My Chemical Romance - Welcome To The Black Parade

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2006, 5 min

MM_Ramone

Pieseň "Welcome to the Black Parade" je v poradí piata skladba z tretieho oficiálneho albumu americkej hudobnej skupiny My Chemical Romance. Album sa volá "The Black Parade". Vyšiel dvadsiateho tretieho októbra 2006 pod hlavičkou vydavateľstva Reprise Records. Kapela My Chemical Romance sa pre mňa stala symbolom mierne temného, pubertálne vzdorovitého rockového žánru emo. I keď som sa o túto subkultúru nikdy nijak zvlášť nezaujímal a takmer vôbec ma oslovila funebrácky videoklip ku songu "Welcome to the Black Parade" sa mi hodne páčil. **** ()

corpsy

Rozhodne mi to pripomínalo expresionistické filmy rokov 20. minulého ( už ) tisícročia, a to vo farbe a zvuku, ale aj keď som toho fanúšikom, maximálne som uchvátený nebol. ()

zdepapepa

Grandiózní písně o několika chodech v ceně mají u mě obecně velkou popularitu, ať už je to Bohemian Rhapsody, Jesus of Suburbia, Paranoid Android nebo právě Welcome to the Black Parade. Zde je to doplněno krásným videoklipem, o jehož významu si každý může popřemýšlet sám.  Já v tom vidím cestu do života po životě a připojení se k "černému průvodu". Je fajn, že ji člověk nemusí jít sám (což věděli již staří Řekové, kteří tuhle práci dali Cháronovi). Skrývá se tam však dostatek dalších detailů, takže ani poněkolikáté se člověk nenudí, i kdyby na video koukal s vypnutým zvukem. Důkazem o kvalitě navíc budiž fakt, že (jelikož jsem to nestihl tehdy) se chystám na koncert MCR a doufám, že i tento hit tam zazní. ()

Avathar

Asi jediná pieseň od MCHR, ktorá mi vyslovene sadla a kde na mňa ten ich pátos, expresívne maskovanie a rovnako expresívny prejav fungujú v dokonalej symbióze. A skvelý post-apo klip k tomu. ()

Hashirama

K MCR mám velmi osobní vztah. Byla to zřejmě první kapela, kterou jsem kdy poslouchal, když mě k ní asi v deseti přivedla sestřenice. Akorát že tehdy jsem nevěděl, co to je a o čem to celé je, ale dneska z toho teču! Welcome to the Black Parade je životní dílo a highlight několikaleté existence MCR, které má takovou energii, kterou některé kapely nenasbírají ani do celé své tvorby. Klip má neotřelou steampunkovou stylizaci, notně divadelní kompozici (a světe div se, ono to v hudebním klipu funguje!) a celé to rámuje velmi osobní a emotivní píseň, která je vrcholem celého alba. The Black Parade je první a poslední hudební album, které jsem si kdy na Google Play koupil, protože je to opravdu neuvěřitelná a nesmrtelná hudba! My Chemical Romance pro mě vždy byli a dodnes jsou právoplatnými nástupci Nirvany a Sex Pistols...dokonalost! ()