Česká divadelní režie: Miroslav Krobot

Aleš Kisil

Kamera:

Diviš Marek

Miroslav Krobot

Dokumentární portrét spolutvůrce slavné epochy Dejvického divadla, divadelního a filmového režiséra a herce. Dokumentární portrét režiséra Miroslava Krobota vznikal během natáčení jeho filmového debutu Díra u Hanušovic. Sumarizuje Krobotovo hledání režijního výrazu a práce s hercem od počátků jeho divadelní dráhy v Západočeském divadle v Chebu v polovině 70. let. Zaznamenává jeho režijní vrcholy na divadle, přesto není dokumentem bilančním. Je spíš svědectvím o přemýšlení tvůrce, který od profese divadelního režiséra přešel i k práci herecké a který stále hledá způsoby vyjádření tématu. Ať už na divadle nebo ve filmu. Portrét Miroslava Krobota je vlastně svědectvím o jakémsi mezičase, kdy renomovaný divadelní režisér a umělecký šéf prestižního divadla nachází nové způsoby vyjádření. (Česká televize)

troufalka

Miroslav Krobot bývá vnímán především jako herec. Dokument odhaluje celou šířku jeho činností. Dokument je spíše průměrný, moje hodnocení vyjadřuje především úctu a respekt k tvůrčí osobě jmenovaného. ()

Sarkastic

Velmi dobrý, stručný a přitom výstižný. Takový je cca hodinový dokument o Miroslavovi Krobotovi, díky němuž si divák udělá docela komplexní představu o tvůrcově kariéře. Kapitoly jsou přehledně rozdělné a žádná z nich není přespříliš dlouhá na úkor těch ostatních. Já osobně dokument velmi oceňuju, protože na rozdíl od Krobotova filmového působení jsem před zhlédnutím neměl o tom divadelním skoro žádné potuchy. Kisilův počin by samozřejmě mohl (a možná i měl) být delší, ale televizní formát je v tomhle ohledu poněkud nekompromisní. Slušné 4*. ()