Dobrodružstvo na opustenom ostrove

• Česko Enid Blytonová: Dobrodružství (viac)

Keby tri Arnoldove deti nemali nového priateľa Jacka a psíka Princa, prežívali by nudný, priam odporný život so svojim hrozným strýkom a ešte horšou tetou. Práve útek na Jackov tajný ostrov je tým pravým dobrodružstvom. Mike, Peggy aj Laura čoskoro zistia, že na ostrove sa deje všeličo tajuplné. Dej vychádza z najlepších románov spisovateľky Enid Blytonovej, ktorej diela sú medzi tými najmenšími čitateľmi mimoriadne obľúbené. (TV JOJ)

Kri-kri

Nemůžu si pomoct, mně ty filmy připadají nezajímavé. Únos prince za účelem královy abdikace, šílení vědci a jejich chemické pokusy, kněžka ovládající bandu divochů, to vše je už velmi ohrané klišé mnohých jiných dobrodružných filmů. Chybí tomu originalita a pořádná zápletka s dějovými zvraty a momenty překvapení. Navíc ústřední dvojice, cestovatel a reportérka, mě dost iritují tím jejich trapným laškováním a vrkáním jak z červené knihovny, do dětských dobrodružných filmů bych to vůbec netahal. Shlédnout se to jakž takž dá, ale odvázaný z toho nejsem. Oproti Tajemným místům rovněž od Blytonové je tato pětice filmů znatelně horší. Dávám 2 * a 35%. ()