Sam Ellis (Patrick Wilson) je muž na vzestupu - špičkový prokurátor stojící na prahu zářivé budoucnosti. Když se do něho zblázní stážistka (Dianna Agronová) z jeho kanceláře, Sam se neuváženě pokusí ukojit své touhy setkáním s luxusní společnicí. Zjistí ale, že mu tenhle zážitek přináší mnohem víc uspokojení a vzrušení, než si kdy dovedl představit. Po druhé schůzce následuje třetí a jeho život se záhy začne vymykat kontrole. Zatímco se Sam potýká s vnitřními démony, ocitne se ve víru volebních příprav na post generálního prokurátora. Rázem se stane středem zájmu veřejnosti a je nucen přijímat stále nebezpečnější opatření, aby mu tisk, právo ani manželka (Lena Headeyová) nestály v cestě. (HBO Europe)

anderson

K tomuto filmu by som očakával viacej komentárov, veď v ňom hrajú pomerne schopní protagonisti na čele so slizko-slabošským Wilsonom a machiavelistickou kočkou Lenou. Ale aj podľa toho mála hodnotiacich je jasné, že očakávali niečo iné než nakoniec dostali. Aj ja som spočiatku očakával niečo na spôsob OSUDOVEJ PRÍŤAŽLIVOSTI. Chyba lávky! Toto je ten pravý DEŇ ZRADY aka "BŘEZNOVÉ IDY". Tento film si s divákom / voličom vytiera zadnicu rovnako ako naša blahej pamäti GORILA. Asi preto zostane tak hlboko nepochopený. Veď ak chcú ľudia hrdinu, tak im ho treba dať. (10.1.2017) ()

PROCESOR

Zajímavý snímek co mapuje závislost na společnosti lehkých žen. Samozřejmě, že jde o veledůležitého týpka co se chystá jít kariérně strmě vzhůru a má mu to, jak se patří řádně zkomplikovat život. Navíc se zdá být nepochopitelné, proč takový fešák a privilegovaná osoba, co může mít každou na kterou ukáže, riskuje vše. Že by šlo o ten pocit moci, že ted mu patří na hodinku, nebo právě to riskování a strach z prozrazení. Nebudu se pouštět do morálních otázek, zda je klasická nevěra horší, či ne. Výsledek je vždy stejný a státní zástupce v tom pěkně lítá. ()

Aljak

Popis k filmu znel celkom dobre, len škoda že sa celý dej točil stále dokola o tom istom. Pán egomaniak dostal chuť na prostitútky a nedokáže si povedať Stop. Popri tom aj naďalej vystupuje ako ten najsvedomitejší a najčestnejší na svete. Proste vrcholné pokrytectvo v úplnej nahote, ktoré by bolo dobrou ideou filmu, len keby ten dej a zápletka boli o čosi epickejšie. Bohužiaľ, veľká nuda! ()

maddy

Zo začiatku slušná dráma o faloši ľudí a skazenosti v politike, ktorá sa však neskôr rozpadá a stáva čoraz jednotvárnejšou. Páči sa mi, že hlavný hrdina je antagonista, ktorého divákovi nemá byť ľúto, ani nemá budiť výrazné sympatie, pretože je to nadržaný idiot, ktorý si kazí vlastný život, no aj napriek tomu za cestou na vrchol urobí hocičo. A to isté neskôr platí aj pre jeho manželku, ktorá je schopná kvôli ceste za životom v prvej lige odhodiť všetky morálne zábrany. Herecky je to prvotriedna prácička a Patrick Wilson by si už zaslúžil nejaké to ocenenie (to myslím vo všeobecnosti, nie konkrétne za tento film), rovnako snaživá je aj Lena HEadway ???, ktorá však má omnoho menej priestoru. Problém je však ten, že ani jedna z týchto postáv nie je komplexná. Postava Patricka Wilsona je celý čas prezentovaná ako začínajúci politik, ktorý si za chrbtom manželky chodí užívať so štetkami, teda pardon profesionálnou eskortou. A o tom to v podstate celé je až do záveru. Navyše v druhej polovici prichádza na rad aj niekoľko nedôveryhodných scén, napríklad osobne si neviem predstaviť, že niekto môže byť tak nadržaný, že keď ho zrazí auto tak doráňaný vstane a uteká za štetkou alebo sa zbavovať v takej chvíli dôkazov o svojej nevere, keď si všimne, že eskort môže byť sledovaný; prípadne, že sa najprv psychicky zlomí a so sloními slzami v očiach štetke posťažuje ako mu je všetko ľúto a vzápätí ju v tom aute aj vytrtká. Záver o tom, že ľudia sa nemenia a falošná sviňa ostane vždy iba falošnou sviňou je fajn, pretože ponecháva divákovi možnosť si interpretovať poslednú scénu samému, no celkovo Zipper (debilný to názov) ponúka iba priveľmi obmedzený pohľad na problematiku. Oveľa viac by mu svedčalo rozviesť vedľajšie línie (s novinárom, politickou scénou) do komplexnejšieho celku. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Lukoboss

Je to nicneříkající, v podstatě bez příběhu, konec je takřka bez konce (aneb jak si to kdo přebere) a nezachraňuje to ani L. Headey, kterou mám jinak vcelku rád. Ono to tak celý nějak plyne a valí se to pomalu, není tam nějaká pořádná zápletka, nic zajímavýho, co by tu linii narušilo, a to je samozřejmě špatně. Za chvilku už ani nebudu vědět, že jsem to viděl. ()