Magické dievča

(festivalový názov)
  • Česko Magická dívka (festivalový názov) (viac)

Dvanáctiletá Alicia trpí leukémií. Její notýsek na přání obsahuje pouze tři položky: získat magickou schopnost proměnit se v kohokoliv si zamane, dále kostým Magical Girl Yukiko od návrháře Meiko Sahoriho a konečně dožít se třinácti let. Seriálový kostým stojí naneštěstí téměř 7000 eur. Aliciin otec však neváhá dceřino přání splnit. Rozprodat domácí knihovničku do antikvariátu ale nestačí. A tak se uchýlí k zoufalému činu, k vydírání. (Febiofest)

silentname

Veľmi temný film, kde ale motivácie všetkých hrdinov sú pochopiteľné a uveriteľné. Sú momenty, kedy som si hovoril, že určité postavy by si zaslúžili iný osud, ale to už je čisto moja vec. Film, ktorý bude ešte určite v hlave rezonovať najmä pre jeho posledných pár minút. Jediný môj najväčší problém asi bol, že sa Liam nerozhodol kostým pre svoju dcéru Aliciu získať iným štýlom - napríklad vyrobiť, než cestou, ktorou sa rozhodol ísť on. Je to ale veľmi silný film, ku ktorému sa ale asi viac nevrátim. ()

Fr

„JSI MŮJ STRÁŽNÝ ANDĚL…“ /// Se svižným tempem si to nepotykalo. Čekám, čekám a čekám, jak se to vyvrbí, až mi dojde, že to bude čekání na závěrečnou pointu. Jestli z toho měla vylejzat nějaká deresivní atmosféra, jako třeba vod Lynche nebo Triera, tak z toho teda moc neleze. Zato minimalistický to je ukázkově. S pár lidma naplnit 120 minut – rejža je frajer. (V nafukování stopáže?) Konec je ovšem hustej, to se musí nechat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Když se u něčeho udělá Pedro Almodóvar, tak já musím taky. 2.) Nevím, jak vypadá anděl strážnej. 3.) Thx za titule ,,Rob Roy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Vančura

Nezaměstnaný učitel literatury Luis si láme hlavu, jak potěšit svou 12 letou dceru Alicii, která umírá na leukemii. V jejím zápisníku objeví, že by si přála velmi drahý kostým z anime série Magical Girl. Když si uvědomí, že rozprodáváním svých knih po antikvariátech potřebných 7000 euro nikdy neziská, pomůže mu náhoda, která mu do cesty přivede tajemnou a bohatou Bárbaru. Oba spolu stráví noc, a protože zoufalí lidé dělají zoufalé věci, Luis se rozhodne Bárbaru vydírat. Jejich sex si nahrál na telefon, a pokud mu Bárbara nedá požadovanou částku na vysněný kostým, předá nahrávku jejímu manželovi. Tím se dá do pohybu nezadržitelný řetězec událostí, který nevratně změní životy všech zúčastněných postav. Rozhodujícím činitelem v tomto soukolí je třetí postava, Damián, starý Bárbařin přítel, který na scénu vstupuje jako poslední, ale nakonec je to on, kdo bude mít v celé hře rozhodující slovo. Film je postaven na výborném scénáři a přesvědčivých hereckých výkonech všech protagonistů, a velmi se mi líbil, byť by jeho tempo asi mohlo být maloučko svižnější - na můj vkus se hlavně zpočátku možná až zbytečně vleče, a trocha dynamičtějšího střihu by zde neuškodilo. Když ale film nakonec vyústí ve své překvapivé finále a naběhnou závěrečné titulky, rozlilo se ve mně příjemně posmutnělé uspokojení - tenhle film stál za to. Nejen všem fandům současné španělské kinematografie, mezi něž se sám počítám, mohu tento výborný neo-noirový snímek, který si z nejprestižnějšího španělského filmového festivalu v San Sebastiánu odnesl dvě ocenění za nejlepší film a nejlepší režii, vřele doporučit. UPDATE 8. 4. 2015 - Film mě bavil i na druhé zhlédnutí, kdy si tam člověk všimne věcí, které mu poprvé unikly. Docenit je nutno propracovaný scénář a výborné herecké výkony. Jim však určitě dominuje José Sacristán - v momentě, kdy (konečně) přichází na scénu, markantně vysvitne, že tento ostřílený herecký bard, kterému táhne na 80 let, přece jenom hraje jinou ligu, a teprve jeho herectví dodává filmu náležité kvality. Jeho ztvárnění postavy Damiána je precizní a v posledku strhává veškerou pozornost jen na sebe. Neuniklo mi, že několik lidí nevydrželo pomalé tempo filmu, který zpočátku příliš nedává tušit, v jaké drama se nakonec vyvine, a z kinosálu předčasně odešli. Podle mě o hodně přišli, jejich smůla. ()

poz3n

WTF. Buď jsem už natolik protřelý divák, že mě (zde často zmiňované) finále vůbec nijak nepřekvapilo, nebo jsem naopak úplně pitomej a celý ten propletenec v sobě něco skrývá a zůstal mi skryt až do konce. Pokud totiž Magical Girl nemá tajuplně poschovávaný mega twist, přijde mi, že se mnou film jednoduše akorát vyjebával. Děj, který tajuplně přeskakuje z jedné postavy k další, aniž byste chápali jejich propojenost, jednoduše říká, že si musíte počkat na nějaké vysvětlení, na propojení postav, na hrůzostrašné tajemství, které vysvětlí to podivné filmové chování. A jelikož Španělé tohle umějí náramně, velice snadno jsem na tuhle hru přistoupil. O to větší facku jsem dostal na konci, kdy jsem si připadal jako Harry Potter s Moudrým kloboukem na hlavě: "Né teď konec, né teď konec, né teď konec." Jenže asi nejsem vyvolený, a tak musím sklopit uši a jít si ustlat vedle Crabba a Goyla. 5/10 ()

Anderton

Napínavé puzzle psycho. Nikdy nevieme, kam to bude smerovať, aké prekvapenie na nás čaká a ako sa to prepletie a vyústi. No a v splnení očakávaní vidím problém. Príbeh sa nakoniec ukáže ako vycucaný z prstu a nepravdepodobný. Niektoré tajomstvá ostanú za zavretými dverami a je to len dobre. Tento film by vynikajúco fungoval, ak by ho natočil iba Cronenberg. Vtedy by nebol iba krutý a depresívny, ale aj zvrátene zábavný. Škoda a záver netolerujem. ()