The Possession of Michael King

Michael King (Shane Johnson) neverí ani v Boha, ani v diabla. Po nečakanej smrti svojej manželky sa však rozhodne nakrútiť film o hľadaní nadprirodzených síl prostredníctvom experimentu, v ktorom sa sám stane pokusným králikom. Povolí preto démonológom, vyvolávačom mŕtvych a ďalším praktikom okultných síl vyskúšať na ňom ich najtemnejšie a najsilnejšie kúzla a rituály. Je presvedčený, že všetci zlyhajú a on tak raz a navždy dokáže, že náboženstvo, spiritualizmus a nadprirodzeno nie sú ničím iným než mýtom. Stane sa však čosi, čo neočakával, a kontrolu nad jeho telom prevezme temná a desivá sila. Sila, ktorá ho už nikdy neplánuje pustiť zo svojho zajatia. (Incantator)

divak84

film na úrovni projektu střední školy, herectví hlavní postavy na urovni TV Prima.. nuda, sice solidní pokus o lekačky, ale srandovní průběh je opravdu nehororový. Mike blazní a blouznní , stěžuje si na to, že není při smyslech, zajímavé ale, že kdykoliv si umi pustit kameru a streamovat svoje pocity svým odběratelům na YT. opravdu slabý, nic neříkající horor sice s poctivým záměrem, ale nulovým výsledkem a strašidelným herectvím (i strašidelnou logikou) ()

*CARNIFEX*

Mladý muž hľadá všetky možné spôsoby ako za pomoci čiernej mágie vyvolať diabla. Jedného dňa navštívi starší manželský pár, ktorý mu ukáže "smer". Prvotný pocit z rituálu, ktorý Michael považuje za nezdarený, sa odstupom času prejaví viac, ako by si prial. Tento subžáner je jeden z mojich naj. Snaha tomuto "posadnutému FF" sa rozhodne uprieť nedá. Dokonca nemôžem tvrdiť, že by ma vyslovene nebavil. Z hororových prvkov tu toho vidíme akosi pramálo. Mňa proste tie pohľady či výkriky do kamery nijak nestrašia. V niektorých prípadoch mi to samonatáčanie prišlo nelogické a stupídne (od kedy berie posadnutý do rúk kameru a natáča svoj vlastný ksicht pomocou nočného videnia?). Já neviem, nie všetko na prvý pohľad nápadité, mi príde ako vhodné. Nikoho kto ma "pozná", asi neprekvapím, keď opäť číta môj komentár, a ja opäť "frflem". Aby som ale len nekritizoval. Posledná polhodinka zdvihla kvalitu tohto hororu. A len vďaka nej zažmúrim oko a udelím - 50% ()

Campbell

Pro mě lehký podprůměr, nebylo to zlé ale bohužel jsem u toho celkem často zíval a jak už jsem někde psal je mi dost blbě už z těch předvídatelných konců které nejsou ani šokující, ani strašidelné ale spíše hloupé. Nicméně co musím pochválit je ta atmosféra která je povedená a sem tam umí i vystrašit, dalším plusem je hlavní herec který je solidně uvěřitelný. Ale bohužel zbytek je spíše negativum, příběh je hodně slabý, některé scény jsou k smíchu a ten konec prostě neodpustím. Duchařina na kterou si za chvíli nevzpomenu. ()

Morholt

Mockumentární found footage. Už to samo o sobě ve mě nevyvolávalo zrovna velká očekávání, ale světe div se, ono to nedopadlo zase tak zle. nejspíš to bylo i tím, že všechno bylo přehledné, kamera nezrnila a nekmitala a některé pasáže měly i klasický formát. A, což je v tomto subžánru novinka, tu byl opravdický herec, který opravdicky hrál. A vůbec ne špatně. Jako debut hodnotím Kinga kladně a Davida Junga si budu do budoucna určitě všímat. 60% ()

J*A*S*M

Debut Davida Junga Posednutí Michaela Kinga je další přírůstek do zvětšující se rodiny mockumentary filmů o posednutí, což už není zrovna nejoblíbenější Subžánr Jakuba Smutného. Po všech těch Duchařinách Jamese Wana (Příběhy Rodiny Warrenů), Hororech Scotta Derricksona (Vymítání Emily Roseové) a Aktivitách Orrena Peliho je už zkrátka Komunita Hororových Fanoušků Trendem Moderních Duchařin drobet přesycená. Celkově je ale Posednutí Michaela Kinga, Otce Ellie Kingové a Manžela Samanthy Kingové, Ukázkou Solidního Strašení a také Připomínkou Známého Nešvaru nadbytečného Užívání Neshodného Přívlastku ve Formě Nicneříkajících Jmen v Názvech Hororových Filmů. Démon Ferdy Mravence je cool. ()