Film, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o potyčkách mezi gayi a policií v New Yorku léta roku 1969, které vedly k diskuzi o právech homosexuálů. (Larrysbride)

maddy

Presne takto dopadne film o homosexuáloch pokiaľ sa ho pokúsi natočiť režisér, ktorý sa špecializuje výhradne na trikové blocbustre typu Godzilla, Deň nezávislosti, Hviezdna brána alebo Deň po tom. Je síce fajn, že Emmerich je „openly gay“, len nech mi potom niekto vysvetlí prečo ten film vyzerá ako keby ho natočil niekto kto o gayoch vie iba z počutia a predstavuje si ich ako ... ehm, no ako postavy v tomto filme. Každý tu je buď drag queen alebo attention whore, maximálne zženštilé typy, prípadne rovno transka a nechce sa mi veriť, že okrem redneckov v USA si ešte niekto v 21. storočí dokáže takto predstavovať (a vykresliť ich vo filme) kompletne všetkých tých rovnako orientovaných. To je akoby ste všetkých černochov do dnes vykresľovali vo filmoch výhradne ako otrokov a sluhov. Jediný kto tu vyzerá „normálne“ je titulný hrdina, ale ten je zase až toľko hetero, že asi nikto nepochopí čo vidí na tom dlhovlasom, vychudnutom, ehm, „chlapovi“ s ktorým sa vláči pol filmu. Film úplne odtrhnutý od reality, v ktorom tri štvrte postáv maximálne irituje a ten zvyšok je nezaujímavý až beda. A o ten boj medzi políciou a gaymi v New Yorku roku 1969 tu nakoniec ani absolútne nejde. Čo presne viedlo k diskusii o právach homosexuálov sa tak divák dozvie maximálne zo záverečných titulkov. Inak sa daná historická udalosť nijako zvlášť neozrejmuje a je to iba jeden fiktívny a ukrutne nudný príbeh mladíka v New Yorku. V dobe filmov ako je Pride alebo The Normal Heart, ktoré dokážu podobnú problematiku úplne prirodzene priblížiť niečo ako Stonewall nemá na svetle sveta čo robiť. Ani sa nečudujem, že kritici ten film strhali ako mohli (Metascore: 30 / Rottentomatoes: 9%) a nakoniec to ani nešlo do kín. Keby Emmerich nebol jedným z tých o ktorých točí, tak by si od nich za tento film zaslúžil akurát tak „stoning“ a nepomohla by mu ani „stonewall“. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

Bozvav

Trochu zvláštní dílo, které ve mně zanechalo poněkud rozpoluplné pocity. Určitě se jedná o silné téma, které dle mého nebylo uchopeno za správný konec. Místy dlouhé, místy utahané, místy emočně silné a vyzrálé. Nejedná se rozhodně o můj filmový šálek kávy,nicméně za shlédnutí film rozhodně stojí. Za mne 60%. ()

Beckett51

Pěkně natočený s fajnovou atmosférou a několika skvělýma scénama. Mimoto je to ale šíleně nevyrovnaný dílo, plný nehorázně cringe momentů, podivných hereckých výkonů, nepřesnýho historickýho kontextu a stereotypů. No, tak si to Emmerich vyzkoušel a teď zpátky k blockbusterům. ()

Martin741

Jo, je to spatny film. Nie je to ale strata casu, strata casu su obycajne chlastacky - panske jazdy, ktore tvoria obycajni ludia. To je strata casu. Jonathan Rhys Myers je chlap  na rozdiel od povedzem Ciliana Murphyho - film ovsem planoba : 4 % ()

Wacoslav1

Roland zkusil i seriozní téma. O tenhle kousek bych se po pravdě ani moc nezajímal, kdybych nevěděl, že je od něj a daná problematika je mi ukradená neb nejsem gáj, ale kdybych to měl hodnotit v kontextu žánru, tak na to čumím jak papagáj, protože herci a emoce tu nefungujou a žádný specialní efekty to nezachrání.30% ()

• Vo filme začne nepokoje biely muž. V reálnom živote ich začala čierna transrodová žena. (dwdb)

Král destrukcí zkouší osobní drama

Král destrukcí zkouší osobní drama

13.07.2014

Nejslavnější režisérský Němec v Hollywoodu, Roland Emmerich má i do budoucna dost plánů na vekolepé blockbustery, kterými se proslavil. Plánují se dvě pokračování jeho Dne nezávislosti a také remake… (viac)