Vizionářský režisér snímků Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla a Halloween přichází s hrůzostrašným příběhem pěti zaměstnanců karnevalu, kteří jsou v noci před Halloweenem uneseni a drženi jako rukojmí v rozlehlém areálu. Vydáni napospas svým únoscům jsou nuceni hrát zvrácenou hru na život a na smrt zvanou 31. Během příštích dvanácti hodin budou muset bojovat o své životy s nekonečným zástupem vražedných maniaků. (Cinemax)

Campbell

Kde začít? Potenciál tu byla a i když Roba považuju za průměrného režiséra tak díky tomuto filmu spadnul do podprůměru. Tohle je tak šablovinovitý film až je to k pláči což zamrzí na to jak dlouho se čekalo. Vraždi jsou dost často mimo kameru což je u Roba taky nezvykem. Film je děsně pomalý a celá ta sestava "31" je dost o ničem byly to prostě obyčejní psychouši kteří vraždily obyčejně. Herci jsou podprůměrný chtěl jsem vyzdvihnout jako obvykle skvělého McDowella ale moc se tu nakonec nepředvedl, Sheri je už neuvěřitelně okoukaná a umí jen dva obličeje a ani u jednoho nedokázala zavřít hubu. Vlastně jediné co mě překvapilo a potěšilo byl Richard Brake který hrál naprosto parádně takovýhleho psychouše(nicméně jeho vraždy byly docela rutinní a odfláklé) a naprosto pardní hudba hlavně poslední skladba od Aerosmith "Dream On". 2* za prakticky posledních 20 minut jinak slabota. ()

pornogrind

Tak jsem se konečně dočkal a mám to za sebou. Ačkoliv jsem fandou Zombie(ho) tvorby, tak musím uznat, že za tenhle film si u mě pochvalu rozhodně nevyslouží. Tak dlouhá doba očekávání a v podstatě pro nic. Je mi jasný, že svoje The Devil's Rejects už asi těžko překoná, ale že to bude taková slabota to jsem fakt nečekal. K postavám jsem si nevytvořil žádný sympatie, takže ani nebylo komu fandit. Snad jen Sheri Moon Zombie a to jenom kvůli tomu, že je to Sheri Moon Zombie. Killeři byli nevýrázní, akce chaotická, napětí nulový, příběh nevýraznej a x krát viděnej. Vše navíc kazí otřesnej střih a kamera což bych u Zombieho filmu fakt nečekal. A o hlubším smyslu filmu nemůže být taky ani řeč. 31 se tak pro mě stala obrovským zklamáním. Nezbývá jen doufat v to, že se Rob dá zase do kupy a začne točit filmy jako dřív. dvě hvězdy z milosti. I mistr tesař se někdy utne. ()

George Stobbart

Ň ň ň ň ňič moc akosi... Zombie točí to, čo už kedysi natočil lepšie a nie je to ani moc zábavné, ani moc odviazané, skôr sa to zbytočne drží na uzde a naťahuje čo netreba. Mal som pocit, že po minulej, hoci nedocenenej pecke "The Lords of Salem" sa posunul ďalej, ale toto je skok niekam na začiatok. Až prekvapivo NEZÁŽIVNÝ priemer - ale zlý nie, to zase nie. ()

Pítrs85

Škoda, že se Rob držel tentokrát zpátky, přeci jen od magora jeho formátu by jeden čekal, že s každým dalším filmem se nás bude snažit víc a víc podrtit. Třicetjednička je vlastně jeho nejvyspělejší film, tytam jsou doby nadšeneckých Dům tisíce mrtvol a Vyvrženci pekla, jenže! Jenže přesně tenhle starej Zombie nás vždycky bavil, když "vykrádal" hororový fláky ze silných let sedmdesátých. Ale ještě jedno jenže- 31 je dobrej horor. Prostě je. Kurevsky dobrej horor, špinavej, zvrácenej, s Malcolmem McDowellem, co vypadá jak Mozart na tripu. Psychedelie Lords of Salem je naštěstí v pryč, tohle je prostě zase jednou krásně hnusně špinavá explo jízda. Jedna hvězda dolů za ty vraždičky "out of screen" a za to, že z toho mega pošahanýho ansáblu tu tentokrát nemáme žádného Spauldinga, nebo podobně zapamatovatelnou a citovanou postavu. Jinak spokojenost, soundtrack výtečnej jako vždycky, tak jako vědomí, že příště to bude od Zombieho zase stejný- stejně dobrý. ()

Marceloo

Na Halloween roku 1976 cestuje partia kamarátov po USA. Uprostred noci zastavia a zaútočí na nich skupina cudzincov. Keď sa preberú, zistia, že sa ocitli na neznámom mieste. Zvláštny muž im oznámi, že sa práve stali súčasťou hry s názvom 31 a ich úlohou je prežiť nasledujúcich dvanásť hodín. Táto úloha znie jednoducho, lenže v ceste im bude stáť partia zvrátených klaunov, pre ktorých život nemá žiadnu hodnotu. Budova je uzatvorená, kurzy a stávky uzatvorené, takže sa Halloweenska párty môže začať. - Po dvoch rokoch od ohlásenia je najnovší a velmi diskutovaný horor Roba Zombieho vonku. Rob Zombie je mojím najoblúbenejším režisérom hlavne kvôli tomu, že ho absolútne nezaujíma, čo si kto o jeho hororoch myslí. Nemá problém vynadať jeho verným fanúšikom a vyžaduje to, aby ho každý rešpektoval takého, akým jednoducho je. S 31 sa vracia späť k svojim koreňom, ako tomu bolo u House of 1000 Corpses, takže je dej mierne chaotický a rozhádzaný. Herci sú Robovou klasikou a dominuje hlavne jeho krásna žena, ktorá vôbec nestarne. Inak Rob pozbieral väčšinu starých spolupracovníkov, aj keď mi tam zopár jeho kamarátov chýbalo. Koncept hry je úplne jednoduchý, aj keď ma prekvapilo to, že začiatočná siréna a koncept až prekvapivo pripomína jednu modernú hororovú trilógiu. Vrahovia sa vyznačujú rozmanitosťou, rôznymi zbraňami a pôsobivým make upom doplneným kvalitnou kostymérskou prácou. Prostredie je rovnako špinavé ako u každého predchádzajúceho hororu, samozrejme s výnimkou decentného The Lords of Salem. Neustále sexuálne motívy a až buranská špinavosť sú v jeho dielach prirodzené. Gore sa mi páčilo, aj keď ho nebolo až tolko, kolko by som si u tohto hororu predstavoval. Teraz už zostáva len počkať si na DVD, pretože Rob Zombie slúbil, že na ňom budú všetky vystrihnuté scény, kvôli ktorým 31 dostal rating NC-17, ktorého sa Rob zbavil až po dvoch pokusoch o zmiernenie. EDIT: 17.10.2020 - Asi je so mnou niečo zle, lebo som si to po rokoch zopakoval a pozeral som 100 minút stopáže štyri dni, pretože ma to nebavilo. Možno som už z týchto nezmyslených vyvražďovačiek vyrástol, ale popravde som sám zo seba sklamaný. Hodnotenie znížim, ale určite sa k tomu ešte niekedy vrátim. + Sheri Moon Zombie + Daniel Roebuck + herečka z The Devil's Rejects + herec z Halloween, Halloween II a Mischief Night + 2 herečky z The Lords of Salem + herec z The Lords of Salem + herec z The Silence of the Lambs a I Spit on Your Grave + herec z The Devil's Rejects, The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning a Halloween + herec z Halloween II, The Lords of Salem a Freaks of Nature ()

• Sid Haig musel odriecť svoju účasť na tomto filme, pretože bol v čase plánovaného začiatku natáčania hospitalizovaný v nemocnici. (beso74)
  • Rob Zombie bol nútený film dvakrát prestrihať, pretože mu MPAA odmietla udeliť rating R. Pôvodný rating bol NC-17, takže by film väčšina kín v USA odmietla premietať. (Marceloo)
  • Tím kostymérov Roba Zombieho nebol schopný nájsť vyhovujúci kostým pre Malcolma McDowella (otec Murder). Tento problém vyriešil až obraz z filmu Barry Lyndon (1975), ktorý má režisér doma a vďaka ktorému ho napadlo, že by mohol vyzerať podobne, ako oblečenie hercov z filmu. So svojou ženou Sheri Moon Zombie tak objednali lacný kostým na internete a upravili ho do záverečnej podoby. Tá sa Malcolmovi McDowellovi nepáčila. (Marceloo)