Film odhaluje události stojící za smrtí Kurta Cobaina - frontmana skupiny Nirvana. Vše je sledováno očima Toma Granta, soukromého detektiva, kterého si Courtney Love najala v dubnu 1994, aby vypátral jejího manžela Kurta Cobaina, jen pár dní před tím, než bylo jeho mrtvé tělo nalezeno v jeho domě v Seattlu. Cobainova smrt byla policií uzavřena jako sebevražda, ale i po dvaceti letech spousta lidí věří, že šlo o vraždu - hlavně díky práci Toma Granta, který provedl své vlastní vyšetřování a poukázal tak na spoustu důkazů, které vyvracejí oficiální verzi Cobainovy smrti. Film uvede rekonstrukci událostí před dvaceti lety, rozhovory s klíčovými osobami a svědky a prozkoumání důkazů z případu z roku 1994. (TwoFace)

TwoFace

Vražda, nebo sebevražda? Už na začátku vám film řekne, že rozhodnutí, pro kterou teorii se přiklonit, je vaše. Neukáže vám prstem a neřekne kdo může za Kurtovu smrt. Jen vám předloží a obhájí si důkazy, které oprávněně vzbuzují spoustu otazníků. Co je však jisté, je, že před jednadvaceti lety policie totálně podělala, co se dalo. Hlavně pak ignorování a zničení klíčových důkazů. Film vás donutí změnit svůj pohled na to, jak se o Kurtově smrti běžně mluví a že Kurt v posledních dnech nebyl takový, jak ho líčí jiné zdroje. Každá mince má však dvě strany, že? ()

aluna

Na rozdíl od Kurt and Courtney se Statler alespoň opírá o nějaký fakta, jak Statný, to už je na reflexi diváků, nicméně vyřazení výpovědí lidí, co vypadají jako prvoligový smažky, autenticitě rozhodně neublíží. Takhle dokument ano. Osobně nejsem přítelkyní konspirančních teorií, i když síla peněž je nepopiratelnej fyzikální jev, co přenáší hory. To je fakt... ()

NorseSword24

Prekvapilo ma, že už je film o Cobainovi. A potom ma prekvapilo že to je len o jeho smrti a je to dokument. A to je celkom zaujímavé označenie žánra. Ja osobne by som nevedel povedať či to je dokument alebo hraný film. Ale budem to hodnotiť ako dokument a nato, že nemám dokumenty moc v láske tak tento bol skvelý! Väčšinou dávam lepšie hodnotenia dokumentom, ktoré sú o voľakej mnou obľúbenej téme. Ale tento sa mi ľúbil aj mimo to. Tie hrané pasáže to naozaj obživili. Dobrá pochmúrna atmosféra a dobrá záhada ohľadom jeho smrti. Som fanúšik Cobaina, niektoré jeho pesničky označujem ako jedni z najlepších v histórií a neviem si predstaviť môj hudobný život bez nich. A ešte mi príde sympatický aj ako človek. Ale nepoznám úplne každú jeho pesničku a neviem ani všetky detaily o jeho živote(aj keď ich viem dosť) takže táto záležitosť ohľadom jeho smrti mi priniesla niečo nové. Ale sere ma ten neurčitý koniec :) ()

Hellboy

Některé argumenty skutečně zarazí - a veřejnost o nich asi moc neví. Nábojnice na špatné straně těla, čtyři řádky připsané na konec "sebevražedného" dopisu, smrtelná dávka heráku, po které ještě zvládl se zastřelit.... Tvůrci ale hodně tlačí na pilu, je to celé hodně tendenční, film mohl být natočený trochu střízlivěji. A pak je tady druhá stránka věci - řekněme, že Kurt tedy sebevraždu nespáchal. Jak to ale tedy proběhlo? To už dokument neříká! Permanentně zfetovaná Courtney Love na mě nepůsobí jako člověk, co by byl schopný objednat vraždu manžela. A jestli někdo Kurta zabil, jak to asi probíhalo? Přinutil ho dát si tři injekce heráku za sebou a pak ho odprásknul? To zní dost divně, že... ()

kaylin

V poslední době se toho s Kurtem natáčelo nějak moc. No i dva dokumenty je dost. Že by opožděně ke 20 letům od úmrtí? Je zajímavé, jak se v něm furt někdo rýpe, i když tohle je v podstatě v dobrém. Objasněte, kdo vlastně Kurta zabil. Popravdě si ale myslím, že status sebevraždy z něj udělal nesmrtelnou legendu nadobro. ()

• Impuls natočit tento snímek plynul hlavně z toho že vyšetřovatel Tom Grant se nikdy nespokojil s tím, že Cobain sám spáchal sebevraždu. Mnoho okolností totiž podle Granta nasvědčovalo tomu, že mu v tom někdo pomohl. Jedním z důkazů byl fakt, že podle soudního lékaře by Cobain nebyl schopen po silné dávce heroinu uklidit injekční stříkačku zpět do krabičky a následně se zastřelit. (Punisher)