Král švindlu: Příběh Lance Armstronga

• USA Stop at Nothing: The Lance Armstrong Story
Dokumentárny / Športový
Austrália / Veľká Británia / USA / Nový Zéland / Taliansko / Francúzsko, 2014, 104 min

Kvůli úspěchu, slávě a penězům se nezastavil před ničím. Lance Armstrong podvedl celý svět. Proti němu stálo jen pár statečných lidí, kteří nikdy nepřestali bojovat za pravdu. Jejich hlasy byly nakonec vyslyšeny. Detailní a silně znepokojující portrét muže, který stojí za jedním z největších skandálů v dějinách sportu. Lance Armstrong vydělal spoustu peněz díky tomu, že zradil své fanoušky, milovaný sport a pravdu. Na kolena ho nakonec srazili jeho bývalí přátelé, jejichž životy a kariéry byly díky Armstrongovi výrazně negativně ovliněny. Kvůli úspěchu, slávě a bohatství se nezastavil před ničím. Lance Armstrong podvedl celý svět příběhem o zázračném uzdravení se z rakoviny, stal se ikonou sportu a nadějí pro jedince trpící stejným onemocněním. Tento film odhaluje, jak Lancův smyšlený příběh gradoval a jak několik statečných lidí nepřestalo bojovat za pravdu dokud nebyly jejich hlasy vyslyšeny. Dokument dokazuje, že Armstrongův podvod byl součástí velkého plánu, v němž se Lance za podpory svých stoupenců snažil přivlastnit si jednu z největších sportovních událostí doby a popisuje úzkou skupinu přátel se společným tajemstvím, jež se všem zúčastněným stalo osudným - nahlodalo mezilidské vztahy, ničilo manželství, kariéry a dokonce i životy. (HBO Europe)

Pepinec

Oproti dřívějšímu dokumentu určitě slabší, protože Alex Holmes nepřišel s ničím, co bychom už nevěděli. Ono ale na těch přibližně milion otázek, co v sobě mám, by mi nedokázal odpovědět ani sám Armstrong do konce života, takže si vlastně nemám na co stěžovat. Jenom mi řekněte - to se těm chlapům nikdy nikdo mezi etapama nepodíval na předloktí? Vždyť je museli mít rozpíchaný jako babička jahelníček, to se snad všichni vymlouvali na slabou moskytiéru? No nic, těším se na film a teď mě omluvte, jdu na svou večerní pravidelnou dávku transfuze, abych ráno dojel do obchodu pro rohlíky jako první. ()

Derek

v porovnani s dokumentom "armstrong lie" od alexa gibneyho to trocha zaostava (vdaka faktu ze lance tu nevystupuje, teda az na zabery s tiskoviek a roznych televiznych vystupeni), ale stale je to dobre tema i ked stylom hrajuce trocha na istotu... ()

Hanys_

V docela krátké době druhý dokument o Lancově zatloukání a zase žádná pecka. To téma je fakt silné, ale zpracování jen průměrné (a dost podobné jako v Armstrong Lie). Doufám, že se do pár let dočkáme luxusního celovečeráku (nejlépe od Finchera). 6/10 ()

rekkky

Stop at Nothing: The Lance Armstrong Story has content, which is focused more on the people, who were crucial in the element for admission of the biggest fraud in the history of cycling. Document provides better and deeper insight on the personality (psychology) of Lance Armstrong and brings complex overview of important milestones of his proffesional career. Footage from questioning is the most valuable part, because you can observe actual atmosphere, where milions of dollars are literally flying in the air. Most disturbing are the interviews with head of investigation, journalist David Walsh and authentic witnesses. ()

Hpatrik

Velmi silný příběh, a je opravdu šokující, jak přesvědčivě a s jakou jistotou to celou dobu popíral, to jakým způsobem mluvil o svých bývalých spolupracovnících, přátelích - to o jeho charakteru říká hodně. Mě osobně celá tahle aféra tehdy minula, o cyklistiku jsem se nezajímal, takže i jeho "velkolepé" přiznání kolem mě jen prošumělo a nepřišlo mi to kdovíjak šokující, ale když člověk dostane takové informace a fakta z první ruky... no udělejte si obrázek sami. ()

markotter

Moje hodnocení zvedá hlavně to, že jsem fanoušek cyklistiky a že mně hodně štvalo, s jakou dominancí a arogancí se celou dobu Armstrong choval. Teď jsem rád, že spadla klec a i když tenhle film nebyl nijak revoluční, některé moje názory mi pomohl utvrdit a některé aspekty vrcholné cyklistiky objevit. A to stačí. ()

sehe

Ked som kupovala naramok Livestrong a žlté tričká,mala som radosť,že prispievam na dobrú vec,ale po dopozerani tohto dokumentu mi ostala iba horka pachut v ustach.7 násobný víťaz Tour de France,hrdina USA,hviezda cyklistiky sa razom mení v očiach na obr klamara,bezcharakterneho kolegu,priateľa.Vo svete veľkých peňazí sa športové správanie uz vytratilo. ()

Dzony

Je zajímavé sledovati, jak někteří "fanoušci" tohoto "boha" nemohou vydýchati ubohou skutečnost a důkazy o jednom z největších sportovních podvodů a budou odmítati cokoliv, co by mohlo nahlodati jejich modlu.... Jsou to ti, co dříve nosili s hrdostí žluté gumičky na zápěstí a dnes brojí za povolení dopingu, protože "přece dopuje každý". Jak ubohé..... Tento dokument jasně a srozumitelně ukazuje zvrácenou a bezpáteřní povahu L. A., jeho špinavé praktiky a také napojenost na nejvyšší politické špičky USA. ()

Pavkos

Vcelku ucelený dokument o odpadu jménem Lance Armstrong, který se pro svou touhu po slávě a penězích nestyděl špinit dokonce i své dobré kamarády a blízké. Docela se divím, že sám Armstrong se letos odvážil přijet podívat na Tour. Ti, co píší: "už to neřešte, vždyť tenkrát jel na EPU každý" by se měli zamyslet. To, co byl totiž pro vítězství schopen udělat Armstrong a jak všechno tutlal až do poslední chvíle, je daleko za hranicí chápání. ()

Mezonito odpad!

Dalsi z verejnych masturbaci na tema - Armstrong je dabel... Absolutne nic noveho a zbytecne histericke. Jako kdybych si precetl Le Figaro... Bud at prijdou s necim originalnim, nebo at uz konecne prestanou kopat do mrtvoly. Nuda ()

Rajca

Nezastavím sa pred ničím alebo skôr Nič ma nezastaví. Príznačný názov vystihujúci absolútne všetko. Amstrongove veľké odhodlanie, snahu víťaziť, padnúť až na dno, opäť vstať, nenechať sa ničím zlomiť, ale bohužial ani nevedieť kedy povedať dosť, vycítiť, že sa jazýček váh prehupuje na nebezpečnú stranu a pohlcuje aj to všetko pozitívne, čo sa s Armstrongom spájalo. Škoda, že prisilné ego nakoniec pohltilo veľký športový talent a vzor. ()