Pamatujete swingující 60. léta? On také ne. Sedmidílný seriál Pan Sloane vznikl v produkci britské společnosti Sky a jeho autorem je americký scenárista, producent a režisér Robert W. Weide, známý především jako tvůrce komediálního seriálu kabelové stanice HBO Larry, kroť se. V seriálu Pan Sloane Weide radikálně změnil prostředí a vydal se do anglického Watfordu, poklidného předměstí Londýna. Právě končí přelomová šestá dekáda 20. století a pětatřicetiletý Jeremy Sloane má jen málo důvodů k radosti. Během uplynulého roku přišel o práci účetního, opustila ho žena a jedinou konstantou jeho života tak zůstávají pravidelná posezení u piva s kamarády ze školních lavic Rossem, Reggiem a Beansem. Pořád je tu ale možnost, že blížící se sedmdesátky budou konečně tou vytouženou hvězdnou hodinou. Titulní roli tragikomického hrdiny ztvárnil respektovaný anglický komik a scenárista Nick Frost, který se proslavil především projekty, na nichž spolupracoval se Simonem Peggem a Edgarem Wrightem (Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, U Konce světa). (Česká televize)

angel74

Výborný seriál, který umně balancuje na hranici mezi humorem a melancholií. Nick Frost v roli věčného outsidera mě neskutečně bavil. Při mnoha jeho trapasech jsem se fakt nasmála a zároveň mi ho bylo líto, když nenacházel východisko ze zoufalých životních situací. Je docela škoda, že nedošlo na nějaké pokračování. Tvůrci se zřejmě drželi staré dobré pravdy, že v nejlepším se má přestat. ()

Splasher

Komedie s účetním a matikářem? Proč ne. Nick Frost to jako pan Sloun zvládá s přehledem. Paní Slounovou nemohl zahrát nikdo jiný než Olivia "Emma_Thompson_v2" Colman. ___ Průměr 85k diváků mi přijde teda dost málo, ale prý je to na Sky Atlantic slušné číslo, tak snad je to neodradí od dalších podobných projektů. ()

Necrotongue

Nicka Frosta jsem poprvé viděl ve filmu "Shaun of the Dead" a okamžitě jsem si ho oblíbil. Přes další filmy se Simonem Peggem a "The Boat that Rocked" jsem se dostal až k seriálu "Mr. Sloane" a v žádném případě toho nelituji. Seriál mě bavil v obou svých rovinách, jak v komediální, tak v dramatické, Nick Frost zahrál titulní postavu skvělým způsobem a já jsem si to užil i díky parádní retro atmosféře, kterou dokázali tvůrci nejen vytvořit, ale po celou dobu i udržet. ()

gudaulin

Výraz Sloane patří k často používaným britským příjmením a nemá nic společného s největším suchozemským savcem. V češtině ale nápadně chobotnatého tlustokožce připomíná. Pan Sloane skutečně má s nemotorným obrem ledascos společného, přes veškerou dobrotu se opakovaně chová jako slon v porcelánu, což ve spojitosti s příslovečnou smůlou přináší nekonečnou řadu společenských karambolů a trapasů. Seriál se může opřít o vynikajícího Nicka Frosta v hlavní roli a o schopnost scénáristů napsat vtipné dialogy a udržet seriál na úrovni i tam, kde přichází na řadu tělní tekutiny. A že těch případů ve společnosti veteránů pánských večírků po hospodách širokého okolí není málo. Věru, nemají to ti staří mládenci, slamění vdovci a rozvedení zoufalci jednoduché. Celkový dojem: 90 %. ()

Thomick

Koukám, že projekty Sky se českýmu publiku dál úspěšně vyhýbají obloukem, což je zvlášť v tomhle případě neuvěřitelná škoda. Robert B. Weide při svym návratu na televizní obrazovky příliš neriskuje - ostřílenej hereckej ansámbl doplňujou veskrze osvědčený komediální schémata - a dává tak vzniknout pozoruhodně vyvážený i skrz naskrz kvalitní zábavě. Záchvaty smíchu zde střídají záchvaty melancholie, která prostupuje tak nějak celym Watfordem poloviny minulýho století, a já si speciálně při vzpomínkách na podobně laděný i zakončený Blackadder Goes Forth vysloveně chrochtám blahem. ()