Povídkový film podle knížky slovenského autora Pavla Zeleňáka "Keď sú tajomstvá iba služobné".
Ve čtyřech tragikomicky laděných povídkách: tajemství bankovní,zpovědní, lékařské a státní, se divák dozví, co všechno se může stát, když bankovní úředníci, farář, lékař a ministr vyzradí, nebo zneužijí služební tajemství. Bez ohledu na důvod svého jednání tak mohou způsobit kuriózní potíže, nebo i tragédii. (oficiálny text distribútora)

Johnny.ARN

Herecké výkony a vizuál na úrovni Rodinných prípadov, pričom tam hrali renomovaní herci. Obsahovo ale konečne film, ktorý niečo priniesol, poodkryl témy o ktorých sa nehovorí a pekne ukázal ľudské charaktery. Najmä farár vyhral cenu oberkokot storočia. Dam tomu radšej silné tri ako slabé štyri. 3 z 5 ()

tsatsiki

Kdo viděl trailler, musel jako já čekat hroznou blbost. Ale ona to taková blbost není. V podstatě jsou to čtyři bakalářské povídky v jednom filmu, které šli do kin. Hvězdné obsazení, kupodivu i dramaticky to dávalo smysl. První dva příběhy byly dobré, další dva byly už nudnější. Kamera dobrá, jen v postprodukci obraz přesytili barvama, v pc to vypadá nepřirozeně,ale na tv to bylo v klidu. A poprvé u filmu z produkce Magnusfilm byl zvuk dobrý a kvalitní od začátku do konce. A navíc tento film byl natočen za rekordní peníze a v rekordně krátké době a za to dávám tvůrcům plus. Za mě 40%. ()

ostravak30

Na pomezí dvou a tří hvězd se pohybuje tento film. Bohužel to vypadá, že Tomáš Magnusek stále nepochopil, že se nemá pohybovat kolem filmu a měl by si najít jiné povolání. Navíc tentokrát se na filmu podílela prakticky celá jeho rodina. Opravdu nechápu, proč to dělá, ale dělá to špatně. Nic jiného se ani od filmu, který produkuje, režíruje nebo v něm hraje Magnusek, nedá čekat. Film není špatný námětem, ač některé povídky nemají konec anebo je ten konec hodně prapodivný, ale především tragickým scénářem. Navíc bych ještě doplnil příšernou kameru, která ničí dojem hlavně v první povídce, pak se trochu lepší. A pak hudba. Nevhodná a místy doslova otravná. Dále bych ale uvedl, že nechat vykrádat byt jednaosmdesátiletým profíkem v podobě Zdeňka Srstky, je při vší úctě, kterou si tento herec nepochybně zaslouží, směšné. Stejně tak obloustlý Magnusek v podobě tajného agenta, který se rozběhne, aby pochopil, že by nedoběhl ani dvounohého psa, je nápad hodný idiota. Při těchto nápadech se chytáte za hlavu a bohužel to nejde jinak. Musel jsem dát nižší hodnocení. Tvůrci některé věci prostě nedomysleli a proto z docela zajímavého nápadu vyšla zase jenom sra.ka. Škoda. Chce se říct: A zase ten Magnusek... ()

anitae

Scénář ještě dobrý, ale to co předvádějí herci je dost děsné i na mě. Zkušeným hercům odpouštím, chápu přivýdělek k důchodu, ale když jsem slyšela a viděla dědice Pavol Zeleňák? z druhé povídky tak mě braly mory. První povídka o výherci 100 mega předaných v kotelně a užvaněné bankovní úřednici, druhá o dědici a zpovědním tajemství, třetí o kamarádech účetních před důchodem, a čtvrtá přísně tajné...to už jsem nedala. ()

rakovnik

Magnusfilm, TV Brarrandov, nízké hodnocení. Ze zvědavosti jsem se na "film" podíval. Překvapilo mě, jak i skuteční herci hrají špatně. Povídky jsou spíše pitomé a závěrečná, kdy agent Magnusek běží, je směšná, nikoli vtipná. Tomáš Magnusek jako pedagog by se mohl věnovat svému povolánl a učit, jak záskávat herce do filmu. Točit by je ale neměl, hlavně na straně před kamerou. ()