Personal Shopper

• Česko Personal Shopper (viac)

Mladá Američanka Maureen sa živí v Paríži ako osobná nákupkyňa oblečenia pre obletovanú mediálnu celebritu. Svoj voľný čas trávi v zvláštnom opustenom dome, kam sa nasťahovala po smrti jej brata. Je presvedčená, že s ním vie nadviazať kontakt. (ASFK)

Deschain

Malo to hluché miesta, ale aj miesta silno napínavé. A Kristen sa mi tu neuveriteľne páčila. Vôbec som nevedela, že v PS majú byť nejaké nadprirodzené prvky a príjemne ma to prekvapilo. Nežiadúco vnímam, že som po kine chcela ísť strašne nakupovať. Ako dobre, že mi zo skúšaných vecí nič nesadlo. Aspoň som ušetrila :) Btw, váhala som aj nad štyrmi hviezdami, ale toľko som dala deň predtým videnej Nikite a teda, to bol pre mňa o niekoľko tried lepší film. (Lumiere - 10.8.2017) ()

Lanark

Tady se těžko píše komentář bez spoilerů. Odmítám myšlenku, že tajuplné a nedořečené se automaticky stává hluboké a psychologické. Je tu příliš mnoho indicií, ze kterých vyplývá, že Maureen truchlí a tápe a neví co se sebou a proto se upíná na schopnosti svého bratra, který měl ve všem jasno. Zároveň mystické a hororové scény jsou sice působivé, ale díky "reálným" scénám se dají racionálně vysvětlit. Krom tedy bratra za oknem a hotelových dveří - které mi tak ale přijdou jen jako pokus o zmatení diváka a snahu vyvolat kontroverzi tam, kde není potřeba. Kdyby Personal Shopper byl bez těchto efektů, pouze o osamělosti, nenaplněných snech a truchlení za zemřelé, ve kterém by režisér rozvíjel vnitřní psychologii postav rafinovaněji než utíkáním k nevysvětlitelnému nadpřirozenu, byl by pro mne mnohem zajímavější, přemýšlivější a působivější. Ale možná jsem to jenom já. *buch* ()

Aljak

Assayas u mňa neslávil úspech ani na druhý pokus. Nebavil ma jeho predchádzajúci film Sils Maria, a takisto ma nezaujal ani Personal Shopper. Ako psychologický thriller to síce pôsobilo ako tak obstojne, aj tá mysterióznosť v tom bola cítiť, ale celé mi to prišlo napokon ako úplný nezmysel, a pointa bola tiež rovnako odveci. Duchárske filmy si ma akosi nikdy nezískali. Vlastne ani neviem, čo by som na tomto filme vlastne vyzdvihol. Možno akurát tú tajomnú sms komunikáciu, ktorá vyplnila skoro polku filmu. Ale aj tak napokon nič extra! ()

kaylin

Zvláštní snímek, který spojuje žánr, jež by mohly fungovat samostatně. Drama o dívce, kterou nebaví její práce a snaží se dostat ze smrti svého dvojčete. Do toho je to ale ještě mysteriózní thriller s doslova hororovými scénami. A i když některé scény samostatně fungují zajímavě, celkově, ani s poslední scénou, se nějaké velké duchovní naplnění nekoná. ()

peiton

Pýtam sa:,,čo to bolo za podivuhodný film??!"Z každého rožka troška.Trocha thriller,trocha mystery,trocha duchariny,dramy..Nemalo to žiadnu dejovú linku,ani jadro a o neuspokojivom závere ani nehovoriac.Takto filmy predsa nekončia (jedným buchnutím) takto filmy predsa začínajú...Trpla som celý čas,ale nie zo zvedavosti,ale z netrpezlivosti konca,z ktorého aj tak vyvstalo viac otázok ako odpovedí..Neodporúčam ani pri nadmernom dostatku času.P.S.Kristen Stewart je už zabehaná herečka a je mi záhadou prečo mala teda tendenciu ukazovať svoje A-čka celému svetu.Zhrnula by som to asi takto a síce, toto je asi jediná motivácia pre mužské pohlavie pozrieť si toto čudo.Dosť zbytočný snímok,ktorý ma obral o dosť času. ()

• Natáčelo se také v Praze. (jlhgjh)
  • Celosvětová premiéra proběhla 17. května 2017 na Cannes FF. (ČSFD)

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes

23.05.2016

V neděli skončil 69. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který přinesl mnoha tvůrcům různá ocenění za jejich tvůrčí činnost v oblasti filmu. Patronem tohoto ročníku stal francouzský… (viac)