Po rozvodu se Allyson přestěhuje se svou devítiletou dcerkou Claire do starého domu za městem. Poté, co Claire najde starou panenku, kterou v domě nechali předchozí nájemníci, začne Allyson na své dceři pozorovat zlověstné změny... Poté, co se Allyson Simonsová rozejde se svým manželem Jonathanem, přestěhuje se i s devítiletou dcerkou Claire do velkého starého domu na venkově. Brzy se však dozví, co před ní její realitní makléř zatajil - že tu byla před pěti lety brutálně vyvražděna celá rodina. Jak Allyson, a později také Jonathan, s hrůzou zjistí, v domě zůstala ďábelská jihoamerická panenka. Ta dřív patřila desetiletému chlapci, jenž byl za smrt své rodiny zodpovědný. Nebezpečná hračka nakonec začne ovládat i Claire a promění ji v děsivé, vražedné monstrum, v němž už Allyson s Jonathanem nedokáží rozpoznat svou holčičku. (HBO Europe)

panvasik

Je vtipné, že jsem si jen tak ze srandy napsal na youtube horory a pustil první, co viděl. A jsem i docela mile překvapen, protože jsem to od TV filmu nečekal. Pořád je to, takový "amatérský" film, který, ale umí zabavit. Čekal jsem stupidní lekačku s hloupým a nezajímavým příběhem, ale naštěstí to z 80% není pravda. Kylie Rogers musím pochválit, protože ve svých letech dokázala, docela slušný herecký výkon na dítě. Co je hlavním kamenem úrazu, tohoto filmu, jsou vraždy, žádnou z vražd nevidíme a tím pádem, ani v některých momentech nevíme, kdo vraždí. Postavy padají jak hrušky a vždycky stejným nebo podobným způsobem. Ale jak jsem říkal, nejsem zklamaný, ale taky nejsem bůh ví jak překvapen. Stále si ještě pokládám otázku, jak se k tomuto filmu dostal Tobin Bell. Pořád příjemné překvapení 5,5/10 ()

blackrain

Přiznám se bez mučení, že mně ke shlédnutí tohoto dílka zlákal název a moje maminka. Mystické, magické a rituální předměty nejrůznější podoby mně velmi zajímají, protože se v nich skrývají mnohá tajemství, včetně samotného původu a majitele věci, který jí získal nebo stvořil za nějakým účelem. Ale tady se vyskytla jenom nějaká hnusná panenka, která byla nejzajímavější z celého příběhu a které dělalo společnost nějaké děcko, jehož ta malá zrůdička ovládala. Bohužel už jsem všechno viděla jinde, takže mě nic nepřekvapilo a už vůbec nevyděsilo. Nudila jsem se a hlasitě předpovídala následující scény, proto mně maminka chtěla vyexpedovat rovnou do povětří. Jak už tu někdo podotkl, byla to skutečně televizní bída. Prostě se nemám nechávat zlákat. ()

beso74

Film by sa pokojne mohol volať aj Deja Vu, pretože príbeh v ktorom sa nejaký rozvedený či ovdovený rodič (či už otec alebo matka) s dieťaťom či dokonca celá rodina s deťmi nasťahujú do domu, kde predtým nejaký iný fagan vystavil svojej rodine jednosmerné lístky na onen svet má už niekoľko desiatok spracovaní, často krát na vyššej úrovni, ako Finders Keepers, ktorý sa snaží povyberať s tých filmoch tie najzaujímavejšie scény. Na počudovanie, sa mu to aj celkom úspešne darí, človek by ani nepovedal, že film si objednala káblovka Syfi. Ak by sme to podčiarkli a sčítali, bábika (s príznačným menom Lilith) nie je síce žiadnym Chuckym, je však dostatočne temná a hrozivá a obsadenie, predovšetkým matky s dcérou, pozerateľné. Menšou katastrofou je snáď len Patrick Muldoon v úlohe otecka, ktorý má problém vyjadriť nejakú tu emóciu. Jediným fakt iritujúcim momentom filmu sú snáď digitalné muchy, tie boli ako päsť do oka. ()

Pitryx odpad!

Kurnik šoping ta baba byla tak nesympatická, že mne celý film iritovala a přál jsem jí to nejhorší. Asi to dělaly ty vlasy, ostříhané na kluka. Dějově je to taky úděsná nuda. Nic nového tu nebylo, žádný šoking, prostě nic. Zfušovaný byl i ten pád se schodů/44/. Prostě nudná kravina, kterou sice tahal nahoru Tobin Bell, ale nepomohlo to. Navíc hudba po celou dobu filmu, i když to nebylo třeba mi lezla na nervy, a navíc to nemám rád. ()

Bloody13

Srpnová bída pokračuje - tři z posledních čtyř hororů dopadly skoro tragicky, a nemění se to pro mě ani s děvkou Lilith. Ta se převtělila do jedné z nejnudnějších panenek B (C?) - filmů vůbec. Nechci moc prozrazovat... ale víte co? Já na nějaký spoilery seru, protože tahle malá svině za ten čas a nervy nestojí. Odrovná sice pěknou řádku vedlejších postav, ale k čemu to je, když všechny proběhnou off screen, a co je horší, ani u jedné z nich neuvidíte panenku v akci. Ta se za celou dobu totiž ani nepohne! Jigsaw navíc nemá co hrát a Jamie neukáže ani podprsenku. Tak vidíte, jaká je to bída! ()

• Po prvních odstavcích se ze zpráv, které Alyson (Jaime Pressly) najde na internetu, stanou blábolivé spekulace o zápletce, které boří čtvrtou stěnu, a čtenář je pokárán za to, že se dostal tak daleko. (Johnny.ARN)
  • Rodinný dům, ve kterém se film odehrává, je přesnou kopií domu z filmu Dům (1985). (Johnny.ARN)
  • Natáčelo se v americkém státě Kalifornie a to na místní vysoké škole Pierceově a ve studiu Remmet. (Terva)