• 1 (S01E01)

• 8 (S01E08)

• 9 (S01E09)

• 10 (S01E10)

marhoul

Škoda, že se první série zbytečně často točí ve stereotypní smyčce, kdesi ve středu to přestalo být atraktivní, nakonec to ale zase nějak vybrali. Zajímavé jsou úhly pohledu dvojice, ale z těch jsem místy taky moc chytrá nebyla. Nevadí. Celkově jde o nadstandardní podívanou pomalejšího tempa, jsem zvědavá na pokračování. ()

Martinius

neviem tomuto serialu prist na chut. po stvrtom dieli je to stale roztahana nuda, ktora je v podstate uplne nezaujimava. nesympaticky hlavny hrdina, tuctova hlavna hrdinka - mozno aj vdaka vlaznym hereckym vykonom. pohlady z oboch stran su skor kontraproduktivne a idu na ukor dramaturgie. zvlast, ked je dej nudny a vy si to musite pozriet druhykrat. mimochodom odchylky vo vnimani istych situacii su natolko zasadne, ze divak nadobudne predstavu, ze jedna z hlavnych postav je fantazmagoricky paranoik. a este to neskonale klise - spisovatel, ktory hlada inspiraciu a jeho namety su tak mizerne banalne a nezaujimave, ze by s nimi nemal sancu prerazit... ()

NikiVai

Toto bylo rozhodně hodně zajímavý. Bavilo mě úplně všechno, herci, prostředí, zápletka. Má to v sobě určitou něžnost a drsnost zároveň. Je to trochu pohádkový a přesto hodně syrový. A že je každý díl vyprávěný očima jeho i jí, to je super nápad a baví mě, jak každý z nich vnímá různé situace naprosto odlišně. ()

rodl

V mnoha ohledech mimořádné. Paralelní dějová linie, navíc nechronologická. Výjimečné herecké výkony, skutečně výjimečné. Absence kladných postav (Babička? Snad.). Pro Středoevropana cenný (a přijde mi, že autentický) vhled do amerických rodin rozdílného příjmového spektra. Americká podoba Terapie, jen Rodenova pohovka má podobu mořského příboje a manželských i nemanželských lůžek. Možná je těch traumat ve dvou (byť velkých) rodinách až příliš, ale přišlo mi to uvěřitelné. Nejvíce zbytečná mi přišla kriminální zápletka, ale jako daň za druhou sérii to beru. A těším se na ní. ()

MyrnaAlec

V první řadě sledujeme setkání lidí z odlišných prostředí - Noah je rozmazlený intelektuál zkoušící sesmolit svůj druhý román, ženatý s bohatou ženou, s kterou má 4 děti. Alison oplakává tragickou smrt syna a s manželem Colem jim to moc neklape. Oba po sobě skočí, aby nemuseli řešit své aktuální problémy. Rozpoutá se snadno předvídatelný kolotoč lhaní a skrývání. Podstatnou roli tu hraje sex a představy o tom druhém. Druhá a třetí řada rozvíjí vztahové linky a svou roli hraje i vyšetřování vraždy. Někdo totiž srazil autem Coleova bratra. Všechny postavy se sobě vzdalují a přibližují, skvělé je, že příběh vidíme jejich očima. Motivace a přání se neustále mění. Pro někoho možná moc ukecané, těm, kdo mají nějakou podobnou zkušenost v trojúhelníku, to připomene pomíjivost chtění a nemožnost zapomenout. Hlavní důvod to dokoukat byla vynikající Ruth Wilson, která dokáže být opravdu ženou mnoha tváří. I další obsazení je povedené, např. Cole je místy naprosto neodolatelný. Helen uvěřitelná. ()