Pečovatel

• Belgicko De behandeling (viac)

Policejní inspektor Nick Cafmeyer vyšetřuje případ, kdy byli matka s otcem spoutáni a zbiti a jejich malý synek zmizel. To v inspektorovi vyvolá vzpomínky na vlastního bratra, který byl v dětství unesen... Zdá se, že inspektorovi Nicku Cafmeyerovi vůbec nic nechybí - přitažlivý zevnějšek, inteligence ani slibné kariérní vyhlídky. Přesto se však nad jeho životem a vztahy vznáší temný stín. Od svých devíti let je Nick pronásledován dosud nevyřešeným zmizením svého mladšího bratra Bjorna. Na základě Nickova svědectví byl vyslýchán jejich soused Plettinckx, známý sexuální delikvent, kterého však brzy propustili. Celá ta léta žije Plettinckx v Nickově blízkosti a obtěžovat ho způsobuje Plettinckxovi ďábelskou rozkoš. Jediná žena, která o této dramatické události ví, je Nickova nadřízená Danni. Ta se proto zdráhá Nicka zapojit do velmi znepokojivého případu, kdy byl pár držen násilníkem celé tři dny v zajetí. Útočník zmizel beze stopy i s jejich devítiletým synkem Robinem. Nick se staví do čela masivního pátrání, které se záhy promění v neúnavný hon. (Cinemax)

Omnibus

Odporné téma, city nám hárají, chybu to (ne)má, hvězdičky lítají.“ A u mě lítají SPOILERY! Nejprve ujasnění. Pedofilní zločiny jsou odporné i mně. Hnus, zvrácenost, špinavá atmosféra, patoložka nad mrtvolkou utýraného dítěte, detektiv s traumatem, Belgie prorostlá sítí navzájem spolupracujících pedofilů, to vše ve filmu je. Jenže v zahrádce scenáristy vykvetly hned dvě blbosti par excellence, které mi to sráží na 50%. ZÁHADNÉ OKÉNKO: [][] Na IMDb průměr, tady 80%. Proč? ##  Uživatelé na ČSFD jsou citlivější. ##  „Odporné téma dokáže zvednout rating i na všechny způsoby vykonstruovanému příběhu“ (© PetrPan) ## Kvalita filmu není podstatná. Červeným hodnocením se uživatelé vymezují proti pedofilii. ## Zafungoval faktor verbal, jeho 5*. [][] K těm blbostem. Herbots si plete thriller s fantasy. Umaštěný otyloň, cca150 kg, se v noci transformuje do Cliffhangera a jako nějaká veverka šplhá po zdech baráků, okukovat spící děti, čímž kříží thriller s pohádkou. To bych ještě zkousnul. ALE. V Belgii jsou prý všichni (čtyři případy už jsou statistika) otcové rodin slabí, rvačky neschopní, zbabělí uplakánci a utajení homosexuální pedofilové, kterým se ochotně dostaví erekce (!), když jim dá útočník s nožem příkaz k prznění vlastního dítěte! Až k slastnému orgasmu, viz nalezené sperma a DNA. No to mi ohryž záda. Bůh chraň Belgii! A belgické děti před úchylnými scenáristy. ()

castor

Belgický kriminální výlet, který někteří porovnávají až srovnávají s majstrštyky typu 8mm nebo Fincherovo Sedm. Ale kdeže, to jsou úplně jiné levely, které se nadobro usadily v mé thrillerové paměti. Děsivé stránky lidského jednání/selhání nicméně zkoumá velmi solidně, nechybí atmosféra, slušná vodítka, velmi dobří herci i netriviální technická stránka. Znepokojivé hadr. Hlavní hrdina jde tvrdě (a často nezdravě) za svým, jen u toho dělá lehce nesmyslné kotrmelce, ztrácí pistole, nepotřebuje posily, v zásadních situacích jedná neuváženě trauma netrauma. Vadí i přepálená stopáž, ne všechno navíc dokázali tvůrci adekvátně vyložit (opravdu mě nebaví snad až stopovat přehrávání filmu a přemýšlet, kdo co jak proč). Zbytečně překombinované, i tak mrazivě odprezentované. ()

J*A*S*M

Nevím, jestli si vůbec dokážu představit odpornější a zvrácenější trestnou činnost, než tu, kterou provádí zdejší pedofilní úchyl. Vlastně se o to ani pro vlastní duševní klid nebudu pokoušet. Režisér "to" nikdy neukáže vyloženě explicitně, buď se o tom jenom mluví, anebo vidíme znepokojující výjevy skrz škvíru ve zdi atp., takže představivost může pracovat na plný obrátky ... a je to fakt hnus. Temnota sama, a navíc je film PERFEKTNĚ natočený i zahraný. Pro mě s přehledem nejlepší čistý psychothriller s nejodpornějším záporákem za poslední léta. Zapůsobilo to na mě silněji než loňské (tematicky poměrně blízké) Zmizení a ani přirovnání ke kultům jako Seven není zdaleka tak přestřelené, jak by člověk mohl čekat. Pokud máte tento žánr v oblibě, tak neváhejte ani minutu. Belgie překvapila. ()

Flipnic

Nějak mi vypadl koment k tomuto filmu, když jsem ho psal a všiml jsem si toho až nyní ... Naprosto se ztotožňuji s perfektním komentem uživatele J*A*S*M !! Fakt přesně vystiženo ... Perfektně natočený, velice kvalitně s jistě do centu využitým rozpočtem. Nejnechutnější téma zpracováno způsobem jako kultovní Fincherovo Seven, případně snad trochu i jako 8mm. Explicitní scény... uufff ... To je právě to, že zde na přímo nejsou zcela zobrazeny, ale krátké záběry, zvuky, pláč, řev, komentáře atd., to je jak rány kladivem. HNUS toho nejhrubšího kalibru, který v intenzitě znepokojení a odporu překonává i špičkový Korejský film s podobnou tématikou Dogani, kde bylo vše právě na kameru vidět. Zde není a přitom to člověka rozemele na cucky ještě více ... Celý "svět" ve filmu je temný, špinavý, sleazy, odporný, smutný a beznadějný ... Film u mne mnohonásobně překonává jak Captifs, tak Devil´s Knot. Tohle je fakt síla ... ()

Fr

,,TA SÍŤ PEDOFILŮ JE JAKO PLÍSEŇ. ŠÍŘÍ SE POD ZEMÍ. SPOJUJE VŠECHNY ÚCHYLY...“ /// Když makáte na vraždách, mít sem tam nějaký Déjà vu, není nic zvláštního. Jinej rozměr ,,již viděný“ chytne, když vám v mládí někdo vodnese bráchu… Krimi thriller, ve kterým vo drsný kousky a napětí není nouze. Není to klasická ,,žánrovka“. Blíž než k Hollywoodu (kde všechno vodsejpá jak po gelu) to má do severskejch luhů a hájů. A vyprávění je to spíš k nasrání a nutí přemejšlet, jakej ten svět dokáže bejt zasraně hnusný místo. Takže v tomhle dobrý! Když vono jim to všechno tak trvá! A na to, jak jim to všechno trvá, to vezme strašně rychlej konec. Taky kdyby ten polda nebyl takovej trotl… Takže nedoporučuju nejen nepedofilním rodičům, ale ani těm, co nesnášej takový ty finále, který místo toho, aby skončili před čtvrt hoďkou, nelogicky finišujou doteď. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román z roku 2001, kterej napsal Mo Hayder, číst nebudu. 2.) Parchant vídá trola (a má vohryzaný záda). 3.) Volím ty, kteří by ,,JIM“ řezali čuráky! 4.) Thx za titule ,,johnny.ka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

• Mo Hayder, autorka knižní předlohy, souhlasila, že se děj filmu nebude odehrávat v Londýně, jako v její knize, ale v Antverpách. Souhlasila i s přejmenováním hlavního hrdiny z Jacka Caffreye na Nicka Cafmeyera (Geert Van Rampelberg). (TheDon)
  • Film byl natáčen v belgických Antverpách. (TheDon)