Terapie

• Maďarsko Terápia
Maďarsko, (2012–2014), 47 h 47 min (Minutáž: 20–30 min)

Tvorcovia:

Hagai Levi

Scenár:

István Tasnádi, Attila Gigor, András Szekér, Krisztina Kovács (viac)

Pál Mácsai, Erika Marozsán, Ervin Nagy, Dóra Sztarenki, Zétény Nagy, Zsófia Szamosi, Zsolt Nagy, Eszter Csákányi, Zsolt László, Lili Horváth, András Ötvös (viac)

Z prvních dvou řad seriálu Terapie celkem jasně vyplynulo, že je András Dargay psycholog, který má značně netradiční metody. Pouští si své pacienty nezvykle blízko k tělu a někdy dokonce poruší profesní i etická pravidla, což má vliv také na jeho soukromý život. V závěrečné sérii András zajde ještě dál než kdykoli předtím. Aby nemusel čelit sám sobě, roztrhá příručky a snaží se pomáhat těm, kteří se na něj obrátí, svým netradičním přístupem. (HBO Europe)

evulienka3

Terapia má pevné korene postavené na kvalitnom základe, ktorého pôvodcom je Hagai Levi. Zrejme aj preto pôvodný námet prebralo veľa krajín a dnes si už skutočne môžete vyberať, po ktorej jazykovej mutácii siahnete (americká, maďarská, česká, španielska, talianska, portugalská, poľská, rumunská...), dej bude vždy v zásade takmer identický závisí už len na tom, ktoré obsadenie vám sadne. Mne sadlo maďarské, neopozerané, sympatické tváre a kvalitné herecké výkony. A po úplnom dopozeraní a porovnaní niektorých častí si dovolím tvrdiť, že to má napriek rovnakému námetu punc originality. 80 častí síce zaberie nejaký ten objem času, ale pre milovníkov na psychológii vystavaných seriálov je to hotová lahôdka, a rozhodne sa do neho ten čas oplatí investovať. Takže: 1. séria - 100%, 2. Séria - 85% (jeden z klientov sa mi zdal nudný, tak ma časti s ním moc nebavili...), 3. séria - 120% (neprekonateľná séria!!) ()

kolemjdouc

Na tenhle seriál jsem narazila náhodou ,kdy jsem z nudy jen tak prohledávala HBO.110 epizod je dosti velká nálož  a hlavně když to v polovině klekne a přestane přehrávat videa.Ale z toho co jsem viděla mám dobrý pocit .V minulosti se docela kvalitně točilo ,což se nedá říct o současnosti.Jako by filmaři závodili ,kdo natočí větší hovězinu.Pro herce Mácsaie to muselo být složité ,plno dialogů a vlastně podle toho co jsem viděla  to táhl sám.Všechno za jedna.Výběr herců,kamery obzvlášť kvalitní,režie se taky povedla. ()