Moskva, 50. léta 20. století. Komunistka Katya (Rebecca Ferguson) v době závodů ve zbrojení za Studené války pracuje jak špión pro americkou stranu. Během mise, při které má ukrást tajné informace z rukou vycházející hvězdy vládního aparátu Alexandra (Sam Reid), zjistí, že se do něj zamilovala. Snaha sladit svou vášeň pro tohoto muže se svou vírou v komunismus ji přivede až k největší oběti jejího života. (bigjames)

Morholt

Děj se odehrává ve dvou časových liniích. V té první, na přelomu 50. a 60. let, se rozvíjí příběh agentky Katji, která se zamiluje do Alexandera, který je jejím objektem. Ta druhá, z roku 1992, pojednává o Alexanderově neteři, která se vydává krátce po rozpadu SSSR do Moskvy, aby zjistila, co se vlastně tenkrát stalo. Znalci špionážních filmů budou výt jako šakali, ale mě se to docela líbilo. Ne že by to bylo extra napínavé, zašmodrchané či plné překvapivých zvratů, ale sešla se tady slušná řádka známých jmen, kterým to spolu výtečně klapalo a vzdor tomu, že to někdy působilo nedotaženě, se tu prakticky nenajdou hluchá místa. Škoda, že se námětu nechopila větší produkce a renomovanější režisér. Ale i tak to vidím na 70%. ()

anatheman

Patrně s hodnocením dosti přestřeluji, ale nemohu si pomoci. Po dlouhé době film, který mě dosti bavil. Zaujalo mě, že působí dosti nenápadně, což podporuje i fakt, že jde o takřka neznámé dílo. A to navzdory tomu, jaká zde hrají jména. Co je tedy na tomto snímku tak dobré? Především scénář, který si umně hraje se střídáním 2 časových rovin (s ohlédnutím na flashbacky je tu i třetí rovina). Všechny postavy jsou adekvátně využité a mám pocit, že jsem se nesetkal vyloženě s vatovými výplněmi. Tomu napomáhá i fakt, že film trvá sympatickou hoďku a půl. Atmosféra 50. let je servírována uvěřitelně, ačkoli se pohybujeme spíše v minimalistické koncepci. A soundtrack od Rachel Portman se také pěkně poslouchá. Herci jsou skvělí. Za pozornost stojí především Rebecca Ferguson, která si střihla dvojroli. Zároveň musím uznat, že její Katja z 50. let byla vskutku uhrančivá. Dále je třeba poznamenat i několik momentů Charlese "Tywina" Dance, který je zkrátka panem hercem. Takže jo - dávám tomu pět hvězd, i když se patrně jedná o pouhou jednohubku. Milé překvapení. ()