nic navíc. Příběh samotný byl naprosto špatně sestaven, a tak se nemohly ani pořádně ukázat. Námět sám se zdál velmi zajímavý, proto jsem se těšil, co se o tématu dozvím a jsem více než zklamán. Chvílemi to vypadalo nadějně, ale opravdu jen na chvíli. Poté se vše vrátilo k nudě a nevýraznosti. I tak jsem byl odhodlán dát za klasické tři hvězdy. Za herce, neokoukané prostředí a téma, které jsem ještě ve filmu neviděl. Stejně tak i za průměrnou hudební stránku. Ale co jako znamenala ta poslední půlhodina? To si tvůrci museli vážně něčeho solidního šlehnout. Jsem už z indické filmové produkce zvyklý na ledasco, ale musí to tam sedět, pak s tím problém vůbec nemám. Tady jsem jen koukal na to kupení nesmyslů a nevěřil jsem svým očím. Je to vůbec možné? A ono vskutku bylo. Od začátku jsem měl připraveny jasné tři hvězdy, ale závěr to neuvěřitelně zabil. Spíše naivně a hloupoučce zavraždil. To si zkoušejte na jiné, já vám to nezbaštím. Dvě hvězdy (i když silné) jsou tedy důsledkem tohoto bídného zkratu. ()

rikitiki

V lásce a válce je prý vše dovoleno. Tomuto úsloví jsem nikdy nevěřila, ale filmu, který pojednává o obojím, kvůli tomu odpouštím mizerně zpackaný konec. Válka sice tvoří jen rámec, do kterého je zasazená láska, ale je to rámec podstatný, zasahující významně do děje. Láska je perfektní. Roztomilá a uvolněná. Koketní fiflena a kožený zelený mozek v džungli projeví své pravé já. Ona se ukáže jako prima šibalská holka, on jako kluk se širokým úsměvem, co si neláme hlavu s nějakými předsudky. To vše zahráno a zfilmováno s lehkostí, která odzbrojí. ____ Jejich milostné scény jsou vždy v prostředí, které je ušpiní. Jednou v bahně, podruhé v písku, ale oni přitom zůstávají vnitřně čistí. Někdy tak jednoduše přímočaří jako děti. ____ Vojensko - osvobozenecká linka je, samozřejmě, fantasmagorická. Jejím účelem není ukázat reálnou historii, ale naplno obnažené lidské emoce. Nedal se čekat jiný konec, než jaký nastal. Ale způsob, jakým k němu film v poslední půlhodině spěje, je i v takto fantasmagorickém díle, čirá šílenost. Patetický kýč vzbuzující úšklebek. Prvky kýče a patosu byly obsažené v celém filmu, ale ve finiši se zkoncentrovaly v takové míře, až se snímek stal svou vlastní parodií. Přesto dávám pětihvězdičkové hodnocení, viz mé odůvodnění na začátku. ____ Všimli jste si, jak v dokumentárních záběrech v úvodních titulcích cvičí v indické osvobozenecké armádě ženy se zbraní v ruce? Jo, tak je to vždycky: když je nouze, tak se najednou zapomene, že ženské patří do kuchyně a mají mlčet. Ale když je po všem, tak se to okamžitě zase vrátí, kde to bylo. ()

Big Bear

Vida, že přítel Volodimir2 hodnotil za 4, skočil jsem po filmu jak Japonec po britském pěšákovi. Samozřejmě jsem tušil, že to bude film se ,,zpěvy a tanci''. Občas se ale Indům podaří snímek, který toto postrádá a tváří se zcela západně. Věřil jsem, že tomu bude tak i nyní. Nebylo. Naštěstí k folklóru nedochází během bojů, ale je to celkem solidně vždy vsazeno do estrádních výstupů Julie pro britskou armádu. A musím řící, že třeba Bloody Hell se mi fakt líbila jak píseň, tak choreografie. Ona taky Kango Renault vypadá celkem evropsky a nejedná se díky ala hollywoodskému outfitu čtyřicátých let vizuálně o klasickou Indku. Tvůrci se celkem snažili dát tomu válečné reálie, ale nevím jak Volodimir, já tam viděl nesmyslů spoustu. Už jen ty náklaďáky a jeepy... Také ty radiostanice s bíle podvícenými stupnicemi zřejmě od LED diod :-) atd... Samozřejmě, co mne zaujalo a co jsem nevěděl, že část indické armády bojovala s Japonci proti Britům. Naletěla na špek jako ostatní když uvěřili, že Japonci jsou osvoboditeli Asie od nadvlády kolonistů. Akorát potom podobně jako Rusáci zapomínali z ,,osvobozených'' území odejít, o drancování, vražění a znásilňování ani nemluvě. Jako válečný film jsem to tedy bral s hodně velkou rezervou, ale jako muzikální záležitost tak nějak z té doby to ušlo. Film překypuje indickým patriotismem a Britové tam jsou vyobrazeni jako stádo blbců, které dostává pořádně na frak. Co zaujmulo byly krásné lokace této exotické země. Takže vrhám za 3 nože ! * * * ()

Volodimir2

V roku 1943, keď zúri druhá svetová vojna, India bojuje za svoju nezávislosť od britskej nadvlády. Na jednej strane bol Subash Chandra Bose (zakladateľ indickej národnej armády INA), ktorý si získanie tejto nezávislosti predstavoval pomocou nacistického Nemecka a cisárskeho Japonska (jeho ústredným heslom bolo, že sloboda sa musí vybojovať a nie o ňu žiadať). Na druhej strane stal Mahátma Gándhí so svojim nenásilným hnutím Ahisma. Keď Gandiho Kongres odmietol požiadavky Britskej vlády o vojenský kontingent pre boje v Afrike, celý kongres bol uväznený a následné ľudové povstanie Briti potlačili silou. Za obeť padlo 25 tisíc Indov. Ale v strede deja tohto filmu na pozadí vojenských udalostí nám autor scenára predstavuje iný príbeh, nerozlučne spojený s touto krvavou vojnou. Ale všemožne sa do popredia dostáva vlastenectvo indických partizánov, snaha o zbavenie sa koloniálneho útlaku nenávidených Britov prostredníctvom milostného trojuholníka Nawaba, Julie a Rusa. Historický sa vo filme nevyskytli žiadne závažné chyby, príbeh je skutočný a odohráva v bývalom hlavnom meste vojnou zničenej Barmy v meste Rangún. Tu sa odohrávali neuveriteľne krvavé bitky medzi Veľkou Britániou a indickou armádou. ()

• Natáčanie filmu bolo pozastavené v dôsledku zranenia Shahida Kapoora (Nawab Malik) a jedného z japonských hercov. (MikaelSVK)
  • Postava Julie (Kangana Ranaut), bola inšpirovaná prvou ženskou kaskadérkou na indických filmových plátnach menom Fearless Nadia. (MikaelSVK)