Finding Carter

USA, (2014–2015), 24 h 22 min (Minutáž: 37–42 min)

Hudba:

Jacob Yoffee

Kathryn Prescott, Cynthia Watros, Anna Jacoby-Heron, Alex Saxon, Zac Pullam, Alexis Denisof, Milena Govich, Ed Ackerman, Rachel Marie Burgess (viac)

Finding Carter je rodinné drama o dívce Carter, jejíž idylický život skončí po policejním zátahu na školní párty. Zjistí totiž, že žena, kterou považovala za svou biologickou matku, ji unesla jako batole. Carter je přinucena žít s novými rodiči, sestrou dvojčetem a přejít na novou školu. Avšak zařekne se, že svou jedinou matku, kterou kdy poznala, najde dřív, než bude pozdě. (MTV)

veru_needy

Na tento seriál jsem narazila poprvé na začátku roku 2014, kdy ještě nebyl ani natočený. To všechno jen díky mé oblíbené Kathryn Prescott, kterou jsem tou dobou sledovala ve Skins. Nejde vyloženě o žádné mistrovské dílo, ale je to příjemné na pohled a ideální pro dny odpočinku. Příběh je založený na konceptu 16ti leté Carter, která se ze dne na den dozví, že ve třech letech byla unesena a že její matka vlastně není její matka a že celou tu dobu byla vychovávána úplně jinou ženou. Následující adaptace do rodiny je to, kde příběh začíná. Viděla jsem už hodně seriálů, které se místama podobají tomuto, ale jen málo z nich mě dokázal tak zaujmout jako tenhle. Ač se téma může zdát místama nereálné, je to v podstatě pojmuto úplně z jiné perspektivy, z té neokoukané, originální. Největším klenotem tohoto seriálu je rozhodně výše zmiňovaná Kathryn Prescott, ta zahrála svou roli opravdu přesvědčivě a vzhledem k tomu, že je rozená angličanka, její americký přízvuk byste v podstatě od toho pravého nerozeznali. Co bych ještě velice ráda ocenila je vzhled sester, vypadají jako opravdoví teenageři, jak v obličeji tak oblečením, což se tak často v seriálech nevidí. Vývoj postav a jejich chování se také povedl, líbí se vývoj vztahu Carter a Elizabeth. Ale jinak všechny postavy stojí za povšimnití; Max, naprostý zlatíčko s úžasným hárem, jako kamaráda by ho bral opravdu každý. Crash, typický pohledný bad-guy se zlatým srdcem a okouzlujícím úsměven. Gabe, matka celé party, ten zodpovědný. Ofe, dealer a dobrý kamarád pro všechny, zavolejte když potřebujete. Bird, holka o které nevíte co si místama myslet. Taylor, uťáplá ale hodná a starostlivá sestra. Grant, milující bratr armadillo. Elizabeth, přehnaně starostlivá matka, chce pro všechny to nejlepší ale většinou to nikdo nepochopí. David, typický hodný taťka se smyslem pro humor. A samozřejmě Carter, hodná a temperamentní holka se zlatým srdcem a sarkasmem v krvi, která si prochází něčím, co si nikdo z nás nedovede ani představit. - "But then I learned the truth and my whole life changed. My name is not my name, my home is not my home, my life is not my life, my mom is not my mom." ()

Vojťas

Dramatický seriál stanice MTV pro (mladé) ženské publikum. Pilot stravitelný, postavy přijatelné, ale do budoucna si nedovedu představit děj nenudící mužské osazenstvo. Očividně půjde o opakovanou rozpolcenost Carter vůči své staré/nové rodině + neustálé řešení milostného trojúhelníku. 50% [skončil jsem po pilotu] ()

• Kathryn Prescott má ve skutečnosti 14 piercingů. Šest v levém uchu, pět v právém uchu, jeden v jazyku, jeden v pupíku a jeden pod rty. Moc často ji všemi piercingy neuvidíme, Kathryn si je často vyndavá. (veru_needy)
  • Kathryn Prescott má v této TV show dvojče, ale není tomu jen na obrazovce. Kathryn má dvojče i ve skutečnosti. Společně s jejím dvojčetem Megan Prescott si zahrála i v britském seriálu Skins (od r. 2007). (veru_needy)