Skautův průvodce zombie apokalypsou

• USA Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (viac)

Tři skauti a dlouholetí přátelé spojují své síly s drsnou servírkou, aby se stali tím nejnepravděpodobnějším týmem hrdinů. Když jejich město zpustoší invaze oživlých mrtvol, je na čase složit toho nejdůležitějšího bobříka ze všech a pomocí skautských dovedností zachránit lidstvo před zombie zkázou. (Magic Box)

Malarkey

Chvílemi jsem u tohoto filmu cítil nadšení podobné, jaké jsem měl od Soumraku mrtvých. Jenže zatímco jsem si ze Soumraku mrtvých udělal osobní zombie kult, tak Skautův průvodce zůstal někde na půli cesty z čerstvě rozjetého zombíka. To, že to není zase takovej krvák, mi na jednu stranu nevadilo. Jenže film občas zaúřadoval nějakou chuťárnou a vytvořil tím dojem nulové jednotnosti a brutální nestálosti. Vlastně nevím, jestli to byla nápaditá komedie a nebo lehký slasher. Z obojího si to vzalo něco, ale ve výsledku nic. ()

verbal

Komerční zombí epidemie v posledních letech sice naštěstí vytěsnila Tvajlajtem nastartovanou apokalypsu homoidních krvesajů, avšak vykopat z té obří sériové hromady nekrotických sraček něco, co se bez váhání nedá v rámci žánru mrtvolné kokotmédie odborně kategorizovat jako „slaboduchá pičovina pro zpomalené náctileté kokoty“, je vskutku jako hledat nehnijící mrtvolu v masovém hrobě. Sem tam se ale zadaří a člověk narazí na svižnou, vtipnou a inventivní slaboduchou pičovinu pro náctileté kokoty, plnou roztomilých vychytávek, cumlatelných prsatic, zombí kočiček a jelenů, bobříků kafilerování či poměrně sympatických a opravdu hrajících herců nové degenerace s lehce bulvárním nádechem. Představitel hlavní role je totiž jasným genetickým důkazem toho, že se Tomáši Hárdymu minimálně jednou někde v Texasu protrhla šprcka a ústřední slizák zase ukazuje, že si Árny i po všech těch tunách bobulí dokázal nakonec z posledních koulí nasmrkat alespoň metrosexuálního chcípáka, ze kterého sice Mistr Olympia nikdy nebude, ale zato ho zatím nepostihla dětská obrna jako dedyho. ()

J*A*S*M

Je to barevný, je to svižný, nevyžaduje to mozek v poloze ON a na každý aspoň trochu dobrý fór připadne jeden až dva fóry pubertálně trapné, takže děcka budou spokojená. Přežít se to dá, což je to nejlepší, co o filmu asi můžu říct. Co mě ovšem opravdu dostalo - po hodině boje proti zombies svedou dva členové týmu v přízemí domu další halasný souboj se zombies, přičemž když další dva členové týmu sejdou dolů z prvního patra, překvapeně se zeptají, co se to dole sakra dělo. Tančili valčík, tvle. Tenhle moment film vystihuje asi nejvíc. A ne, nebyla to záměrně natajmovaná hláška. Za mě slabší trojka nebo silnější dvojka, překliknutelné dle libovůle. ()

Cervenak

Nečakane zábavná jazda plná výživných gagov (dokonale vyťažený nápad s trampolínou), nápaditých zombie killov a kvalitných gore efektov. ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $3,703,046Tržby Celosvetovo $14,860,766Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ vydarená zombii haluz, ktorá využíva svoj potenciál plnými dúškami a dokonca herci vo svojich úlohách neprehrávajú, nemá to nejaké zbytočné pasáže, delikatesa, zombii filmom sa slušne darí, majú čo ponúknuť, buď dobre zabavia ale postrašia /80%/ ()

Superpero

Naprostá bomba u který jsem se gebil nahlas. Nebojí se to fakt drsných gagů a je vidět, že když je chuť a nápady, tak zombie film má pořád co nabídnout. Navíc hlavní hrdinové jsou fajn a přál jsem jim, aby byli kámoši a zabíjeli zombíky pomocí skautkejch vychytávek. Fakt parádní oddechovka. ()

kiddo

SPOILER: Jako já chápu, že protagonista musí být na závěr odměněn svým řádně vyslouženým přídělem vagíny, páč je to jaxi známo, khaleesi, ale kurvaprdel, to ze dvou dostupných exemplářů musel být zvolen zrovna ten nudně zatuchlý?! ()

EvilPhoEniX

Jízda jak svině !! Konec roku se blíží a já mohu vřele prohlásit, že Scouty druhé místo v letošní topce nemine!! Na Scouty mohu vyslovit pouze chválu a to v každém ohledu. Film neskutečně šlape od začátku do konce, krásně graduje, napětí z něj sálá, vtipů nadmíru dostatek ( Scéna se Zombie penisem musí vykolejit každého), Gore je zde perfektní a je ho spousta ( Závěr na discotéce patří mezi brutální orgie letošního roku), film má také velmi sympatické ústřední postavy jak už 3 hlavní scoutící/geekové, tak bad ass sexy slečna s nimi. Hýří se to i velmi originálními nápady a jsou zde věci, které jste nikde jinde vidět nemohli ( Zombie jelen, Zombie kočky, Zombie striptérka, Zombie zpívající a tančící Britney Spears a další!). Stylová guilty pleasure jako kráva, kde je ten 15 miliónový rozpočet sakra vidět, nešetřilo se nikde. Kdybych mohl rozdávat oscary, scoutíci dostanou minimálně 3. Nejlepší Zombie film roku( možná i za posledních 5 let), Nejlépe zpracované letošní gore a Nejlepší mix Komedie/Hororu. Film rozhodně nekončí první projekcí, tohle musím vidět alespoň 3x. Doporučuji všem!! Sedl jsem si na zadek. Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 10/10, Vizuál 9/10, Akce 8/10, Napětí 8/10,Humor 9/10. Zábavnost 10/10. Tohle se nemůže líbit jen absolutní disrespectful BITCH! 95% ()

B!shop

Docela prijemny prekvapeni. Jasne, dalsi Zombieland nebo Soumrak mrtvych se nekona, ale i tak jsem se bavil. Je tu par fakt dokonalejch foru, nekolik super akci a par hodne drsnejch az nechutnejch scen, jedina skoda je, ze jako celek to ne vzdy perfektne funguje a je tu sem tam nejaky hluchy misto, urcite z toho slo vytezit jeste vic. Trikove i pres viditelne nizsi rozpocet naprosto v pohode a herecky obsazeni je parta sympataku, rad na to jeste nekdy mrknu znova. Slusny 4*. ()

Marceloo

Pre malý mestský oddiel skautov sa začínajú ťažké chvíle. Zatial čo sa Augie (Joey Morgan) chystá získať jedno z najdôležitejších vyznamenaní, Ben (Tye Sheridan) a Carter (Logan Miller) rozmýšlajú nad tým, ako oddiel opustiť, pretože majú pocit, že sa táto aktivita k ich veku nehodí. Snažia sa začať žiť normálny život, pre ktorý by sa im ich rovesníci neposmievali a perfektná príležitosť prichádza, keď dostanú pozvanie na tajnú párty. Rozhodnú sa nechať Augieho v nevedomosti a namiesto noci strávenej v prírode sa vydajú do mesta. Keď však prídu do mesta, nájdu len prázdne ulice. V miestnom bare na nich zaútočí viacero ludí, ktorí vykazujú znaky zvláštneho vírusu. Mesto zachvátila nezastavitelná Zombie Apokalypsa a skauti sa musia snažiť o záchranu svojich najbližších a celého mesta pred luďmi, ktorí sa premenili na krvilačné potvory. Táto noc pre nich bude ťažkou skúškou v oblasti vzťahov a uvedomia si, že byť skautom nie je hanba, ale velká česť. - Očakával som trápnu detskú jazdu, ale po tom, čo niekolko ludí chválilo trailer som sa na tento horor celkom začal tešiť. Od Dead Snow 2 sa u Zombie komédií snažím vyhýbať plnému hodnoteniu, ale tento kúsok mi sadol tak dokonale, že to plné proste dať musím. Úvodná scéna je pre mňa paradoxne najslabšou časťou celku. Keď sa však na scéne objavia skautíci, začne fakt dobrá akcia. Infekcia sa najprv šíri pozvolna a tá tajomnosť okolo vírusu bola zaujímavá. Keď sa objavia prvé nakazené postavy, začne sa akcia, ktorá si drží ostré tempo až do úplného konca. Velmi dobrý dojem na mňa urobili herecké výkony, ktoré sa mi zdali prirodzené a hlavne úplne bombastická Sarah Dumont, ktorú by som v hororoch uvítal s otvorenou náručou. Ďalej vedú perfektné gore scény s minimom digitálu alebo digitálom, ktorý nie je tak velmi úderný, čo sa na hororovej scéne len tak nevidí. Musím spomenúť aj parádne hlášky, ktoré sú tu počas celej doby, s tým, že maximálne vynikla posledná hláška pred záverečnými titulkami. Komediálna stránka funguje perfektne aj v ostatných častiach, takže sa tentokrát kombinácia žánrov naozaj vydarila. Jediné, čo mi vadilo, boli až príliš komerčné songy, ktoré sa však poslucháčom trápnych rádií v našich krajoch možno budú páčiť. Velmi milé prekvapenie, ktoré si to najlepšie hodnotenie fakt zaslúži. EDIT: 01.01.2023 - Aj pri druhom zhliadnutí som sa výborne bavil, ale v dnešnej dobe mám na päť hviezdičiek u hororu iné nároky. Každopádne som rád, že som konečne po dlhých rokoch našiel scénu, v ktorej ide dievčinu vylízať zombík, ktorého dokonca stvárnil Matty Cardarople známy ako Keith zo Stranger Things. Christopher Landon je zárukou kvality a určite sa k tomuto kúsku ešte niekedy vrátim. + herečka z Goosebumps + herec z Final Destination 5, Piranha 3DD a A Haunted House + herec z Would You Rather ()

Gilmour93

Viset z okna nad trampolínou plnou zombie za vetchý penis vetchého starce? Ano, i tak lze plnit povinnosti k sobě samým, bližním, vlasti a přírodě.. Ten teenagerovský odér mi místy kroutil palce, ale přál jsem těm třem junákům (a barmance od Lawrence ze Stydkého pysku) o dost víc než nemrtvým a to není u mě málo. Aniž bych se obával z kafilérky uprchlého pudla s nutkáním znásilnit mou nohu, dávám Landonovi na uniformu tři skautské známky. Za vtip, za rozvernost a za policejní přednosti.. ()

Dellamorte

Aneb, jak si zombíci vyhlédli skautíkov. Úvod ma preladil na očakávaný level a ono to vyšlo. Sympatické duo se silným bobříkem odvahy, ktorého nepoprie ( aj vďaka Braindead kosačky) ani v disco klubu. Humor převálcoval to " oh my góre " a snímok mi tak sedl do klína. 3+ ()

Aluska88

LOL, tak toto byl vážně úlet:) Člověk si myslí, že už v "Zombie" žánru viděl všechno, ale vždycky se najde nějaký snímek, který hranice posunuje ještě o kus dál. Zombie jelen? Jasné. Zombie Kočky? Určitě. Scouts vs. Zombies nabídnou také pravděpodobně tu nejkurióznější a nejšílenější coververzi Baby One More Time, jakou jste kdy slyšeli:) Tye Sheridan, Logan Miller a Joey Morgan vytvořili partičku skautíků, kteří budou mít opravdu plné ruce práce, aby si zachránili (nejen) svoje zadečky:) Mně se nejvíc líbil Logan Miller, sice byl občas na ránu, ale nakonec měl kuráž:) A Sarah Dumont je luxusní kočka. Nečekala bych, že v podobném snímku bude ženská postava jejího vzhledu, která bude mít dokonce i nějaký charakter. Je vidět, že tvůrci se nechtěli spokojit s tradiční, tuctovou sexy blondýnkou, která však coby postava nestojí za nic. Množství humorných scén i dialogů, které se pohybují po většinu času mimo směšně-trapné americké šablony. Jasně, pro někoho to možná bude "American Bullshit", mně se však Skautův průvodce zombie apokalypsou moc líbil. Pokud budete mít náladu na odlehčený Zombie úlet, sáhněte po tomto. "Jelen je fuč. Kam zmizel?" - "Ser na jelena.", "Nepouštěj to péro, Bene!" 😂 ()

*CARNIFEX*

Trojica najlepších priateľov z menšieho skautského krúžku sa spoločne s barmankou zo striptízového baru, nečakane po vypuknutí zombie apokalypsy, ocitá v boji s hordou nainfikovaných nemŕtvych. Nato aby ostali nažive budú musieť využiť nejednu zo svojich znalostí ako prežiť kritické situácie. Tento krát však príručka mladých "svišťov" zrejme stačiť nebude. To, že táto zombárina ani z ďaleka nebude prepadákom, sa potvrdilo hneď v úvodnej scéne, kedy tvorcovia samotného snímku dali jasne najavo, akou kvalitou disponujú. Gore a masky, ktoré sú pre tento subžáner kľúčovými prvkami, boli skutočne spracované na veľmi vysokej úrovni. Príbeh je jednoduchý, priamy, divák sa nenudí, občas zasmeje, aj keď je pravdou, že tento druh humoru sadne najmä mladšej generácií. Keď si spomeniem na množstvo iných teen hororov, ktoré tento rok ovládli hororové plátna, toto je zrejme jednoznačný víťaz - 70% ()

MM_Ramone

Režisér Christopher Landon natočil dva filmy, ktorými ma celkom potešil. Jedná sa o tituly "Všetko najhoršie" a "Všetko najhoršie 2". Tak som si teda pozrel aj jeho ďalší snímok "Skautov sprievodca zombie apokalypsou" (Scouts Guide to the Zombie Apocalypse). Ten som si však už tak neužil. Vôbec nepochybujem o tom, že sa pri ňom zhulení, nadržaní, americkí puberťáci išli popučiť od smiechu. Veď práve oni sú cieľovou skupinou pre túto crazy horrorovú komédiu. Ja som už z takýchto úletov dávno vyrástol. Som horrorový fanúšik, ktorý sa k tomuto filmovému žánru stavia seriózne. Neviem oceniť horrorové komédie, neviem prísť na chuť takémuto humoru. Takže ani snímok "Skautov sprievodca zombie apokalypsou" na mňa nijak zvlášť nezapôsobil. ** ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman