Školáčke Faith (Naomi Battrick) sa po správe o tom, že jej otec trpí smrteľnou chorobou a zostáva mu len niekoľko týždňov života, zrúti celý svet. Bola by ochotná obetovať čokoľvek za uzdravenie svojho milovaného otca Seana (Sam Hazeldine). V tom čase začne ich tím pozemného hokeja trénovať nová žena. Faith si s ňou dobre rozumie a trenérka ju pozve do svojho domu. Tento dom je však dávnym sídlom čarodejníckeho spolku, ktorý praktizuje obety pomocou plodov čerešne v okolí čerešňového stromu. Po tom, čo ukáže Faith svoje čary a presvedčí ju o tom, že má nadprirodzené schopnosti, jej dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Dá jej sľub, že uzdraví jej otca. Háčik však spočíva v tom, že tento akt nebude pre Faith zdarma. Faith si však uvedomuje, že toto je posledná šanca na uzdravenie jej otca, takže je ochotná urobiť čokoľvek, čo jej čarodejnica prikáže. (Marceloo)

malylada

Hrdinka se snaží zachránit otce z vážné choroby tím, že uzavře dohodu se spolkem čarodějnic. Horor se střídavě odehrává ve školním prostředí a překvapivě to v těchto pasážích funguje více, než v těch hororovějších částech. Snímek utíká svižně i díky solidně hrajícím hercům a jen velká škoda, že se nepodařilo zasadit více záživnějších čarodějnických prvků a zajímavější tématiky. Až příliš mnoho stonožek a pořádně se něco začne dít až v poslední půl hodince, která působí spíš akčnějším dojmem, než hororovým. Moc se povedla na závěr vizáž ústřední čarodějnice, ale završení chtělo také větší originalitu. Tento malý horor stojí za shlédnutí, určitě neurazí.......6/10 ()

JASON_X

U filmových fantasy pro teenagery nebo o teenagerech většinou zvracím, nebo aspoň kleju jako pohan. Ale Cherry Tree mě hodně bavil. Dobrý příběh, hezký vizuál, zajímavé prostředí irského maloměsta, něco bizarních, krvavých, kruťáckých a černomagických obrazů, dobré herecké obsazení v čele s výbornou Naomi B. Ale právě k ní mám zároveň i trochu výhrady - ne že by se mi nelíbila, naopak, zahrála skvěle, ale ona a panna? A navíc ještě šikanovaná? Dobrý vtip, dokážu si spíš dobře představit, že holka jako ona šikanuje celý zbytek třídy. Tedy pokud se právě neúčastní nějakého divokého skupinového sexu. Pro tuhle roli by se mnohem lépe hodila taková mladá Sissy Špačková, ale co naplat. Každopádně zábavná oddechovka s hodně pěkným zakončením, které přesvědčivě přechýlilo trochu váhavý jazýček mých bodových vah směrem nahoru. ()

*CARNIFEX*

Potom čo sa mladá Faith dozvedá, že jej milovanému otcovi, trpiacemu zákernou chorobu, zostáva posledných pár týždňov života, uzatvára s jednou z čarodejníc pakt, vďaka ktorému ho raz a navždy uzdraví. Ako to už ale býva zvykom, nič nie je zadarmo, a tak za splnený sľub musí študentka vykonať niekoľko úloh, vďaka ktorým splatí svoj dlh. Bohužiaľ, s temnými silami sa bežné dohody neuzatvárajú, a tak sa Faith čoskoro presvedčí, že dané rozhodnutie nebolo až tak rozumné, ako sa pôvodne domnievala. Chvála bohu, že tú pomerne komorne nudnú, úvodnú polhodinku, ktorá sa rozhodne viac venovala vývoju vzájomných vzťahov teenagerov, než hororovým prvkom, doplnilo niekoľko nápadito originálne spracovaných scén so "sympatickým" hmyzom. Keď sa aspoň v úplnom závere (konečne) dostavilo nejaké to gore či masky, aspoň z časti človek môže vyjadriť spokojnosť na úrovni nemedaile hodných 50%. Po dlhej dobe človek siahne na obľúbený žáner, a aby toho zas na pár dní nechal. To je fakt strašné čo sa momentálne produkuje za sračky, na čo všetko musí fanúšik hororu pozerať, aby aspoň z časti spatril minimum vyhľadávaného. Atmosféra žiadna, o kvalitnom scenári nemôže byť ani reč. ()

kaylin

Irský snímek „Cherry Tree“ rozhodně zaujme tím, jak si nebere servítky, jak místy dovede být drsný. Není to takový klasický špinavý až trashový horor, to zase ne, ale má to onu správně depresivní a tísnivou atmosféru, která je ještě podtržena skutečností, že se zde zabíjí nepěknými způsoby a celou dobu máte pocit, že se stane něco opravdu ošklivého. Tohle vyloženě naplněno není, ale jinak průběh ujde. ()

Bloody13

Vůbec to nebylo tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. V podstatě takový malý, ale celkem temný horor, jenž svým námětem jakoby vypadl z nostalgických osmdesátek. Spolek čarodějnic se chystá k nekalostem a posloužit jim má mladá holčina se svým budoucím dítětem. Čekejte spoustu stonožek, něco z gore i klasických masek a hlavní záporačku, co ksichtem evokuje nepříjemnou Béatrice Dalle z brutálního masakru Inside. Navíc je tu několik pěkných mordů, jedna vyvedená lekačka, závěrečná transformace a nulový prostor pro humor. Suma sumárum - levný, ale celkem dobrý. ()