Reese Witherspoon hrá v tejto akčnej komédii vzornú a snaživú policajtku, ktorej zveria do ochrany kľúčového svedka v súdnom procese s vplyvným mafiánskym bossom. Svedok je vlastne ona (Sofía Vergara) – sexy manželka miestneho drogového dílera. Keď sa o túto dvojicu začnú intenzívne zaujímať najatí zabijaci a skorumpovaní policajti, nezostáva im nič iné, len sa vydať na útek naprieč celým Texasom. (Forum Film SK)

Jara.Cimrman.jr

Miss Banánovník i ta blonďatá trpaslice, zarputile recitující policejní kódy, mne bavily. Možná ne až na čtyři hvězdy, ale když jde o zábavu, tak tradičně zaokrouhluji nahoru. Mne ta šaškující dvojka prostě pobavila a pokud v tom někdo postrádá chemii mezi hlavními představitelkami, tak já tam pociťuji spíše nedostatek fyziky, matematiky, deskriptivní geometrie a třeba o optoelektronice jsem se nedozvěděl vůbec nic. ()

POMO

Detinské, ale aspoň to šlape. "Cute blbka" Reese a "sexy líška" Sofía sa odlišnosťou postáv komediálne dobre dopĺňajú. Svoju cieľovku to poteší. ()

kleopatra

Půlnoční běh v babím vydání. Sofía Vergara je nádherná a úžasná komediantka, její akcent žeru stejně jako životní filosofii její postavy. Z Reese nová Goldie Hawn nebude, ale poprala se s tím statečně a roztomile. Ač to procentuální hodnocení (51%) nenaznačuje, je to fajn zábava a záleží jen na tom, jak se k tomu chcete postavit. ()

Tom Hardy

Scenáristicky nepříliš dobře podchycená (respektive dostatečně komediálně nepropracovaná) esence osmdesátek, ale s vážně skvělým castingem a hodně dobrým režijním uchopením. Být to o třídu lépe napsané a s nápaditějším finále, byla by to bomba. Takhle jen fajn žánrovka s několika výraznějšími momenty (scéna s jelenem je vážně skvělá) a dobrým tempem. ()

Malarkey

Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Super Reese a vostrou Sofii, které hláškovaly tak, že sem tam to bylo lepší a sem tam horší. Odpočinek ale na sto procent zajistily. ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,580,201Tržby Celosvetovo $51,380,201Tržby za predaj Blu-ray v USA $2,143,668 //počet predaných kusov 93,243Tržby za predaj DVD v USA $4,494,593 //počet predaných kusov 266,690║ trapošina a to dosť veľká /20%/ ()

D.Moore

Nenáročná příjemná komedie, vlastně taková variace na Půlnoční běh, s roztomilou Reese Witherspoon. Jen Sofia Vergara byla na můj vkus až příliš otravná. ()

freddy

Když se spojí jedna přehnaně horlivá policistka malá vzrůstem ale velká duchem s temperamentní a navíc sexy latinoameričankou, může to být vtipné. Když jsou navíc ještě na útěku a ta sexy holka to té policistce neusnadňuje, mohl by to být kopec srandy. Bohužel ve výsledku tahle komedie promarnila svůj potenciál, respektive čekal jsem od ní možná trochu více, než jsem nakonec dostal. Což může být i moje chyba, přece jen mít velká očekávání se občas nevyplácí. Nechápejte mě špatně, ono to bylo lehce stravitelné, milé, oddechové a dokonce místy i vtipné. Kromě toho se na Sofíi Vergaru fakt dobře dívá. Navíc zde byly i nějaké ty zvraty, malá lovestory, a celkově vlastně dobře namíchaná zábava. Ale bohužel na to, aby mě to nějak více nadchlo, scházel nějaký wow efekt, něco, co by mě přimělo říct si, že tohle je geniální a že to chci vidět znovu. Jako příklad dám autobus plný důchodců, který si přímo říkal o nějaké velkolepější a vtipnější využití. Leč nestalo se. Jako fajn zábava na jedno skouknutí je to vyhovující, ale nemohu říct, že by to bylo nezapomenutelné. I proto nakonec uděluji možná nespravedlivé, ale z mého pohledu oprávněné dvě hvězdy. ()

Wacoslav1

Tak i když mě trailer nijak neuchvátil, tak jsem se přesto rozhodl na to vyrazit. Doufal jsem hlavně v nenáročnou jednohubku na pobavení, ale bohužel jsem ji dostal jen zčásti. Odpustím teď filmu, že vrší na sebe jedno klišé za druhým a je totálně předvídatelný. To bych prominul, ale problém je, že není ani zdaleka tak zábavný jak by mohl být. Hlavně chemie mezi ústřední dvojicí skřípe a pár vtipů a hlášek je sem nacpáno jakoby násilím a nepůsobí to přirozeně. Zatím co Reese jsem od začátku fandil a její postava si mě získala, tak Vergara (i když je to kus) mi přišla místy dost otravná a skoro jsem si přál aby jí sejmuli. No a jenom tak mimochodem je to naposledy co mě někdo viděl v kině na dabovaným filmu. Neříkám, že ten dabing byl vyloženě špatnej, ale do atmosféry kina se nehodí a totálně ji degraduje. Takže gratulace distributorům. Opět jste zazářili. Aby vás čerti vzali.35% ()

Fiftis

Niektoré momentky sú priveľmi naťahované a sú hlavným dôvodom nižšieho skóre. Je to paradox, ale aj pri 80 minútach sa Hot Pursuit zdá občas dlhá a niektoré scény by mohli byť ešte kratšie. Že by mal film iba 70 minút? Nech, na a za lepší šmrnc alebo pridanie ďalších scén by určite získal viac. Hodinu film funguje ako road-movie. Humoru je menej, občas sa zadarí troška fyzickej komiky, ale autori jasne stavili na ženy v akcii a ich ukecaný prejav. Ťažko povedať, o koľko vtipov sme prišli v preklade, veľa ich asi nebolo. Herecké obsadenie je fajn a Anne Fletcher žmýka obe svoje herečky v rámci možností. Každej sadla pripravená rola, ich interakcie sú výborne, v tomto smere niet čo filmu vyčítať. Anne Fletcher je režisérka, ktorá točí osvedčené filmy pre ženy. Lenže aj na ľahký letný hit je to trošku málo. ()

lamps

Reese Witherspoon schytala dost nesnesitelnou postavu, ale přesto zůstává roztomilou a sympatickou dívčinou, a Sofia Vergara, to je zkrátka nádherný kus ženské, kterou by chtěl mít každý chlap denně na očích, a její role "na vysokých podpatcích a s úschovnou ve výstřihu" ji byla napsána přesně na tělo. Nicméně, jakkoli se na obě krásně kouká, příběh vyznívá spíše jako nezávazné blbnutí dvou ukřičených kamarádek, které chtěly pod taktovkou třetí ženy přispět do tentokráte odlehčených vod filmového feminismu a připomenout, že i absurdní ženské týmovky mají v akčních komediích své dny. Nic proti, ale opravdu to nebyla legrace ani v takové míře, aby se dalo mluvit o fajnové oddechovce, natož pak o zábavné sexy oddechovce.... U filmů s podobnou tématikou si vždycky raději vyberu chlapský Půlnoční běh, krásné holky hold nejsou všechno... 40% ()

Pepinec

O Texasu se říká, že v něm žijí největší balíci Ameriky. Jestli ovšem americký balík vypadá jako Sofía, chci mít za barákem texaské silo. Komentář je na úrovni filmu, řekl bych. ()

misterz

Nemôžem si pomôcť, ale párik Sofia Vergara a Reese Witherspoon ma dokázali baviť takmer celý čas. Dejová linka síce nie je žiadne terno, no uletených a humorných situácií ako i hlášok okolo tejto podarenej dvojky je tu viac ako dosť. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Prsatá a prcatá v akci. To se takhle v tomhle filmu sešly dvě herečky, které sice od sebe dělí herecká kategorie, do níž jsou řazeny, ale spojuje je (ženský) humor a zájem vyprodukovat si společnou komedii na míru. Reese Whiterspoon si od náročných rolí odskočila k akční oddechovce, kdy má být podle scénáře maximálně vtipná, ale je spíše vtipně přehrávající. Sofía Vergara má být hlavně sexy a občas i vtipně hláškující. To první jí vychází celý film, k tomu druhému není tolik herecky vybavená, ale snaha byla. Důležité je, že jim to spolu šlapalo. O filmu se nedá prohlásit, že by měl v akční scénách navrch. Akční složka je slabá, režisérka Anne Fletcher s ní prakticky nemá zkušenosti, ale pokud jde o gagy, v tomhle už film nabízí leccos. Gagy jsou svěží a originální. Dvě ženské se neustále špičkují, Sofía si utahuje z malého vzrůstu Reese, Reese se nepřenese přes Sofíinu nižší mentální kapacitu. Tenhle typ gagů tvoří náboj, jakousi osu filmu. Menší zastoupení má akční složka, kdy je k vidění nějaká ta přestřelka, případně honička, ale akční rámec je sotva průměrně natočen. Na mě tahle ženská dvojka působila živelně, dokonce nevadilo, že akce nehrála prim, ale pozor, úplně se neobcházela, to zase ne. Ječení, vřeštění a řešení situací, které spíše náleží mužům, se zde vedlo sympatickým způsobem. Příběh neměl výjimečné parametry. Reese je mimořádně svědomitá a upjatá policejní strážnice, která má k soudu doprovodit federální svědkyni, která má svědčit proti mocnému drogovému králi. Po příjezdu do její rezidence se vše podělá, když najatí zabijáci z řad policistů zlikvidují jejího manžela. Reese a Sofía jsou nucené vydat se před zabijáky na útěk, přičemž se v policejních protokolech stanou hledanými uprchlíky. Film není úplně předvídatelný, dojde i na nějaký ten zvrat, finální zúčtování mělo už méně nápaditý, dalo by se prohlásit, že celkem standardní vzorec. Ženská dvojka byla v globálu zábavná i originální. Mužská část diváků bude stejně většinu času zírat do výstřihu krásky Sofía Vergara, která zdatně popírá svůj věk. Reese Whiterspoon sice tak lepá jako její méně slavná kolegyně není, ale coby její protipól funguje zdatně asexuálně. Dohromady vytvořily (žensky) vtipné duo. Pokud se vám líbil film "Drsňačky" se Sandrou Bullock, tenhle jede na spřízněné vlně. 70% ()

MikeCool

Klasická naivní komedie s typickým, stupidním americkým humorem! Světlé momenty to mělo, na Reese Witherspoon se občas koukalo hezky. :-) ()

silentname

"Hot Pursuit" bol z mojej strany vcelku očakávaným filmom. Mám rád Reese Witherspoon a jej minuločné filmy ("The Good Lie" a "Wild") boli veľmi dobrým filmovým zážitkom. Toto mala byť komédia, no zrátal by som na prstoch scénky, kde som sa zasmial. A asi by som ani nepovedal, že som sa smial, skôr som sa len tak uchechtol pri pár scénkách. Najmä asi šoférovanie autobusu bolo vcelku vtipné. Inak ale treba povedať, že je tu veľa divných momentov, kde som nerozumel na čom som sa mal smiať a jediné čo sledujeme sú dve ženy, ktoré sa snažia predstavovať určité stereotypy s veľmi otravnými hlasmi a afektami, ktoré do toho dávali. Myslím si, že film mohol fungovať, no chcelo to trošku prepracovať scénar a inú réžiu. Herci sa snažia tomu niečo dať... občas to funguje, no väčšinou som len sedel v tichosti. A to by sa pri komédii stať nemalo. ()

klerik

Slabé a príliš uvrešťané. Otravné aj vďaka českému dabingu, kde sa neustále snažia dávať Vergare prízvuk a nedochádza im, že keby herečka rozprávala po česky asi by nechrochtala ako v angličtine... (porovnajte si slovenský a český dabing MODERNEJ RODINKY)... ()

Chrustyn

Upřímně mě překvapilo, jak se tvůrcům povedlo z daného tématu (buddy movie v ženské verzi) udělat tak pitomý, nudný a nevtipný film. Přežil jsem jen díky roztomilé Reese. ()