Power

USA, (2014–2020), 63 h 49 min (Minutáž: 54–82 min)

Tvorcovia:

Courtney A. Kemp

Hudba:

Jeff Russo

Omari Hardwick, Joseph Sikora, Lela Loren, Naturi Naughton, J.R. Ramirez, Luis Antonio Ramos, Andy Bean, Adam Huss, Lucy Walters, Vinicius Machado (viac)

Vizionárska kriminálna dráma sa odohráva súčasne v dvoch úplne odlišných prostrediach. Na jednej strane stojí ligotavá atmosféra newyorských klubov, na strane druhej nemilosrdný svet obchodu s drogami.
James St. Patrick, prezývaný Duch (Omari Hardwick), je bohatý majiteľ newyorského klubu, ktorý sa stará o elitných obyvateľov mesta. Snaží sa vybudovať impérium a rozbehnúť skutočne veľký biznis. Má iba jeden problém: v skutočnosti žije dvojakým životom. Keď nepracuje v klube, stojí na čele jednej z najlukratívnejších drogových sietí v New Yorku, určenej takisto pre vysokopostavenú klientelu. Jeho manželstvo, rodina i podnikanie sa ocitnú v ohrození potom, čo sa rozhodne opustiť svoj kriminálny život a stať sa obchodníkom na plný úväzok; človekom, ktorým túžil byť odjakživa. (Incantator)

Idris

První série měla příliš málo dílů. Děj zatím jen tak nastínil o čem seriál bude. A i když je to letos velmi povedený seriál, vytvářet napodobeninu The Wire není krok správným směrem, protože je to zbytečné. Ale zatím seriál moc neukázal, snad jen dobře obsazené herce. Proto zatím za čtyři a doufám, že druhá série ukáže víc. ()

Dzeyna

Po dlouhé době seriál, který stojí za to! Je plný akce, drog, chlastu, sexu a zabíjení. Upoutal mě hned první díl, což se moc často nestává. A o těch následujících epizodách ani nemá smysl psát. Naprosto geniální spolu s úžasnou hudbou. ()

6thSun

Potřebuju pravidelnou infuzi "mafiánských" příběhů a tenhle naštěstí patří mezi ty slušný. Snad jen těch telenovelických prvků by tam mohla být menší porce, na druhou stranu vše vynahrazuje Joseph Sikora, z jehož postavy mě zase jednou pořádně mrazí. ()

bouncer

Po 5. dílu první sezóny byl pro mě konec - a po přečtení synopse některých další dílů nelituji. Minimální vývoj, vše postavené jen na základní myšlence, která seriál neutáhne a zbytek je soulož, tancování, černošská hudba a vlastně nic víc, jen tohle pořád dokola. ()

erased

Na špičku gangsterských seriálů Power sice ani nevidí, ale Starz se v něm i tak povedl husarský kousek. Ač jsou všechny postavy seksy a kewl, krajně nesympatickým chováním ve svém středním věku všichni do jednoho připomínají nějaké nevylítané puberťáky hrající si na hlavouny. A právě touto všudypřítomnou lidskou blbostí nakonec ve výsledku Power působí nejpřesvědčivěji, protože si dokážu představit, že takhle nějak ti bývalí houmís a jejich bičis v reálu asi vypadají. Bohužel to ale nemění nic na tom, že skoro všechna ta dokola opakovaná ubulená dramata z osobních životů hrdinů seriálu jsou jenom nestravitelnou vatou mezi slušným pilotem a závěrem. Mimo ně totiž prakticky vůbec nefunguje, což je obzvlášť škoda v případě základní premisy dvojitého života gangstera a podnikatele. Chuť dokáže zpravit jen jediná sympatická postava, tedy jednodušší parťák hlavní postavy Tommy, a klubové a jiné hudební pasáže, ze kterých přímo srší opojení nočním životem na vysoké noze. Jen kdyby ten hudební patlal a herecké poleno 50 Cent zůstal pouze u produkce - kdykoli se totiž objeví před kamerou nebo zazní jakákoli jeho hudba (vlezlou titulní znělku nevyjímaje), stahuje s sebou do své žumpy průměrnosti i zbytek seriálu. To samé pak platí i o druhé sérii, v níž se děj konečně posouvá kupředu, i když i k tomu dochází více méně jen ve dvou nebo třech lámacích epizodách. Zbytek je znovu nekončící gansterskou telenovelou bez náznaku gradace a se zdraví nebezpečně častým výskytem půldolaru. Právě jeho pasáže (obzvlášť s blížícím se finále sezóny) působí víc jako nezamýšlená komedie. A obzvlášť vzhledem k vůbec poslední scéně mě už pokračování jeho výplachu přestává zajímat. V podobném tónu se nese i zbytek sérií - výjimkou je jen konečně konzistentně zajímavých posledních pět epizod. ()

Fanucci

Předvídatelné zápletky, nevěrohodné herecké výkony, hodně low-cost kamera, neschopnost vtáhnout do děje, navodit pocit napětí, postavy jsou nezajímavé a klišoidní. Skvělým krimi/mafiánským (Wire, Sopranos, Boardwalk) seriálům nesahá tento seriál ani po kotníky. ()

bartias

První série zábavná a napínavá. Ve druhé to na začátku "praskne" a napětí vyšumí. Snaha prvních dvou dílů, ve kterých "se to už ví", utáhnout děj na otazníku "kdy si to řeknou a kdo pak zemře?"nevychází. Melodrama a intriky začínají připomínat soap opery. Po prvních dvou dílech druhé série jsem to vzdal (8/10 - 6/10) ()

mikestiff

Až od posledního dílu první série se to pořádně rozjede a zamotá. A až ve druhé je pak Ghost ve všem o krom před divákem a dostaví se klasické nutnání vidět další děj. Do té doby ale bohužel jen lehce nadprůměrná záležitost. ()

BMAJTZ

Škoda, že tento počin bude mít i druhou řadu, první byla dokonalá, ale myslím že s každou další to bude horší a horší. Hodnotím tedy po první. ()

bararich8

Po pilotu celkem rozporuplné dojmy. Náznaku nějaké větší zápletky, která se bude zřejmě prolínat dalšími díly se dočkáme až úplně na konci, zbytek je takový seznamovací večírek s postavami, který však není podán úplně zábavně. Prozatím tedy s hodnocením počkám na další díly. ()

ER

Celkově dobře působící seriál,ale s několika přehmaty,které sice z pohledu dramaturgie působí zajímavě,ale z pohledu logiky naopak. Zvlášť to jde znát v třetí sérii, která již jde na hranu toho,co lze vnímavý divák ochoten akceptovat a odvádění pozornosti pěknými prdelkami přestává fungovat. ()

alldo.raine

Jsem moc rád, že jsem hodnocení nechal až na třetí sérii. Jinak by to bylo minimálně o * vyšší. První série vás totiž nadchne. Druhá vám bude stále připadat zajímavá, a budete si říkat, co příjde. Ve třetí to ale vzdáte, stejně tak jako já. Je to pořád to samé dokola a dál už mě nebaví čekat, zda příjde nějaky twister. Postavy se chovají postále stejně, dělají ty samé chyby. Navíc se to neuvěřitelně táhne. A jsou epizody, kdy se vlastně vůbec nic nestane. A krásná, věčně polonahá Lela Loren to utáhnout nestačí. ()

Kutkey

1. série byla dobrá, fajn uvedení do děje, ale teprve ta druhá má pořádný grády. Přidávám další * navíc, 3. série opět o lvl výš než ty předchozí. ()

davistercz

Pilot 90%. Akce je tam poměrně dost, příběh je logicky propracovaný a herecké obsazení? na výbornou. skvělá zápletka a ostatní věci. Nechci tady vše vyjmenovávat a spoilovat, ale vypadá to na slibný seriál,který se určitě prosadí. ()

mArtinko5MB

Po prečítaní komentárov som čakal explóziu napätia a perfektný dej. Čakalo ma však sklamanie a nuda, pilot neponúkol nič iba klišoidné prvky iných seriálov s tvrdými chlapcami, ktorým zase niekto niečo šmajzol. Neviem síce prečo, ale pripomínalo mi to stavnou Casino z 1995 roku, hoci to nebola až taká katastrofa - 100 ľudí : 100 chutí. Toto proste nie je seriál pre mňa, Pilot: 55% ()

VLADEK

Shlédnuta 1. sezóna s velmi častým použitím tlačítka přetáčení vpřed. Dále nebudu pokračovat. Částečně předvídatelné a současně dějově nevěrohodné. Telenovela nikoliv krimi. ()