Die Antwoord - Pitbull Terrier

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Južná Afrika, 2014, 4 min

korbitch22

Nebýt filmu Chappie, nikdy bych o týhle skvadře podivnejch tlam nikdy neslyšel, ale k tomu filmu seděli jak prdel na hrnec a i když tuhle hudbu většinou nesnášim, tohle je super nářez!80%. ()

kingik

Fanoušek underground formace Die Antwoord ze mě hned tak nebude. Nicméně, jistý smysl pro bizarnost jim nelze upřít. Ještě s ním umět nakládat, aby to mělo delší trvání. Skončí klip a už ani nevím, že nějací Die Antwoord existují. Svoje self-promotion absolvovali v nedávném filmovém kříženci Chappie, který jim dal prostor po zviditelnění. O dvojku začal být zájem, ale u mě to byla jen zvědavost, jak na tom jsou s hudebním repertoárem. A tedy není to rafnutí jak od pitbulla. Je to takovej uslintanej kříženeček, přerostlej, ale šikovnej, co se nehodí do rodiny s dětmi. Fakt se ti kašpaři jevili jako ultra drsoni a ve výsledku jejich flák zní jak slabý pop art křížený nedomrlými The Prodigy. Z hudebního hlediska celkem hrůza. A co klip? Jde o agresivní záležitost. Co nedohnali songem, dohánějí klipem, ve kterém černá a bílá kočka znásobují sexuální pudy, do toho maník s hlavou pitbulla rapuje a zakousává kočku. Pak sám zakope nožičkami ve vzduchu, ale protože má v klipu hodnou a hodně hnusnou kamarádku, ožije poté, co mu pustí slinu do mordy. Klip je tak debilní, jak už dlouho nic nebylo, ale pár bizár nápadů se přece jen našlo. Výsledkem je něco, co s hudbou nemá v podstatě nic společného. Jde jen o to, jestli smečka půjde za Pitbullem a ten si spokojeně rafne, že má co chtěl. U tohoto čokla rozhodně neplatí otřepané pořekadlo, že pes, který štěká, nekouše. Jsem pro ho utratit. Přece jen tohle plemeno je dost nevyzpytatelné. 30% ()

papaguy

Die Antwoord můžu. Tohle je novější, leč slabší kousek. Jede to na agresivní brutální vizualitě. Ze řetězu utrženej čokl běhá po baráku a trhá jenu tepnu za druhou. No, a pak se z toho vyklube vlastně démon... Z hudebních klipů Die Antwoord mám raději ty, které jsou postavené spíš na humoru a obsahově barvitější koláži. Např. Baby's on Fire nebo Fatty Boom Boom. Tohle je takové... prvoplánové. ()

Radko odpad!

Popíkový vizuálny akože underground často skĺzne z ambicióznejšie vystavaných piesní a videí do bahna totálneho popu a uletenej kvázi šokantnosti. Jeho predstavitelia (a je fuk či vychádzajú z rocku, avantgardy alebo rapu) sa totiž väčšinou nezaujímajú nejako extra o nejaké trvalejšie, podnetnejšie myšlienky, ale vezú sa na emočnej vlne, podnecujúcej oslavovanie základných pudov (sexualita, vizuálna slasť) a tým pádom prevažne k nim priradených vonkajškových znakov akými sú tráva, krv, grafitti, tetovanie a výrazné farebné oblečenie. Predchádzajúce videá juhoafrického dua Die Antwoord toto všetko obsahovali, zaujali však aj vtipnou scénkou, nápadom strieľajúcim si z povznesených turistov, namachrovaných samcov či prudérnych inštitúcií katolíckych škôl. Pitbull Terrier je už čistočistý primitívny hnus, vrčiacim násilím hýriace oslovenie na úrovni primárnej agresie navyše s využitím roky prefláknutého hudobného nápadu. Zakúsnutie do hrdla vystajlovaného frajírka tentoraz nemá ani náznak predchádzajúcich dejových nápadov a srandičiek a hudobne ma to nikdy nejako zvlášť nebralo. Ani ten biely hlodavec v závere to nezachráni. ()