Dynamické, poutavé a autenticky věcné drama pojednává o mimořádné statečnosti mladých vojáků na bojišti před 100 lety. Zachycuje niterní realitu válečného konfliktu a ihned vás zavede na frontu. Zde pomocí podmanivého a intimního natáčení zcela novým způsobem probudí k životu 1. světovou válku. Její příběh přináší skrze bezprostřednost očitých svědků. Uvidíte historii z pohledu samotných vojáků. Tato série tří originálních dramat vychází ze svědectví z první ruky, rozhovorů, dopisů a zvukových nahrávek a odhalí vám často ukryté a znepokojující válečné zážitky. Drama inspirované pořadem Naše válka oceněným filmovou cenou Britské akademie BAFTA a kritiky přináší stejně podmanivý průnik do vedení války. (Viasat)

Remivsremi

Velmi osobní přístup ke třem událostem první světové války z britského pohledu. Každá epizoda vám přestaví malou skupinku vojáků a jejich pohled na válečné usilí. Působí to dost přesvědčivě, líbili se mi i dokumentární vsuvky, které dokázaly ještě více prohloubit divácký vjem. Minisérii si užijí také hráči Battlefieldu 1. Projekt můžu vřelé doporučit. ()

m.xFuck

Já tak kritický nebudu. Tohle neměl být dokument, ale mikroválečný film, který měl navodit hrůzy války. Hrůzy války jakou svět do té doby nepoznal a to ve všech myslitelných ohledech. Tomu odpovídá poněkud videoherní ladění a "dnešní" soundtrack. Za mě dobrý a tankánovej díl skutečně potěšil. Rozhodně to může kdokolivv shlédnout bez újmy na zdraví. ()

danstrychnin

Ke stoletému výročí Velké Války se rozhodla BBC natočit seriál. Ale za málo peněz málo muziky. Půlka záběrů je patrně z GoPro přidělané na konci karabin, CGI dělané výbuchy si svou realističností zadají s lepšími počítačovými hrami (čili cucají). Soundtrack z dob války ve Vietnamu se k tomu taky hodí jak chomout na traktor a prokládané vizualizace pozic Fritzlů a Britů jen dovytvářejí pocit, že to je promo na počítačovou hru. Za klady bych ale uvedl docela slušnou historickou přesnost (přece jen to je BBC) a nádherné cockney vojáků Jejího Veličenstva. 45% ()