The Nest

všetky plagáty
Krátkometrážny / Horor / Dráma
Kanada, 2014, 9 min

Rozhovor mezi doktorem a pacientkou, která má utkvělou představu, že se jí v hrudi usídlil hmyz. (fisus)

H34D

Tyhle zvrhlé krátkometrážní filmy jsou pravděpodobně hodně o náladě diváka. Zatímco Camera se mi zdála jako dosti nezáživná, statická ubrečenost, tak The Nest mě uhranul již od prvních vteřin. Podivně zneklidňující atmosféra, umanutá žena dostižená svou psychózou a doktor, u kterého si nemůžeme být jisti ničím. The Nest velmi dobře připomíná Cronenbergovu dřívější tvorbu (80. leta) a klidně bych ocenil, kdyby byl ještě delší nebo měl své pokračování... 7/10 ()

swamp

Docela působivý Cronenbergův krátkometrážní počin, který v člověku vyvolává tak trochu tíživé pocity. Zajímavá etuda. ()

SOLOM.

Tak tenhle Cronenberg mě ale vůbec nebavil. Když jsem si před puštěním shortu četl napsané komentáře, nabil jsem dojmu, že půjde o další Davidu skvělou „ psychojízdu“ místo toho jsem se dočkal devítiminutové rozmluvy doktora s pacientkou, která v sobě sice skrývala jisté „znepokojení“, avšak podobnou práci bych od něj očekával snad někdy v počátcích jeho kariéry. Jelikož mám rád jeho filmy, tak tento odvárek byl jasným zklamáním. Takže mi je naprosto jasné, že většina těch vysokých známek byla udělena jen kvůli tomu, že si několik nadšenců mohlo na youtube prohlídnout kozy. ()

ledzepfan

.....znepokojivé se špetkou vtipu.. Jakoby se nám (a možná i sobě) Cronenberg snažil nadhodit naději, že mu bodyhororové myšlenky v hlavě pořád ještě hlodají. ()

SeanLSD

David akoby sa vracal k svojim pseudodokumentárnym začiatkom a súčasne vzbudzoval nádeje na nejaké návraty k telesnému hororu. Tentokrát to však šlo absolútne mimo mňa a ako kvalitu priznávam snímku iba skvelé vzbudenie očakávania a napätie, či k niečomu napokon dôjde alebo čo bude...+ možnosř vidieť vnútrajšok garáže obľúbeného režiséra. ()

klima777

Odtažité, tiché šílenství. Údajně upoutávka na Cronenbergovu knihu Consumed, při jejíž četbě si zdejší nespokojení hodnotitelé zajisté budou moci zakřičet: "Maso!". ()

petrskoc

Silné, surové a velmi nervózní vyprávění v jednom 9 minutovém záběru. Obsah vítězí na plné čáře nad formou a Cronenberg nezapomíná ani na poetičnost. Důkaz, že působivé dílo lze v dnešní době vytvořit v podstatě zadarmo. Tleskám - vzhledem ke všem aspektům geniální. ()