Cudzinka - Série 4

(séria)
USA, (2018–2019), 13 h 6 min (Minutáž: 57–64 min)

Tvorcovia:

Ronald D. Moore

Predloha:

Diana Gabaldon (kniha)

Hudba:

Bear McCreary

Caitríona Balfe, Sam Heughan, Ed Speleers, César Domboy, Lauren Lyle, James Allenby-Kirk, Tim Downie, John Bell, Leon Herbert, Rainer Sellien (viac)

Když se schyluje k Americké revoluci, začínají Claire a Jamie nový život v Severní Karolíně. A Brianna a Roger odhalí něco děsivého. (Netflix)

neo93

Již čtvrtá sezona dramaticko-historického seriálu podle úspěšných knih od Diany Gabaldon. Tentokrát sledujeme osudy Jamieho a Clare v Americe, konkrétně v Severní Karolíně. Oba dva se po těžkých časech ocitají na místě, ve kterém se rozhodnou, že právě tady by mohli začít žít svůj vysněný společný život. Po úvodních nezdarech v nové zemi, se jim konečně podaří vybudovat domov, poklidný a soběstačný srub na samotě v horách. Jenže tento klid netrvá příliš dlouho a oni se musí znovu potýkat s nebezpečím, které jim hrozí, ať už z řad osadníků či původních obyvatel, tedy indiánů. Sice poznávají nové přátele a znovu se setkávají s těmi, které by nečekali, že je vůbec potkají, ovšem i s nimi přicházejí další nečekané problémy. Pokud se vám zdá, že se v některých z prvních epizod nic moc vlastně neděje, tak nezoufejte, jelikož v druhé polovině série se seriál už pořádně rozjede až do skvělého finále. Celý příběh se i v této řadě dále rozšiřuje a s ním i samotné postavy, které se vyvíjejí od každé epizody k další. Ne u všech se mi ale tento vývoj pozdával, jako v případě Brianny, resp. Rogera. Zpočátku se mi jejich dějový posun jevil jako ne úplně dobrý nápad, ale postupně začal dávat smysl, ačkoli se na jednu stranu opakuje, na druhou se navrací k první sérii. Pro mě osobně další výborná řada, která splnila očekávání a znovu navnadila na příští sérii. ()

Sell

Podstatne zaujímavejšie a pútavejšie ako predchádzajúca tretia séria. Aj keď na prvé dve sa to neťahá ani zďaleka, neviem či absenciou Škótska alebo je to skôr dejom. Každopádne, svižnejšie a omnoho viac Brianny a Rogera, nových postáv ktoré poriadne zamiešali kartami v príbehu a som veľmi zvedavá čo ich ešte postretne v novom svete! Teším sa na ďalšiu sériu. ()

NinadeL

4. série Bubny podzimu přináší příběhy Claire a Jamieho z Ameriky. Není úplně snadné si zvyknout po těch evropských útrapách na úplně nové prostředí. Nehledě na to, že to celé dřív stavělo na feelingu ženského Highlandera, teď je to ouplná Angelika (v Quebeku). A hlavně první roli má Brianna a ten její Roger, Claire a Jamie už jsou v rolích generace, která má to nejlepší za sebou a nic moc vyhlídky před sebou. Takže ta jejich výrazná romance nemůže být tím, proč se k Outlanderové vracet. Škoda. Ale sága samozřejmě pokračuje dál. ()

janespeare

První polovina série byla tak nějak o ničem, ano, pár zajímavých momentů se našlo, ale je to už pořádné nastavování příběhu, kdy už prostě nikdo neví, co jiného by mělo ještě značku oživit. Druhá polovina sice lepší, konečně nějaká akce a vy si stejně chcete pouštět další díl, ale jen proto, že jsou tam skvěle provedené cliffhangery, ale nic víc, další díl ukazuje, jak vlastně nic tak napínavého to nebylo. Nicméně je to už pořád dokola jedno a to samé. Pořád a pořád, jak nekonečná smyčka a opravdu vůbec netuším, co čekat od 5. série. Obávám se, že nic nového už nelze získat, že už bude cizinka stále více jen nastavovaná kaše. ()

Fanisss

Pro mne zatím nejslabší sezóna celého seriálu. Nové postavy jsou sice fajn, ale jinak se mnoho dalších aspektů vývíjelo spíše negativním směrem. Nevím, zdali je to tím, že jsem začal sledovat Vikingy, ale jakýkoliv pokus o akční scénu mi tady připadal jako parodie na dětský pořad. Z Claire se stala stará iracionální a emocionálně dementní kvočna a Bree se bohužel taky začíná podobat mamince. Ještě, že Jamie je pořád Skoťák, jak se patří a dodává celému seriálů hlubší a serióznější rozměr. Nové lokace jsou místy zajímavé, ale nažehlení a napudrovaní indiáni jsou naprosto k smíchu (co by na to řekl Olda a Vinnetou). Tak snad se příští série alespoň trochu vrátí k top kvalitám té první a druhé. ()