Gyeolhoneul gidaehae

• Južná Kórea 연애 말고 결혼 (viac)

Gong Ki Tae se nechce ženit, ale maminku mu neustále domlouvá schůzky na slepo a doufám, že se co nevidět ožení, aby byl spořádaným synem spořádané rodiny. Joo Jang Mi má už rok přítele a doufám, že do toho praští, a tak připraví romantickou chvilku v hotelu, kde se pravidelně potkávají. Jak to její přítel spatří, zpanikaří, zavře se na záchodě a volá svému kamarádovi, aby mu z té situace pomohl. Jeho kamarád není nikdo jiný než Ki Tae. Ten mu pomůže, Jang Mi si znepřátelí, ale kvůli dalším událostem nakonec Jang Mi a Ki Tae předstírají, že jsou do sebe zamilovaní a chtějí se vzít. (Zíza)

Moiraine

Každý týden jsem se těšila na nové epizody. Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaký korejský seriál dokázal rozesmát v každém díle. Velkou zásluhu na tom má hlavní hrdinka, která konečně taky za něco stojí a je schopná taky něco sama za sebe udělat. Jang Mi navíc reaguje často mírně neortodoxně:) Asi nejradši jsem měla těch pár scén, kdy Jang Mi, Gi Tae a Yeo Reum popíjeli u Gi Tae-ho doma. Našlo by se pár věcí, co vytknout, ale to se mi ani nechce u seriálu, který mi po pár týdnů přinášel dobrou náladu. ()

Zíza

Je to vtipné, svěží, ukřičené, je to Korea, jak ji máme rádi, ale zároveň lehce otevřenější, než jsme zvyklí. Velmi originálně si to na začátku každého dílu hraje s divákem, neboť mu to ukáže nějakou scénu z konce téhož dílu, a tak divák s napětím očekává, co se bude dít. Máme tu zajímavé charaktery i životní situace a to nejenom u hlavních hrdinů, ale i jejich přátel a rodiny a kupodivu to není jako jinde, že by vás to absolutně nezajímalo, ani jednou jsem neměla kritickou potřebu nějakou scénu přeskočit či urychlit. Co se mi opravdu líbilo a přiznám se i překvapilo, bylo vysvětlení od babičky, proč náš hlavní hrdina je rád sám v tom domě, kde bydlí. Přiznám se, že i takové „maličkosti“ tady pro mě byly velkým plusem a seriálu dávaly pěkné tvary. Bohužel pro mě velkou slabinou seriálu je, že hodně dlouho se nezabýval romantickým vztahem mezi hlavními hrdiny, ale spíš se zaměřoval na podržtašku a Jang Mi, což mě tolik nebavilo. Celkově ale pěkný a povedený seriál s mým oblíbeným „předstíráme, že jsme spolu, až nakonec spolu opravdu skončíme“. Konec byl sice na můj vkus až moc uspěchaný, udělalo se bum bác a všechno bylo vyřešený, ale na ty ne příliš čisté 4* to je. ()

Pethushka

Tak takhle to mám ráda. Ti dva jsou spolu k sežrání, a stejně tak jsem si oblíbila zbytek bandy. Výjimečně otevřený scénář, v hlavní roli romantika, manželství a místy dost odvážná komedie. Spousta pikantních scén, které se tvůrci rozhodli poodhalit vždy už na začátku epizody. Ale vůbec to není ke škodě. Naopak, vzbuzují v divákovi potřebu vědět, jak k tomu dojde, a jak to dopadne. Mě Groo Han zaujala, už když jsem ji viděla kdysi poprvé, ale jako komička je úžasná. Přehrává jako blázen, ale tak jedinečným způsobem, že mě většinou rozesmála už jen její chůze. Šílený, a dospělý zároveň. 5* ()

Lama.Lama

Výborně natočené, začátek každé epizody mě vždy tak skvěle navnadil. Škoda jen, že tak protahovali linku s bývalým, to mě moc nebavilo. Gong Ki Tae a Joo Jang Mi jsou parádní dvojka, plus jsou tu dva polibky, které mi vehnaly motýly do břicha. Jsem asi měkkota. A ten závěr? Ženiální. Nejlepší svatba, jakou jsem kdy viděla. ()

Eawy

Príjemný seriál s výborným hereckým obsadením. Tento seriál sa narozdiel od ostatných juhokórejských neostýcha a plne nám ukazuje pravé vzťahy. Prvých sedem častí ubehne ako voda a neuveriteľná hlavná hrdinka si vás okamžite získa. Jej neuveriteľné výstupy, striedané s tým ako si ju obľúbite, lebo je taká "ňuňu", akoby poznamenala moja sestra. Pohľad na nevšedné rodinné problémy, na to, že sa ukazuje ich prirodzená láska k plastickým operáciam, ukazuje sa že to nie je "tabu". Ale od tej siedmej časti seriál stráca troška na dynamike, určite by som skrátila neskoršie časti a pre mňa príliš dlhé trýznenie Jiwoona (Yeo Reum). Ale určite sa nebudete nudiť. Tie výstupy hlavnej hrdinky stoja za to. A keď sa do toho zapojí ešte Gi Tae-ho matka...pripadáte si akoby ste pozerali niečo podľa Oskara Wilda. Chaos, to je moje. 75% ()