Útok na Paríž

• Česko Den dobytí Bastily (viac)

Americký vreckový lupič Michael Mason (Richard Madden) ukradne Zoe (Charlotte Le Bonová) tašku, z ktorej si ponechá len to, čo by sa mu mohlo hodiť. Zvyšok vyhodí do odpadkového koša pri frekventovanej stanici parížskeho metra. Netuší však, že sa v kabelke nachádza bomba. Na stanici CIA na opačnom konci mesta si agent Sean Briar (Idris Elba), prevelený z bojísk v Sýrii a Iraku, len ťažko zvyká na novú kancelársku prácu dátového analytika. Po výbuchu bomby sa Michael ocitne v hľadáčiku CIA ako jediný podozrivý. Briar je odhodlaný Michaela nájsť a dostať ho do väzby skôr, než tak urobia francúzske úrady. Čoskoro však zistí, že za bombovým útokom stojí niekto iný. Aby dosiahli spoločný cieľ, spoja Briar, Michael a Zoe svoje sily a vydajú sa na dvadsaťštyrihodinovú napínavú jazdu mestom v horúčkovitom úsilí odhaliť sprisahanie... (TV Markíza)

Lacike

Svižná mierne nadpriemerna jednohubka s kvalitnymi prehladne natocenymi akcnymi scenami. Akcne sceny (nahanacka po strechach, rucne bitky) pripominaju prveho Bourna, ktory bol natoceny prehladne bez rozheganej kamery s adekvatne rychlym strihom. Zapletka je tiez mixom rôznych dalsich filmov. V prvej polovici hlavne Bourne a potom sa to prehupne na Die Hard. Herecke obsadenie je solidne. Elba ako drsny agent a Madden ako sympaticky zlodejicek pomaly zistuju o co tu vlastne ide. Chybala mi len väcsia brutalita v akcnych scenach a osudovost v deji. O hlavne postavy sa prilis nebojite, pretoze citite, ze to v pohode zvladnu. Dockame sa aj nejakeho toho sokujuceho zvatu, ktory mi vynimocne nepripadal vycucany z prstu. Vysledkom je zrucne natocene nepodfinancovane becko, ktore by v devätdesiatych rokoch zapadlo medzi milion dalsich podobnych filmov, ale v sucastnosti, ked kraluju komixy pôsobi osviezujuco. 6/10. ()

Slasher

Lehkovážný akční krimi na který jsem díval ze dvou důvodů - Elba a kontroverze zapříčeněná aktuálním děním ve Francii v době (ne)uvedení do tamních kin. Upřímně nijak neurazí, ale ani nestojí moc za pozornost - krom hlavního představitele je film plný zapomenutelných ksichtů a v dění asi neupoutá víc než jedna dobrá honička po střechách Paříže. Čajíček. ()

3DD!3

Sympatická pařížská akčňárna se zarputilým Idrisem v roli CIA badasse, který svým neposloucháním rozkazů & obcházením předpisů & střílením lidí všechno vyřeší. Skoro jako by jeden z (těch lepších) scénářů spadl z Bessonova stolu. Půjčuje si to od každého trochu, ale rejža James Watkins, který zabodoval už s Jezerem smrti to vždycky nějak vybere do žánrově líbivé uličky. No a ponaučení na závěr? Třeba to i přesvědčí americké čórky neokrádat evropské turisty. ()

Bobik9

Tak to je ohromně zábavná věc! Přitom je to takový nenápadný film. Elba a Madden jsou moc zábavná dvojka. Celé to rychle běží, nestačíte se začít nudit. Jasně, nejde o žádné kinematografické zlato, ale vtipná akční krimoška. James Watkins prostě umí zrežírovat všechny možné žánry. Jen víc podobných blbůstek. ()

noriaki

Neurazí, nenadchne. Kdyby nebylo reminiscence na vraždění náboženství míru v Nice, tak by film zdaleka neměl takový ohlas, jaký si stejně nezaslouží. A to zamrzí tím více, že trojice Idris Elba, Kelly Reilly a Richard Madden - ano, znáte ho, slibovala špičkovou zábavu. Podezírám prvního jmenovaného, že roli vzal jen jako propagaci sama sebe na sedmého představitele Jamese Bonda. Odehrál ji bezchybně, přesto strojově, bez srdce a dokonce i bez svého obvyklého charisma. Pokud mermomocí chcete vidět kriminálku odehrávající se v Paříži, vyberte si nějakou echt francouzskou. Pravděpodobně bude lepší a určitě bude autentičtější. ()

• Dodávka sa dostáva do kolízie s viacerými autami, čím si poškodí prednú karosériu. V striedavých záberoch medzi haváriami ju má ale v poriadku. (Tomy_TO)
  • Všichni mluví o USB disku jako o harddisku, což je evidentně špatně. (Hal_Moore)
  • Film se natáčel v Paříži a v Londýně během podzimu 2014. (SONY_)

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

Robb Stark vs. teroristé v Paříži

06.10.2014

Richarda Maddena (aka Robba Starka ze Hry o trůny) již brzy uvidíme jako prince v Branaghově Popelce. Ve svém dalším projektu se ale skotský herec vrátí k drsnější látce, objeví se totiž v akčním… (viac)