Cudzinka - Série 2

(séria)

Na Claire a Jamieho čekají na francouzském dvoře plném intrik nové požitky i nebezpečí, a přesto se opět pokoušejí změnit historii. (Netflix)

Eleanor05

Opravdu jenom velmi vzácně se přihodí, že je druhá série nějakého seriálu lepší, než první. U Cizinky se to stalo. Zdobností francouzského dvora, řešením časových paradoxů, celým jedním dílem o bitvě, eliminací zbytečných milostných scén mezi Claire a Jamiem a cestováním nejen mezi obdobím po Druhé světové válce a Skotskem 18. století, ale také do války samotné, do padesátých a šedesátých let 20. století, se z druhé série stala nadprůměrná záležitost. Musíte samozřejmě akceptovat určitou béčkovost celého seriálu, ale jakmile se tak stane, bavíte se tu téměř celou sérii a chcete znát následující díl a tuhle zábavnost a poutavost by mohly Cizince závidět i papírově daleko silnější a chytřejší seriály (House of Cards, American Crime Story). Čisté tři hvězdičky. ()

NinadeL

2. série Vážka v jantaru přináší velmi příjemnou změnu lokací, Claire a Jamie přesidlují do Paříže, kterou hraje velice fotogenická Praha. Drama stíhá drama, intriky na královském dvoře jsou jen pro velmi zkušené. A samozřejmě i vztah našich hrdliček prochází četnými zkouškami, Claire čeká dítě a Jamie bojuje se svými démony s tváří Randalla... Druhá polovina série je bohužel opět jen blátivé Skotsko a můj zájem upadá. Musela jsem si od seriálu v této fázi odpočinout. Čím dál tím víc vidím v Outlanderové mix Highlandera, Angeliky a Xeny, ačkoli autorka se odkazuje na jeden starý díl Doctora Who. Opravdu není nutné přidávat další dějové linky ze 60. let 20. st. a rozvíjet tehdejší popkulturu ve stylu seriálových Avengers, později bude čas i na Dark Shadows. ()

vecnevysmata

První polovina druhé série je pro fanoušky Skotska bohužel zklamáním. Přesunem děje mezi francouzskou smetánku se značná část kouzla vytratila, hrdinové do daného prostředí nepasují a humor na téma používání dilda či vyholování si přirození je poněkud laciný. Směšná figurka Bonnie Prince Charlieho je pouhou karikaturou. Francouzská část je tak zejména kostýmová a konverzační, a místo soubojů sledujeme, jak Sam Heughan pořád hází ten samý sexy pohled, který je ale už poněkud ohraný. Praha, která "hraje" Paříž, je navíc pro českého diváka rušivá. Naštěstí se posléze děj přesouvá zpět do Skotska, kde už je to mnohem lepší, byť o kvalitě jako v první sérii už nemůže být řeč. Závěr sice není tak násilný jako v první sérii, ale utopíte ho v slzách o to víc. ()

v.indruchova

2. serie začíná velice slabě. Francie mne nebaví. Pletichy a intriky. Odporný úpadek u FR dvora.  Příznivec historie má více jak představu. I když natočeno v nádherné matičce Praze, užívám si povedené prostředí a kostými. Ráda cestuji v minulosti.  Zápletka s dítětem je dle mého pro ženy velice silná. Přesun do Skotska je lepší a víc baví. V 9. díle Je suis prest (FR) /Jsem připraven= je velice pěkná hudba. Téma války by nemělo nechat člověka chladným. Konec druhé série graduje, jsem ráda že jsem se nenechala odlákat začátkem druhé serie. Zakončení je opravdu WOW. ()

Helo

Francouzská část k mýmu překvapení dost dobrá, se silnýma momentama a místy i hodně vtipná (hlavně E02), návrat do Skotska pak samozřejmě neméně dobrej, vlastně i lepší o to Skotsko. Jen ten poslední, dvojnásob dlouhej díl mi přišel takovej trošku míň nabušenej oproti zbytku sezony, nikoli však špatnej. ()

• Epizoda obsahuje mnoho detailů, kterých si běžný divák ani nevšimne. Kupříkladu sklenice na víno či příbory na večeři byly vytvořeny speciálně pro tuto epizodu. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Při natáčení 2. řady seriálu strávili autoři v natáčecích lokacích mnohem méně času, než by se dalo čekat. Kupříkladu v Praze se natáčelo pouze jeden týden, čistě kvůli exteriérům. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Scéna v 7. minutě, kdy Claire (Caitriona Balfe) jde po „francouzské“ ulici k léčiteli (Dominique Pinon), byla natáčena v České republice v Praze na Radlických schodech s výhledem na Nerudovu ulici (Praha 1). (Rosalie)